0   

jure hotko @psptktn 28. Okt 2006, 21:41

rad bi si kupil digitalca pa ne vem kakšnega izbrati. želim da ima 6 mega pikslov pa dobro bi bilo da bi imel 8 ali 10-kratni zoom, cena pa ne bi presegla 90000.
ali je panasonic lumix dmc-fz7 dober???

hvala
 0   

sandi @sandij 28. Okt 2006, 22:14

Jaz ga imam pa sem kar zadovoljen,le premajhna resolucija lcd me moti.Drugače pa kar lepe fotke za ta denar!
 0   

Peter Bernik @Noob 28. Okt 2006, 22:16

Nisem ravno ekspert za kompakte, vem pa da je ta model soliden. Zna biti, da je kakšen boljši, bodo povedali tisti ki se zanimajo za kompakte. Lahko ti pa povem nekaj splošnega; mpixli niso pomembni (na kompaktu sploh), veliko bolj pomembne so ostale stvari, predvsem pač kvaliteta slike (barve, šum, ostrina, napake, kot so kromatske aberacije itd), nastavitve oz opcije ki ti jih fotoaparat nudi in samo rokovanje, ki zajema ergonomijo, to da ti velikost in teža ustrezata itd. Več mpix, pomeni le da je na isti površini senzorja več točk, zaradi tega je posamezna točka manjša in slike imajo ponavadi zaradi tega več šuma (ni vse odvisno od tega, ampak tudi od procesiranja same slike, algoritmov za zmanjšanje šuma itd). In recimo 4 mpix je dovolj za fotografijo formata A4, katere pa velika večina lastnikov kompaktov nikoli ne sprinta. Veliko je pa seveda odvisno tudi od optike, katera je pa pri sorodnem modelu FZ 20, ki sem ga imel, vsaj v teleobmočju porazno slaba. Več mpix pomeni tudi večje datoteke, torej potrebuješ večje kartice in več prostora na disku. Sam si vsekakor ne bi želel imeti več kot 4 mpix na kompaktu (če bi si slučajno želel kompakta seveda).

Ena kontra, tej mpix evforiji in vsem neumnostim s katerim vam tržniki in prodajalci perejo možgane no. Pa brez zamere, vse je napisano z dobrim namenom, z namonom ozaveščanja slabše obveščenih kupcev grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Lenart Senica @lenyn 28. Okt 2006, 22:22

tudi jaz se strinjam z noobom da so 4-5mpix dovolj.
jaz bi ti predlagal fujija s5600. ma 10x optičnega, pa tudi kvaliteta slike je pri višjem isu boljša kot pri nekaterih konkurentih.
res pa je da fuji nima stabilizatorja slike

lp smile
 0   

Darko @Kremen 28. Okt 2006, 22:25

psptktn je napisal/a:
.....je panasonic lumix dmc-fz7 dober?......

Panasonic DMC-FZ7 sem kupil skupaj s kartico SanDisk SD 512MB Ultra II pri http://www.enaa.com/oddelki/foto/product.asp?dept_id=1260&pf_id=PAN019
Sedaj je cena aparata s kartico 88.998 sit.
Z aparatom FZ7 in SanDiskom sem zelo zadovoljen.
Aparat je lepo oblikovan, lahek, upravljanje z njim je enostavno.
Objektiv LEICA, ki ga ima FZ7 se mi zdi zelo kvaliteten.
thumbsup
 0   

Matej Ružič @mat 30. Okt 2006, 13:02

Živjo!
V tem razredu je kar nekaj modelov, Sony H-2, Canon S2 IS, omenjeni Panasonic, Fuji s5600, olympus SP500 oz. 510, če povemo najbolj znane!

Kar je bilo odločilno za izbiro pri meni je prav ergonomija oziroma lega in počutje v roki, kjer je zame osebno Fuji s5600 daleč pred vsemi ostalimi, poleg tega sem na različnih tujih forumih o njem prebral veliko dobrih stvari, ki so se meni zdele pomembne ( predvsem o kvaliteti slike- naravne barve, detajli..., kjer se meni osebno barve pri panasonicih npr. zdijo čisto preveč umetne ).
Pri nas ga skupaj z 1Gb high speed xD kartico, polnilcem za baterije in 8 polnilnimi baterijami ( 4 so zmeraj za rezervo ) dobiš za manj kot 80. 000 tisočakov!

Kot pa že rečeno ti tudi jaz nujno svetujem, da greš v najbližjo trgovino in vse omenjene aparate vzameš v roko! Sigurno boš takoj več vedel in lahko omejil izbor!

Lp
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 30. Okt 2006, 14:39

sam priporočam canon s2/s3 IS

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati