0   

marko @markoh 19. Okt 2006, 11:22

Prosim če mi lahko svetujete pri nakupu bliskavice za nikona D70s.
Čim manj denarja za čim bolšo kvaliteto. kulturni
hvala,marko
 0   

Janez Šturm @jj65 19. Okt 2006, 11:30

Moja izkušnja s flash-i je ta, da če sem delal kompromis sem kupil večkrat in suma sumarum je cena bila bistveno večja kot, če bi na začetku kupil, kar sem gledal. Tako ti priporočam SB-800. Glava se vrti v vse smeri, je močan in podpira vse do sedaj znane nikonove avtomatike. V tujini se ga da dobiti za cca 75.000 sit (doma 109.000sit). Za domačo ceno me ne drži za jezik. Lp J
 0   

Sandi @Sandi 19. Okt 2006, 13:46

Tudi SB-600 ti bo odlično služil ... ravno tako vrtljiva glava, difuzor ... po ceni in lastnostih je potem tu še sigmin EF-500 DG Super, pa še se kaj najde.
Škljoc !
 0   

miha @mihaaa 19. Okt 2006, 14:33

mislim da vecjih razlik med sb800 in 600 ni, 800 je malo mocnejsi, zraven je se softbox in barvni filtri, lahko je lead flash (600 ne more bit) ampak D70s lahk osam deluje kot lead tako da ti bo 600ka delala na d70 tudi kot slave, pol ma 800ka se eno funkcijo ki je kot vem opdobna strobo efektu... torej veliko bliskov v npr sek... in imas pol recimo zogico ki se odbija od tal na 1 sliki 20x... mislim da je to vec ali manj use, ostale stvari so iste.. ja pa 800ka ima glavo vrtljivo se v negativni smeri.. (ostali nakloni so isti) torej malo dol gre se, kar 600 ne gre (ampak po moje te takrat z itak objektiv moti,.. senco dela..
s sigmo mislim da znajo bit tezave ce bos hotel kdaj kaj kombinirati (vec flesev ali kaj podobnega.. ceprav ni cisto sigurno), jaz bi v glavne (oz tudi sem no) kupil sb 600ko, je pa misfits prodajal mislim da sb800ko.. tko da ce se ni prodal navali narode.. (mislim da je cena taka kot je drgac 600ka)
ce sem se kaj zmotu popravte ;O)
lp
m

ps. drgac pa mas kar nekaj testov oz primerjav 600 in 800ke na netu (nikone sem opisal ker se mi zdi da je se vedno najbolj kombinacija nikon nikkon kot pa kaksni generiki, je pa sevede drazje)
 0   

marko @markoh 20. Okt 2006, 10:39

Hvala za koristne informacije.

še eno vprašanje, je mogoče že kdo kupoval preko spletne trgovine bhphoto.com. A bi bil nakup bliskavice preko spleta , tvegan. mislim na pošiljanje občutljive opreme.

lp,m
 0   

miha @mihaaa 20. Okt 2006, 10:49

jaz sem kupoval... ta vela za najzaneslivejso v usa in da posilja v evropo... sicer sem jaz narocal v usa, ampak poznam pa ljudi ki so tudi v slovenijo narocali od tle, bos pa placal carino valda, postnina je tudi ene 50$ al pa vec po moje, imas pa na njihovi strani tudi online pomoc.. k majo tipa k chata s strankami... smao majo dostkrat zaprto (za use mozne praznike) poleg tega majo - 6 ur.. tko da zdej se spijo smile
srecno
lp
m

ps. ce bos kupoval kaj vecjega pol se ti splaca, ce pa ne pa se preracunaj carino in ddv, ker bo cena lahko podobna tej pr nas al pa saj uni v npr nemciji... pa se to v ameriki je skoraj povsod US only guarantee... tko da vprasanje ce ti jo bojo tle priznali (na olimpusu mislim da jo za drzge ne vem), nikon po moje bl tezko, obstaja pa se 1 arianta.. ce je kdo ki ga poznas v UK, pa da tja posljes ker baje tam carina deluje bolj ohlapno do posiljk in imas dobro moznost da te ne ocarinjo.. pol k je pa v EU pa itak ni vec carine in ddv
 0   

chips @chips 20. Okt 2006, 10:50

O bliskavicah za D70 je blo ze tolko govora tu gor, da bi lahko ze "guide to" izdali....kot tudi o nakupih iz ZDA. "Isci" je zelo pametna funkcija... thumbsup
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

furbi @furbi 30. Nov 2006, 13:20

Kaj ta SB-600 in 800 delujeta tudi na klasiku F75?
Glede te trgovine sem tudi sam nekaj kupoval lani v Ameriki in ni bilo nobenih težav.

lp
swe

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati