0   

zaba @zaba 26. Okt 2006, 11:47

Mene zanima, če ima kdo izkušnje z zeiss- Planar objektivi 50mm 1.8...sploh v primerjavi z ekvivalentnimi Nikon 50mm. Kako se obnesejo? Imam možnost dobit jih kar ugodno, pa nisem še nikol imel nobenga prilike sprobat.
Hvala,
Žaba
 0   

miha @mihaaa 26. Okt 2006, 16:34

s praxo nimam pojma samo recimo ta ga ne hvali lih..
http://www.kenrockwell.com/zeiss/zf50.htm
lp
 0   

iztok @izo 26. Okt 2006, 16:51

za 1.4 ne vem, drgač pa je bil en starejši model z f/1.7 blendo, ne 1.8. 50/1.7 zeiss objektiv je eden najbolj ostrih sploh, kar lahko dobiš za (d)slr leica formata. tako se obnesejo biggrin pa adapter boš rabil (contax/yashica-nikon).
 0   

miha @mihaaa 26. Okt 2006, 16:59

ja sam kokr sm js razumu (na zgornjem linku) to niso vec zeiss objektivi ampak neka no name 3rd party kitajska firma... tko to opisuje na zgornjem linku.. tko da ne vem ce se ga splaca kupt..
lp
 0   

iztok @izo 26. Okt 2006, 17:06

kitajci, da bi delali zeiss objektive? dejs si preberi še enkrat. iz japonske se pa ve,da prihaja skoraj vsa najboljša optika, tudi zdej ne vem, če ravno vse zeiss objektive delajo v nemčiji, bo prej kakšna podružnica na japonskem.
za kena pa vsi vejo, da ga ni preveč resno jemat, ker ma kr en svoje resnice.
 0   

iztok @izo 26. Okt 2006, 17:12

ko smo glih pr tem, zeiss je začel delat objektive tudi za sony alfo. upam, da bodo prišli k pameti in razširili ponudba za recimo še canon, pentax ipd.
http://www.zeiss.com/photo
 0   

miha @mihaaa 26. Okt 2006, 18:14

ja lej js sm sam napisal da je pac napisano da je slab objektiv,.. in sicer sm tel s tem sam pomagat, ne pa zavajat, zarad mene ce si jih kupi 10 al pa nobenga..
... to da sm ga pa falil s kitajsko pa priznam, ne vem kako sm pomesal..

bigeek
 0   

zaba @zaba 27. Okt 2006, 07:56

Hvala vsem za mnenja.
LP Žaba
 0   

Andrej @fotokaj 27. Okt 2006, 08:44

Počakte mal, tipi, govorite o popolnopma različnih objektivih; na zgornjem linku Ken govori o novem Zeiss Planar T* 50mm f/1.4 ZF objektivu, torej popolnoma novem, letos predstavljenem objetivu z Nikonovim F bajonetom. Gre za 'znameniti' Zeissov Planar, ki je bil praktično enak, le v Contax RTS bajonetni verziji splošno priznan kot izjemen objektiv.
Žaba gotovo ne sprašuje o tem objektivu katerega link je pripel mihaaa; tega se pri nas namreč ne dobi, v tujini pa se cene pričnejo pri 500 EUR ... S Kenom je pa tako; tip včasih čist sesuje kakšen objektiv, da vinjetira, je neoster po robovih, glasen, neroden za držat v roki, na koncu pa pribije da bo napisal še kaj več, ko ga uspe dobit v roke ...
Nasploh je pa z ostrino manualnih objetivov tako; ker so dokaj enostavne lečne konstrukcije in zagotovo najbolj razširjeni objektivi, so sami po sebi vsi dovolj ostri, ostrina na povečavah je odvisna pa predvsem od natančnosti fotografovega ostrenja. Torej, kaj ti pomaga oster manualni objektiv, če ti vedno 'mimo nese'?
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Okt 2006, 08:50

hehe fotokaj biggrin
upam da je to ogrevanje za kolumne. grin
sem pa tudi jaz pogledal ker se tisti na linku in tisti o katerem sprašuje žaba razlikujeta. pa sem mislil da sem se zmotil pa vidim da je tudi fotokaj opazil razliko.
lp
 0   

miha @mihaaa 27. Okt 2006, 09:11

stars pol pa zgleda da sem cisto mimo ustrelil... se opravicujem stars
 0   

iztok @izo 27. Okt 2006, 10:31

1.8 modela ni med temi novimi za nikon, kolkr sem vidu, bla pa je 1.7 verzija že lep cajt nazaj.
tole je nabor novih
http://www.zeiss.com/C12567A8003B58B9/ContentsWWWIntern/8E8AE439A3FD6101C125711B005A77C4

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati