0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Okt 2006, 12:11

imam eno fotko ki bi bila zelo OK če na enem delu ne bi bilo vej. Veje pridejo čez morje megle v daljavi. V planu imam čez naredit chrome filter.

Če veje odkloniram ne izpade ok, itak.

Kakšen predlog kako jih odstraniti da bo potem kljub levelsom, itd na koncu zgledalo kot da fotka ni bila manipulirana ?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Okt 2006, 12:18

Daj pripni datoteko če ni zaupno, pa ti lažje priskočimo na pomoč grin
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Okt 2006, 12:27

ok, bom, ko pridem iz službe ...
 0   

Sandi @Sandi 20. Okt 2006, 13:01

idea motorka? ... hec ...

Več kasneje, ko pripneš ....
Škljoc !
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 20. Okt 2006, 15:30

evo, zdajle ne zgleda bogvekaj ampa s crome filtrom pa postane carska thumbsup ,
Torej jaz bi vse veje desno ki ne pripadajo bukvi na levi, off. Pri čemer mora megla ostati kot je.

PS, motork ni prišla v poštev, bi morala met kake 6 m dolg meč, ker spodaj je prepad smile

0   

Miha Rekar @Mih@ 20. Okt 2006, 16:09

Mission Impossible IV bigrazz
Ne, res. Preveč je vej. Edino če bi cropal, sam pol bi pa bedno izpadl.
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

Beast @Beast 20. Okt 2006, 17:23

ja tuki bi se pa res manj zamudil,če bi drevo požagal devilish
 0   

Aleš @lial 20. Okt 2006, 17:46

Jaz pa ne bi vrgel puške v koruzo, če bi mi bila fotka zelo pomembna.
Res da je veliko dela, verjetno nekaj ur, ampak je toliko podatkov med vejami, da bi jih vsekakor lahko prekloniral.

Za tole sem potreboval nekaj deset minut, se ne spominjam točno, ampak manj kakor pol ure:

Pred obdelavo:

Po obdelavi:

Za nekoga, ki ne pozna originala, je verjetno popravljena fotka čisto v redu...
Res pa je, da je bilo v tem primeru zaradi strukture ozadja kloniranje dokaj enostavno.
Samo kakor sem napisal: če se ti zdi fotka zelo pomembna...
 0   

Boštjan @Racman 23. Okt 2006, 12:50

Samo predlog, Za primeren rezultat bi bilo potrebnega še kaj več dela, jasno.

Kako? V bistvu sem ves desni del slike narisal na novo. Z nebom in hribom ni bilo preveč problemov, megla je pa malo bolj zahtevna.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 23. Okt 2006, 17:43

kul, no megla ni čist kul smile
zanima me pa kao si naredil tak lep gradient na nebu ?
 0   

Boštjan @Racman 24. Okt 2006, 09:29

Ja, vem, za meglo bi moral najti boljšo sliko in se tudi bolj potruditi z obdelavo.

Gradient sem pa naredil z gradient toolom, kaj pa drugega? Iz originalnega neba sem pobral nekaj barv, približno takole

Potem sem tole nalil na nov layer, ga z masko primerno vkomponiral v sliko, pa se malček sem popedenal barve, da lepše paše na sliko. Tudi hrib je podobno narejen.

Se mi pa zdi, da bi tole praznino, ki je nastala na desni, moral malo odcropati, ker mi deluje slika rahlo neuravnotežena. Samo moje laično mnenje.
 0   

Aleš @lial 24. Okt 2006, 09:41

Dober primer, kaj se da.
Mogoče je le spodaj fotke malo preveč...
 0   

ander @ander 24. Okt 2006, 09:48

Samo skromno mnenje: to ni več umetnost fotografiranja ampak umetnost predelave! Namesto da tako drastično predeluješ fotko, se raje odpravi na kako višjo točko, malo se potrudi in morda najdeš še boljšo perspektivo, motiv in kompozicijo.
LP
Dobro luč!
 0   

Boštjan @Racman 24. Okt 2006, 10:12

ander je napisal/a:
to ni več umetnost fotografiranja ampak umetnost predelave!

Seveda, primer je precej pretiran, ampak, kot pravi lial, pokaže, kaj se da. In da se še precej več. Je pa ponavadi res bolj enostavno že pri fotografiranju izbrati primernejši pogled. Včasih pa pač prepozno opaziš, da je v sliko ušlo kaj nezaželenega, pa je dobro, da je možno to popraviti.

Fotografiranje in fotošopanje pa sta vsak svoja umetnost in ne enega, ne drugega ne gre pretirano poveličevati, še manj pa zaničevati.
 0   

Aleš @lial 24. Okt 2006, 11:12

Moram pa priznati, da zadnje čase, ko nekoliko bolj obvladam možnosti popravil, zavestno lovim moteče elemente na takih delih, ki jih bo kasneje možno popraviti. Seveda to velja predvsem za posnetke, kjer drugačna postavitev pri fotkanju ni možna.
 0   

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati