0   

KRisss @KRisss 8. Nov 2006, 14:40

Prosim za pomoč!
V mojem objektivu je mala smet. Mislim, da je smet na leči.Ne bi vedel, kako je prišla tam not, ker se objektiv ne sname.
Ta smet je vedno na istem mestu...vidna je samo takrat, če fotografiram nebo, ali nekaj isto barvnega.
V režo, ki je med ohišjem in objektivom, tam kjer objektiv zleze ven<ko aparat vklopim, ali zumiram>...v to režo sem pihal<reža je zelo ozka>...pri tem se oblika smeti spremeni, vendar ostane na istem mestu!
Ko pridem do meje optičnega zuma je na istem mestu, po tej meji, torej v digitalnem zumu, pa počasi zgine iz zaslona!<pri zumiranju v dig.z. se pomika proti robu in izgine>
Vpračanja:
Koliko bi stalo čiščenje?
Se dobijo kakšne naprave za čiščenje v takšnem primeru?
Ali je potrebna kakšna komora, če hočem odpreti aparat sam?
LP
Kristijan
 0   

A_C_V @P_Maister 13. Nov 2006, 08:18

komora ni potrebna, tko da če si kej mojstra se lahk sam lotiš (sam jst se zarad optike -premikanje leč nebi)

čiščenje pa vrjetno nebi smelo bit preveč drago, poklič pa vpraš. bolj te bo bolel to da boš vsaj 1 teden brez fotiča.
 0   

KRisss @KRisss 13. Nov 2006, 11:30

P_Maister - hvala!
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 13. Nov 2006, 13:38

slišal sem tud da z sesalcem lahko "posesaš" to smet... cevko daš na objektiv pa pržgeš sesalc, medtem mal zumirej. to sem bral na enmu forumu... sam nevem kje... v glavnem deluje! yes
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

KRisss @KRisss 13. Nov 2006, 14:52

ja bi reko...mogoče res deluje
....kompresor bi blo fajn met(pa ne pre močn, da mi ne bi leče premaknilo.)
zaenkrat še nisem uspel smeti spravit ven, ker v mbju ni servisa..mogoče bo kdo od analognih popravljačev to porihto, ....al pa res sesalec.
hvala.
 0   

KRisss @KRisss 13. Nov 2006, 15:18

sesalec ne pomaga! sad
 0   

A_C_V @P_Maister 13. Nov 2006, 18:36

100% pa pomaga...

...photoshop laugh
očitno ti ne preostane nič druzga kot kak servis
 0   

KRisss @KRisss 13. Nov 2006, 18:47

laugh
ja, fotošop mi je že pomago...pomagat mogo. smile ....
Bom res raje servisu prepustil, čeprau ni več skor nič vredn aparat. JE pa DOBER!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati