0   

iztok @izo 9. Okt 2006, 20:47

spet moji problemi, tokraT big time
pržgem comp, zalauufa winse, pržge se tist screen z load barom in zatem črnina in samo vegetira. če dam safe mode, so naloži do vrstice ..xxxxx/mup.sys in spet konc oz. pavza in nič od njega.
kaj za vraga sem to fasal, se da kaj nardit, (format disk je zadnja stvar, ki bi ko rad zdej nardil, ima precej zadev gor, sej nekaj imam na back-upih, samo joj..)
 0   

iztok @izo 9. Okt 2006, 20:57

kolkr čekiram po netu, je zadeva vezana na hardware (nekaj glede čekiranja napetosti, sistema itd). kr če sploh ne bom diska mogu zagnat nazaj, bo huda. comp leti čez balkon.. sleep

tole se sliši malce bolj obetavno:

re: Mup.sys? Hangs but not? Wha's happening?
Tuesday, June 3, 2003 at 5:03 pm
Posted by Richard Prescott (1 messages posted)

I had this same problem. it actually caused me to buy a new processor that I wanted anyway, but I couldn't get the computer to boot off of the WinXP Pro CD. It would always hang at the file that supported multiple processors. I finally fixed the problem by disabling the quick POST in my BIOS. for whatever reason, this solved the problem. maybe that will work for you without disabling the DLL in windows.
 0   

daylight @daylight 9. Okt 2006, 21:12

umm.. meni se je to dogajalo ker se je procesor pregreval.. poskusi samo odprto kišto zalaufat alpa menat hladilnik...

drugače pa.. buy a MAC laugh
 0   

iztok @izo 9. Okt 2006, 21:26

definitivno je nekaj z štromom povezano, ker folk non stop omenja rpocesor al pa usb napreve (ki vse pijejo štrom) . samo ni mijasno, kako se to kr naenkrat pojavi, imam kr orenk kablov gor priklopljenih, vendar do zdej ni blo problemov. nisem nič novega gor dajal. bom malce obrate ne vantilatorju navil, pa bios resetiral ipd, mogoče pomaga. a je možno, da se je termalna pasta z procesorja malce "izrabila", pa se bolj pregreva, ko bi treba?

še nekaj stvari za probat:

Wednesday, January 14, 2004 at 12:06 pm
Posted by scamquist (1 messages posted)

Same problem. Restored default BIOS, rebooted and everything worked.

On Wednesday, March 12, 2003 at 9:12 pm, Brian wrote:
>If you have read any of my problems, (computer hangs all of the time) then you should
>know all about the problem. I booted it today, (still not fixed) into safe mode.
>As you might know, Windows XP safe mode boot tells you whats going on. When it got
>to Mup.sys, it seems to have stopped responding. None of the lights on the keyboard
>work. Nothing changes on the monitor. BUT, I can hear the clicking of the hard drive,
>and the little hard driver light is on.

[Reply or follow-up to this message]
Thursday, January 15, 2004 at 8:31 pm
Posted by Jeff (1 messages posted)

My PC hung at mup.sys in Safe Mode after disabling ACPI in the power management section of the BIOS. I Was able to boot normally after re-enabing it.

[Reply or follow-up to this message]
 0   

Matic @gonzo 9. Okt 2006, 21:35

meni je to delal, ko so se mi napihnili kondenzatorji na plati(pred BIOS-om), sem dal identične iz druge plate, in dela veselo naprej že več kot pol leta.
Je pa podobno, če crkne firmware na RAM-u. probaj dobit kakšen ram checker.
 0   

iztok @izo 9. Okt 2006, 21:39

?? kondenzatorji... kako si pa kondenzatorje zamenjal, a niso zalotani gor?
lej, tole se mi od vseh tistih zdi dost logična razalga, mislim, da bom v tej smeri šel (sem dostikrat vklapljal in izklpaljal printer in cd kartico na isti usb port in je najbrž vsakič tist autoplay vklopilo ipd). lahko pa da je kakšen ram šel v maloro, vendar pol bi to bios takoj na začetku javil, ne?

Saturday, January 17, 2004 at 9:05 pm
Posted by Sean (2 messages posted)

OK. I *think* I have a final solution to all of this! 1st, the short answer: reset
ESCD in your BIOS. Now for the long answer:

I had the EXACT same problem as Justin below here although my hardware was TOTALLY
different. Just as it seems with all the other sufferers of this issue. After trying
absolutely everything that was suggested on this thread with no success, I started
realizing that some of the posters were right: this problem has nothing to do with
mup.sys. It has everything to do with what gets loaded after it; and that seems
to differ from machine to machine since hardware configs are so vastly different.

ESCD is the part of the BIOS that handles allocating resourcs to Plug n Play devices.
Sometimes it gets freaked out and needs to be reset. Some BIOS's do this for you
if you make a hardware change (remove a card, change memory slots, move USB device
locations, etc) Thats why there have been x number of different fixes for this problem.
I remember seeing "Updated ESCD Successfully" on other motherboards I've owned in
the past, even though I never told it to do so. I've also noticed that adding hardware
causes the ESCD to freak out somtimes requiring a reset; although I added no hardware
to cause it to happen to me. I just put some thermal grease on my processor/heatsink.

Here is a link describing ESCD: http://www.pcguide.com/ref/mbsys/res/pnpESCD-c.html

I hope this helps shed some light on this very frustrating problem.
 0   

iztok @izo 9. Okt 2006, 21:41

just put some thermal grease on my processor/heatsink.
evo, omenja pasto, hehe.
 0   

Matic @gonzo 9. Okt 2006, 21:49

kondenzatorje sem enostavno odlotal, in prilotal nove nazaj smile

drugače je pa odvisno, koliko je ram poškodovan. Lahko da se kaj naloži, včasih se pa tut bios ne zalavfa
 0   

Darko @Kremen 10. Okt 2006, 20:59

gonzo je napisal/a:
.........ko so se mi napihnili kondenzatorji na plati.......

Napajalnik ima tudi kondenzatorje, morda so se pokvarili.
Če bi imel podoben problem, kot je tvoj, bi si sposodil drug napajalnik in zagnal računalnik z njim.
Napajalniki so pogosto izvor težav.
Če se okvarjeni napajalnik ne zamenja pravočasno, lahko uniči ploščo, procesor in še kaj drugega.
 0   

iztok @izo 10. Okt 2006, 21:07

tudi sam sumim nekaj v tej smeri, vendar po mojem, če bi bil nspsjslnik fuč ni delalo al pa sploh ne. a je možno, da kr naenkrat kr zgubi moč ipd. imam precej stvari prklopljenih na plati (usb2 in foirewire kartica, scsi vmesni, razni usb hubi, net, router, v glavnem sama črevo odzadaj).
bl me skrbi za disk, upam,d bom lahko dobil podatke nazajm če ga prklopim na kak drug comp.
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 10. Okt 2006, 21:27

si probal bootat iz cdja, al pa diskete ce jo slucajno se mas. oboje si lahko nardis na drugem racunalniku. obstajajo tudi diag tools ki ti potem ko se zboota testira hw(ram disk ...). s tem ugotovis al je narobe hw al sw. lahko mas samo winse sesute. ce je to jih lahk repairas nalozis na novo preko straih , ali pa naredis novoinstalacijo.
lahko si tud instaliras eno vzporedno in vidis ce tam vse dela ok. .

ce ugotvis da je hw potem iiztklopi vse kartice ipd (ne ventilatorjev) in probaj boot-at tako da jih postopoma dodajas in vidis pri kateri ne dela vec.

torej lahko veliko sam ugotovis.
pa obilo uspeha

lp plizzzzzzzzzzz

aja boot = restart / off-on grin
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 10. Okt 2006, 21:32

..."BUT, I can hear the clicking of the hard drive, "
ce je to bi skor zihr crknu disk, sam pol se winsi sploh nebi zaceli bootat

torej mas upanje
 0   

Darko @Kremen 10. Okt 2006, 21:32

izo je napisal/a:
.......tudi sam sumim nekaj v tej smeri, vendar po mojem, če bi bil nspsjslnik fuč ni delalo al pa sploh ne. a je možno, da kr naenkrat kr zgubi moč ipd. .......
bl me skrbi za disk, upam,d bom lahko dobil podatke nazajm če ga prklopim na kak drug comp.

Napajalnikova naloga je, da zagotavlja pravilno napetost elekt. toka komponentam. Ni nujno, da bi kar naenkrat popolnoma odpovedal, slabi kondenzatorji so lahko razlog, da je napetost občasno nepravilna, kar pomeni, da napajalnik sicer dela, vendar ne najbolje. Včasih dela vsaj toliko, da prideš v BIOS in tam prekontroliraš, kako je z napetostjo in koliko ta odstopa od pravilne.
Kar se tiče diska, pa bi ga jaz vzel iz nedelujočega računalnika. Vtaknil bi disk v drugi delujoč rač. in prekopiral na drugi disk pomembne podatke. Ko so ti podatki tako na varnem, pa bi vrnil disk na prejšnje mesto. Takšna selitev diska je zelo enostavna in hitra.
 0   

iztok @izo 10. Okt 2006, 21:44

sej to je v planu.. samo rabim en delovni comp nujno, imam kr nekaj stavri za nardit. tele prenosniki niso glih nek višek hitrosti, pa čeprav dost novi.
 0   

Darko @Kremen 10. Okt 2006, 21:51

Še nekaj v zvezi z diskom.
Disk lahko vtakneš v posebno zunanje ohišje za diske in na disk v delujočem računalnik prekopiraš podatke preko USB kabla.
Takšno ohišje za diske sem kupil za cca 9.000 sit in zadeva zelo dobro deluje. Na rezervni disk občasno kopiram kopijo particije skupaj z WIN in druge podatke, ki jih nočem izgubiti.
 0   

iztok @izo 10. Okt 2006, 21:58

to se tudi dobro sliši. a ni potrebno nobene inštalacije ipd? od kje pa dobii napajanje ipd?
 0   

Darko @Kremen 10. Okt 2006, 22:15

izo je napisal/a:
to se tudi dobro sliši. a ni potrebno nobene inštalacije ipd? od kje pa dobii napajanje ipd?

Ohišje diska ima svoj lastni napajalnik, ki se priključi na 220 V.
Ko ga povežeš preko USB z rač., ta prepozna zunanji disk kot zunanjo enoto in v raziskovalcu pokaže vsebino zunanjega diska. Potem pa samo kopiraš, če je podatkov veliko, pač nekaj časa traja, je pa zunanji disk bolj elegantna rešitev, ni ti treba odpirati rač., vstavljati in potem disk spet odstranjevati iz njega.
Namestitev diska v posebno zunanje ohišje traja le kakšno minuto.
 0   

iztok @izo 11. Okt 2006, 19:39

ok, sem nabavil en externi disk, da bo placa in pa backup za v nadaljne (wd my book, 250gb, usb2). drgač pa bi prosil koga, ki ima samo ohišje za stare ata (ne sata) diske, če bi mi posodil zadevo samo tolk, da prenesem podatke dol, za enkratno uporabo ne mislim kupovat zadeve. no, sej bom najbrž žr kje staknil koga, samo če pa res ima kdo to doma in ne bo pograšl za kak dan se priporočam.
 0   

iztok @izo 18. Okt 2006, 18:52

sem odprl kišto, pa šel malo v raziskovanje glede tega. nekdo je omenjal kondenzatorje, očitno bo res kaj na tem.

kot je videt, je očitno nekaj spustil ven, zdej ali zarat vročine al kaj spet tretjega. grr..
 0   

Matic @gonzo 19. Okt 2006, 21:45

če spusti župco je menda bolj resno ko če se samo napihne. To je stoposto zaradi prevelikega nihanja napestosti

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati