0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 12:34

Ok, odločam se za nakup novega družinskega digitalca (stari gre k mojim staršem), pa ker sem s kešom bolj na švoh, sem si izpisal nekaj kompaktov, med katerimi se bom za enega odločil. Vi mi pa prosim povejte, za katerega bi se vi odločili.
NIKON COOLPIXL3 (47 JURJEV)
PANASONIC DMC LZ3 + SD512MB (52 JURJEV)
SONY DSCS600 (40 JURJEV)
CANON A530 (43 JURJEV)
PANASONIC DMC LZ5 (55 JURJEV)
Nekako najboljša izbira se mi zdita Panasonica, ampak to je samo moje, laično mnenje. Prosim napišite svoje.
Hvala
 0   

M @M 9. Nov 2006, 13:42

pojdi na

www.dpreview.com
pa jih primerjaj med sabo...

bos dobil najboljse odgovore, opisi so objektivni in ce te zanima lahko od vsakega pogledas tudi sliko, kakrsno jo naredi ter izgled menijev (ce ti je to sploh pomembno)

sestej posamezne + in - ter gremo v nakup

ni neke razlike med modeli

M
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 14:41

Hmmm, dilema. Canon ali Panasonic? Verjetno bom primaknil še nekaj fičnikov in bom kupil LZ5. Kaj pravite?
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 9. Nov 2006, 15:21

Canoni so dokaj zanesljivi in vredni svojega denarja. Iz svojih izkušenj (dal sem 3 njihove kompakte skozi - niti najmanjšega problema...vse je delovalo tako kot mora)

Tudi panasonici niso slabi. Sam pa bi vzel Canona.

LP!
 0   

Stanko Mravljak @STANA 9. Nov 2006, 16:02

Morda bi te zanimal Panasonic Lumix DMC-FZ10 + 1GB kartica + torbica.
Cena 60.000 Sit (zelo dobro ohranjen)
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 20:58

Evo primerjave:
Panasonic (izklopljen stabilizator)

Canon
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 21:00

Kaj pravite, Canon ali Panasonic?
 0   

Peter Bernik @Noob 9. Nov 2006, 21:09

Canon.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

roman @romeno 9. Nov 2006, 21:22

Kaj pa mogoče Canon PowerShot A610 za 55 Ksit? 4×zoom, vrtljiv zaslon pa obilico ročnih nastavitev,...
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 21:50

Se opravičujem, nisem dal prave primerjave. Tele slike bodo malo bolj pokazale razliko. Čeprav sem laik se mi zdijo panasonicove boljše. Bolj čiste so, barve so živahnejše. Če se motim pa z veseljem sprejmem drugo mnenje in bom vas poslušal. Evo fotk.
Canon macro

lz3 macro

CANON POSTER
[img]http://shrani.si/files/canonmused1073745.jpg[/img
LZ3 POSTER

CANON MIX

LZ3 MIX

PREGLEJTE, POVEJTE, UPOŠTEVAL BOM VAŠA STROKOVNA MNENJA!!!
AJA, PA HVALA ZA VES VAŠ TRUD!!!
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 21:55

CANON POSTER
 0   

janko @jankopet 9. Nov 2006, 22:22

Ali je dmc lz5 razen v pikslih boljši od lz3?
 0   

roman @romeno 9. Nov 2006, 22:26

Pozdravljen

Če primerjaš canona A530 in panasonica LZ5 bi jaz vzel Panasonica. Predvsem zaradi Stabilizacije slike in večjega zooma. Če pa še sam trdiš, da so fotke od panasonica boljše te pa tak veš kaj kupiti.
 0   

roman @romeno 9. Nov 2006, 22:35

Pozdravljen

Glede na spodnjo spletno stran je razlika med LZ3 in LZ5 v številu pik, velikosti LCD zaslona pa pri LZ3 pri snemanju filmov ni zvoka zraven.

LP Roman

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/lz3_pg5.html
 0   

Aleksander @discom 9. Nov 2006, 22:49

Zanimivo,da vsi tvoji našteti modeli uporabljajo AA baterije.Kot kaže ti to veliko pomeni.

Link do primerjave med modeli:

http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php?sections%5B%5D=1032&sections%5B%5D=911&sections%5B%5D=1020&sections%5B%5D=977&sections%5B%5D=978&sections%5B%5D=975&submit=Compare

----------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon Coolpix L3 je povprečen fotoaparat,z povprečnim objektivom (čeprav objektiv v nekaterih testih tudi pohvalijo) malo slabše svetlobne vrednosti,malo slabšim kotom zajema slike in malo ročnimi nastavitvami,ISO samo do 200.

Conclusion

Pro:
Slimmed down stylish design in attractive gun-metal grey color
Well-built body with smooth curves; easy to hold
Good quality lens provides decent overall sharpness
Images had good color even under harsh lighting
Excellent macro performance
Loads of helpful scene "assist" options for novices
Handy explanations from context sensitive Guide
D-Lighting corrects underexposed images right in the camera
Helpful Best Shot Selector feature
Face Priority AF knows how to take a portrait
Red-Eye eliminated in camera with post processing

Con:
Max ISO sensitivity limited to 200 and always set automatically
Slower than average shutter response
3x zoom control is noisy and slow
Resolution low for 2-inch LCD screen
High image noise in dim light and when flash is used at distances much beyond 11 feet
Modest battery life
No Shutter, Aperture priority, or manual exposure modes (not common in entry-level cameras though)
Below average speed from shot to shot
A little slow to clear the buffer memory, and very slow shot to shot after buffer fills
No "Hide & Show" feature for info display in playback

Panasonici so še kar v redu,samo poznano je da imajo probleme z šumom.Tudi ročnih nastavitev nimajo prav veliko,zato ne moreš sam nastavljati višji ISO in podobno,zanašati se moraš na scenske nastavitve.Model LZ3 je celo brez mikrofona (če misliš tudi snemati kakšne filmčke).Minus bi lahko bil tudi,ker nimajo optičnega kukala,ki občasno prav pride,primeren pa je tudi za "šparanje" baterije.

Conclusion

Pro:
Optical stabilization helps greatly for hand-holding the camera in dim lighting
6x zoom lens gives plenty of range for typical shooting situations
Bright color will be appealing to most users
Auto white balance does better than average under household incandescent lighting
Optional low contrast setting lets the camera handle harsh lighting better than average
In-camera image sharpening does a good job, delivers crisp, fine detail
Better than average low-light exposure and autofocus ability
Good battery life with high-quality NiMH cells
Accurate and large LCD viewfinder
Good macro focusing capability
Optional histogram displays in both record and playback modes
Enjoyable to use

Con:
Higher than average image noise, visible even at ISO 80. ISO 400 images only usable for prints to about 5x7 inches
LCD viewfinder is hard to see in bright light, we missed having an optical VF
Maximum wide angle of only 37mm is a bit narrower than that of most cameras
So-so shutter response, shutter lag is a little long compared to many other models on the market
Slightly limited flash range
Low contrast setting could go a little lower yet, provide better handling of highlights
Strong reds and greens are oversaturated, a few users may find bright color a little too much
Soft corners in images at both wide angle and telephoto (but doesn't extend too far into the frame, still better than average overall)
Flash has trouble on the closest macro shots (use external lighting)
Poor battery life with Alkaline and Oxyride batteries

Canon A 530 dela sicer dobre fotke,samo za uporabo višjega ISO se priporoča naknadna obdelava v PS za boljše rezultate.LCD samo 1,8 inch z 77k piksli,F2,6 - F5,5...

Conclusion

Pro:
Full Manual control
Vibrant, appealing color
Good skin tones
Auto white balance handles a wide range of lighting well
Better than average exposure accuracy
Good lens, generally low distortion
Clean user interface
Wide aspect ratio image size mode
Macro mode captures a very small area
Good low light capability (But only in Night mode)
Case design fits both large and small hands well

Con:
No Aperture or Shutter Priority modes
Only average speed from shot to shot
Movie mode offers only 10fps at 640x480 or 20fps at 320x240
Average shutter response at wide angle settings
Contrast is a little high, tends to lose highlight and shadow detail under harsh lighting
Battery life is rather short with the LCD enabled
Slightly smaller LCD screen

Sony DSC S600,osebno ga še nisem sprobal,samo meni Sony na splošno "ne leži".Zato tega modela ne morem komentirati.Poznam tudi zagrizene "Sony tehnika-fene",ki so pri digitalni fotografiji " prešaltali" na Canon.

Conclusion

Pro:
Attractive design, well-built and compact
Good-quality lens
High contrast, slightly limited tonal range on the shadow end
Good shutter lag and autofocus response times
AF assist lamp allows accurate focusing in very dark conditions
Good exposure accuracy, generally less positive compensation required than average
ISO 400 performance is a bit better than average, (marginally) usable for 8x10 inch prints

Con:
Very "tight" optical viewfinder, shows only 80% or less of the final image area
Flash recycles a little slowly
Some image noise even at low ISO, but most users won't notice it
ISO 800 and 1,000 images are quite noisy. (ISO 1,000 shots are only usable for 4x6 inch prints.)
Maximum one-second shutter time limits low-light capabilities
High barrel and pincushion distortion

--------------------------------------------------------------------------------

Nekdo je predlagal Panasonic DMC FZ 10.To je že malo starejši fotoaparat iz leta 2003,s 4 MP in 12 x optičnim zumom,samo brez AF-assist lamp in ima težave z ostrenjem v slabših pogojih.Za običajno družinsko uporabo je tudi malo prevelik (moje mnenje ).

Glede na podatke,bi se tudi sam osebno najverjetneje odločil za omenjeni Canon A610 (ki ga je predlagal romeno).Sicer je že lanski model,ki ga je zamenjal že A630,toda za ta denar (55K) se mi zdi to dober nakup.Ima vrtljiv LCD ,scenske in ročne nastavitve,dober objektiv....

Conclusion

Pro:
Excellent value for the money
Bright, attractive color that stops short of seeming overdone
Good skin tones
Auto white balance handles a wide range of lighting well
Better than average exposure accuracy
Good lens, generally low distortion and chromatic aberration
Excellent shutter response at wide angle settings, good at telephoto
Surprisingly good high-ISO performance
Very simple user interface
Accurate LCD viewfinder
Tilt/swivel viewfinder is a nice feature
Good low light capability (In Shutter Priority or Manual exposure modes)
Case design fits both large and small hands well
Excellent battery life

Con:
Very inaccurate optical viewfinder
Contrast is a little high, tends to lose highlight and shadow detail under harsh lighting
Flash coverage at maximum wide angle is a little uneven
Some users may prefer lower color saturation (color saturation is a bit higher than the already bright A620 model)
Dual Basic/Advanced manual is awkward and annoying, finding what you need to know is often harder than it needs to be
While metal-jacketed case is a bit more tinny-feeling than some past members of this line

Velikokrat je bilo že omenejno,da najboljšega fotoaparata ni,ker imajo vsi dobre in slabe lastnosti.Zato je potrebno pred nakupom narediti v trgovini še kakšen test.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Peter Bernik @Noob 10. Nov 2006, 00:04

Makro posnetka nista z enako zaslonko posneta ali je pa fokus faljen pri Canonovi. To se vidi takoj (ne da se mi exifa gledat), tako da tista primerjava ni realna, posterja se ne da primerjati zaradi različnih velikosti, barve so mi pa canonove boljše, veliko bolj naravne - sem pač DSLR uporabnik in mi gre na bruhanje ko gledam kričeče barve nekaterih kompakov. Uporabniku kompakta so pa ponavadi ravno te žive barve všeč, čeprav so daleč od realnosti.

Just my 2 cents...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

janko @jankopet 10. Nov 2006, 14:33

Hmmm ja, mislim, da bo canon!
Hvala vsem!
 0   

roman @romeno 10. Nov 2006, 14:59

Kateri A530 ali a610?
 0   

janko @jankopet 10. Nov 2006, 21:23

Vaša cena z DDV: 58.929,60 SIT
Cena v EUR: 245,91 €
Nakup na obroke
Povprečna ocena: 5
(Na podlagi 2 ocen .)

DOBAVA: na zalogi
Preverite pogoje za brezplačno dostavo!

Fotoaparatu je dodatno priložen polnilec GP PowerBank Quick 3 s štirimi 2300NiMh AA baterijami ter hitra spominska kartica Sandisk Secure Digital 1GB ULTRA II in torbica!
Zanimiva ponudba, mislim da bo to, to.
Kaj pravite?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati