0   

Miha Babič @AhYm 22. Okt 2006, 16:29

Verjetno se bo marsikdo od vas ob prebiranju tega naslova prijel za glavo, ker je glede obeh že toliko napisanega, samo jaz sem veliko prebiral in sem še bolj zmeden.

Trenutno sem lastnik Canon PowerShot S80, zato je bila moja prva izbira 400D, saj lahko uporabim njegovo baterijo (imam dve), pa programska oprema se sklada in z njem nikoli nisem imel težav (moj drugi Canon). Canon je tudi cenovno veliko bolj agresiven. Najbolj pa mi ni všeč ročaj, saj imam jaz najdaljše prste na svetu (dobil že veliko stav, rokavice nosim vsaj XXL vse), pa še Compact Flash kartico ima (za S80 imam 2GB SD).
Nikon ima ti dve stvari boljši, razlika v teži in velikosti zame ne igra vloge, samo je pa dražji (lahko več dam za objektiv/e) in največja razlika med njima se bo vidila pomojem ravno v objektivih, predvsem zaradi nezahtevne uporabe, pri kateri je npr. razlika v šumu minimalna.

Pa prosim še napišite katere objektive bi priporočali za določen fotoaparat (Canonov 18-50 kit odpade). Cena največ 300k po domačih cenah. Kupil ga bom pa v brezcarinski coni med Italijo in Švico v Livingu (pričakujem 20% ceneje).

Uporabljal ga bi za potovanja (po celem svetu, letalo in z avtom), pohodništvo, slikanje eventov, na jadranju, smučanju, ... za izključno domačo rabo.
Mogoče še kupim zunanji fleš, stojalo bolj malo verjetno. Mogoče kakšen filter.
Trenutno sem bolj zagret za 400D, predvsem zaradi nižje cene, ampak kot sem že rekel je veliko odvisna od objektivov, katere izbrati se mi pa še sanja ne.

Prosim napišite svoje mnenje, se vnaprej zahvaljujem.
 0   

misfits @misfits 22. Okt 2006, 16:55

V tvojem primeru bi izbral Nikon in objektiv Nikon 18-200 VR (glade na namen fotografije bi bil pomoje zelo primeren) (pa zdaj bojo verjetno spet eni govorili čez kvaliteto objektiva s takim razponom, ampak jaz sem ga probal in se mi ni zdel slab, za popotništvo je pa verjetno idealen).
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 16:59

potem pa še nikkor 50 mm f1,8 za slabo svetlobo.
če imaš pa res tako dolge prste pa je tako za 400d kot za d80 na voljo battery grip ki izdatno izboljša oprijem
 0   

misfits @misfits 22. Okt 2006, 17:03

battery grip ubistvu ne izboljša oprijem, samo daljši del je za prijet, da ti recimo 1 prst ne maha stran, tako da pri dolgih prstih dodatni grip ne pomaga.
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 17:07

misfits je napisal/a:
battery grip ubistvu ne izboljša oprijem, samo daljši del je za prijet, da ti recimo 1 prst ne maha stran, tako da pri dolgih prstih dodatni grip ne pomaga.

ja tako sm mislu confused
pr 350d se res pozna verjetno tud pr 400d ampak ta ima gumiran grip če se ne motim.
d70 sem pa tako ali tako brez večjih problemov držal brez gripa

oprostite za off topic
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Okt 2006, 17:15

jst mam daljše prste!
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Aleš @Alles 22. Okt 2006, 19:01

Če je problem velikost roke, definitivno D80! Sem oba poprijel prav v ta namen in je razlika ogromna.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Okt 2006, 19:56

s 350d sm že fotkal... pa nimam problema (mezinec nimam na gripu... sj zato je BG)
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Peter Bernik @Noob 22. Okt 2006, 20:24

misfits je napisal/a:

Sicer ne vem kako ostali fotkate, ampak sam naslonim aparat na levo roko, torej je vsa teža na levi dlani (na kateri sloni BG ki je navit na 350D), z desno le prtiskam na sprožilec in usmerjam fotoaparat . Tako potem grip sploh ni pomemben. In tako je oprijem z BG boljši kot pri XXD Canonovi seriji, kot tudi pri DXX Nikonovi seriji. Imam pa tudi sam šape grin . In tudi ko se vrnem iz serije 1, ni problemov, čeprav je jasno tam boljši oprijem (hkrati je pa moj z gripom vred za polovico lažji, kar je super).

18-200 pa sam nikoli ne bi kupil, za ta denar dobiš še kakšen dvojni kit (18-70 in 70-300), pa še za fleš najbrž ostane (ne poznam Nikonovih cen, tako da le predvidevam). Da ne omenjam, da ti bo double kit dal boljše rezultate, kar se tiče ostrine, in je svetlobno močnejši, res pa nima VR, zasede več prostora in je težji...no ja en objektiv več.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Turob @Borut 22. Okt 2006, 20:26

AhYm je napisal/a:
Verjetno se bo marsikdo od vas ob prebiranju tega naslova prijel za glavo, ker je glede obeh že toliko napisanega, samo jaz sem veliko prebiral in sem še bolj zmeden.

Trenutno sem lastnik Canon PowerShot S80, zato je bila moja prva izbira 400D, saj lahko uporabim njegovo baterijo (imam dve), pa programska oprema se sklada in z njem nikoli nisem imel težav (moj drugi Canon). Canon je tudi cenovno veliko bolj agresiven. Najbolj pa mi ni všeč ročaj, saj imam jaz najdaljše prste na svetu (dobil že veliko stav, rokavice nosim vsaj XXL vse), pa še Compact Flash kartico ima (za S80 imam 2GB SD).
Nikon ima ti dve stvari boljši, razlika v teži in velikosti zame ne igra vloge, samo je pa dražji (lahko več dam za objektiv/e) in največja razlika med njima se bo vidila pomojem ravno v objektivih, predvsem zaradi nezahtevne uporabe, pri kateri je npr. razlika v šumu minimalna.

Pa prosim še napišite katere objektive bi priporočali za določen fotoaparat (Canonov 18-50 kit odpade). Cena največ 300k po domačih cenah. Kupil ga bom pa v brezcarinski coni med Italijo in Švico v Livingu (pričakujem 20% ceneje).

Uporabljal ga bi za potovanja (po celem svetu, letalo in z avtom), pohodništvo, slikanje eventov, na jadranju, smučanju, ... za izključno domačo rabo.
Mogoče še kupim zunanji fleš, stojalo bolj malo verjetno. Mogoče kakšen filter.
Trenutno sem bolj zagret za 400D, predvsem zaradi nižje cene, ampak kot sem že rekel je veliko odvisna od objektivov, katere izbrati se mi pa še sanja ne.

Prosim napišite svoje mnenje, se vnaprej zahvaljujem.

100% NIKON D80 tako ali drugače ! thumbsup
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 20:36

ko sem fotku s 350d+grip mi je blo dobrodošlo predvsem
- kadar fotkaš s kakšnimi teleobjektivi je fino če ma aparat mal večjo maso (za to poskrbi grip) tako da ni vsa teža spredaj na objektivu. nekako se mi je zdel fotič bolj uravnotežen.
- držalo 350ke drsi, ne vem če je gumirano zato grip pride zelo prav
- pri pregledovanju fotk na lcdjčku je fajn da maš spodaj oprijema. mi je blo res dobr
- pa ko sem nosil fotič. sam sem navajen da fotiča nimam okol vratu ampak ga preprosto držim za grip al pa objektiv

seveda pa je še fajn ker ma vertikalni sprožilec pa kolešček[/list]
 0   

misfits @misfits 22. Okt 2006, 20:36

Noob je napisal/a:

Sicer ne vem kako ostali fotkate, ampak sam naslonim aparat na levo roko, torej je vsa teža na levi dlani (na kateri sloni BG ki je navit na 350D), z desno le prtiskam na sprožilec in usmerjam fotoaparat .

bigeek to pa prvič slišim (aja, verjetno tako fotkaš samo s fiksnim ane?)
Jaz z eno držim aparat z drugo pa objektiv.
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 20:40

misfits je napisal/a:
Noob je napisal/a:

Sicer ne vem kako ostali fotkate, ampak sam naslonim aparat na levo roko, torej je vsa teža na levi dlani (na kateri sloni BG ki je navit na 350D), z desno le prtiskam na sprožilec in usmerjam fotoaparat .

bigeek to pa prvič slišim
Jaz z eno držim aparat z drugo pa objektiv.

mis, noob fotka večinoma s fiksnimi mar ne upset
 0   

misfits @misfits 22. Okt 2006, 20:41

sem ravno popravljal post, ko si to napisal.
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 20:45

mis, važno je da se razumemo thumbsup
 0   

Peter Bernik @Noob 22. Okt 2006, 21:05

Misfits, ti nimaš gripa predvidevam, ker sicer tudi pri zoomih tako držim, razen v extremnih primerih, se pravi pri 70-200 2.8 ali daljši/težji. Tega pa itak nimam, tako da je isto tudi s kit objektivom (ki je itak lažji in krajši kot 85 1.8), kot 75-300 (daljši, teža podobna). Sem pa ravno zdaj probal na mojem, ko nima gripa gor (je na 400ki) in bi tudi kit držal za objektiv. Jah BG stvar totalno spremeni. No ampak tudi ko fotkaš tako kot ti, torej če ti sloni roka na objektivu, sploh teleobjektivu, ki je daljši, je skoraj vsa težna na objektivu, oprijem držala ni pomemben. Majhno držalo 400D zmoti le ko ga recimo v trgovini primeš v roke, zaradi občutka samega in ko zavestno ocenjuješ ta občutek...pri fotkanju se to zgubi, druga stvar (ki se mi spet zdi nepomebna), je pa ko fotič nosiš v roki in je res blazno neroden za držat, če ga držiš za držalo. Sam ga zato vedno za držalo BGja in imaš itak feeling kot da držiš 1ko, samo lažji je (ali pa za objektiv). Večini ljudi pa tako visi okoli vratu, sploh začetnikom (v DSLR svetu), katerim je pravzaprav namenjen.

Mogoče res stvar navade, ampak mene ne moti (ker imam pač BG). In nakup BGja pa je nujen, razen za ženske in moške z mini rokami. Če hočeš dober oprijem seveda.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Okt 2006, 21:10

noob kako pa zumiraš če maš levo roko pod aparatom?
 0   

Peter Bernik @Noob 22. Okt 2006, 21:17

Na kitu ni frke, ker je tako blizu obroč, enako je s 75-300...
 0   

Miha Babič @AhYm 22. Okt 2006, 21:46

18-70 je 90k, 70-300 92k od Nikona, 70-300 50k od Sigme
18-200 sta pa dva, Nikonov je 170k, Sigmin pa 90k.

Predvidevam da ste gledali za Nikonove.
Kakšna pa je sploh razlika med modeli teh dveh firm? So Nikonovi res toliko boljši kot stanejo?
 0   

Peter Bernik @Noob 22. Okt 2006, 21:58

Sigma je po mojem mnenju slaba, po mnenju nekaterih drugih pa zelo dobra. Tako da je najboljše, da sam preizkusiš pred nakupom ali pa vsaj pogledaš teste z ogromno testnimi fotkami in se potem odločiš.

Lahko pa kupiš Sigmin kit 17-70+70-300, ki mislim da je ravno zdaj v določenih trgovinah v akciji (ne vem pa če je samo skupaj s 400D ali tudi posamezno). Sigma 17-70 je odličen objektiv za to ceno (90 ksit redna cena, se pravi brez popusta). 70-300 pa pač ceni primerno, a pri 200 mm zagotovo boljši vsaj od Sigme 18-200, najbrž pa tudi od Nikona, s tem da imaš še 100 mm več dosega (oz 150 mm, če računaš še crop faktor).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati