0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Nov 2006, 09:45

Zadnje čase dobivam kar nekaj oglasnih sporočil preko mojega službenega e-maila. Ponavadi je v nogi sporočila sledeči tekst:

Citiram:
Vaš e-mail naslov smo dobili v Poslovnem imeniku Slovenije. Če vas to sporočilo moti ali na kakršenkoli neprimeren način posega v vase delo,

Kolikor vem, da se moram sam prijaviti na njihovo mailing listo, ne pa da me same dodajo in napišejo, da so moj e-mail dobile preko internetnih imenikov. Ali pač ne?

Zanimivo, da sem dobil tudi e-mail od Microsoft, ki ni nič drugega kot oglas:
Citiram:
Spoštovani!

Naj vas spomnimo, da smo se v Microsoftu odločili, da letošnjo jesen popestrimo s posebno prodajno akcijo za vsa mala in srednje velika podjetja.
20. oktobra smo začeli z veliko jesensko akcijo, v kateri vam nudimo pisano paleto namizne in strežniške programske opreme. Ob nakupu vam zagotavljamo izredno ugodne pogoje, obenem pa vas ob sklenitvi licenčne pogodbe čakajo še bogate nagrade.
Akcija traja le do 15. decembra –pohitite!

Spodaj pa še besedilo:
Citiram:
To sporočilo je bilo poslano na vaš službeni elektronski poštni naslov. Če to ni vaš službeni elektronski naslov,

vas vljudno prosimo, da nam to sporočite, da bomo lahko ustrezno popravili podatek.

Če se s prejemanjem tovrstnih sporočil ne strinjate, prosimo, da nam to sporočite s klikom na:

mailto:dogodki@microsoft.si?subject=Ne želim prejemati obvestil!

confused
 0   

Stane Crnjak @staneC 20. Nov 2006, 10:15

To je SPAM. Vsa neželena pošta je SPAM. Tako se meni rekli pri mojem host-u, ko sem jih spraševal o pošiljanju e-pošte. "Ali je tisti želel obvestilo o tem in tem? Ne?! Potem je SPAM. Pika." Da pa MS to okoli pošilja bigeek , se mi pa zdi malo blesavo. A pozna kdo rešitev za SPAM v stilu " od:ime priimek; re: Hi it's me ali kaj podobnega; Vsebina :Akcija za delnice, Replika ure,...." sleep
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 20. Nov 2006, 10:55

Maili, ki ponujajo možnost odjave praviloma niso spam in so posledica predhodne prijave na listo ali kake druge registracije. Mogoče je tvoj poslovni mail prijavila firma, mogoče vsi prijavljeni v poslovni imenik prejemajo oglasno pošto razen tisti, ki se temu izrecno odpovejo (podobno kot navadna pošta)... Kaj pa vem. Oglaševanje to vsekakor je, spam pa kakor za koga.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 20. Nov 2006, 10:58

Odjava gor ali dol! Arnes ima lepo napisano kaj je spam:

Citiram:
Kaj je nenaročena oglasna pošta (spam)

V splošnem lahko za spam sporočilo smatramo vsako sporočilo, ki je poslano večjemu številu naslovnikov, z namenom vsiljevanja vsebine, ki se je naslovniki sami ne bi odločili prejemati. V veliki večini primerov gre za oglaševanje plačljivih storitev ali izdelkov. Ponavadi se s spam pošto oglašujejo izdelki ali storitve dvomljive kvalitete, velikokrat pa gre za goljufije (tipičen primer je nigerijska prevara, ki prevarantom včasih uspe tudi pri nas).

In pa če se spustimo v našo zakonodajo:
Citiram:
45.a. člen torej določa, da je dovoljeno le oglaševanje z vnaprejšnjim privoljenjem naslovnika (t.im. "opt-in" sistem).

Vir: http://www.arnes.si/spam/
 0   

ogabe @ogabe 21. Nov 2006, 07:49

Math ne bo drzalo. Tole pravi Zakon o varstvu potrosnikov

Citiram:

45.a. clen

Podjetje lahko uporablja sistem klicev brez posredovanja cloveka,
faksimile napravo in elektronsko posto samo z vnaprejsnjim soglasjem
posameznega potrosnika, ki mu je sporocilo namenjeno.

77. clen

Posameznik, ki stori prekrsek v zvezi s samostojnim opravljanjem
dejavnosti se kaznuje za prekrsek z denarno kaznijo najmanj 1,000.000
tolarjev, pravna oseba pa z denarno kaznijo najmanj 3,000.000 tolarjev, ce:
...
22. uporablja sistem klicev brez posredovanja cloveka, faksimile
napravo in elektronsko posto brez vnaprejsnjega soglasja potrosnika, ki
mu je bilo sporocilo namenjeno (prvi odstavek 45.a. clena);

PS: Ce recimo kaksen info oz. drug splosen mail prijavi na doloceno listo kateri od sodelavcev, pa je stvar seveda drugacna. Takrat se je s tem nekdo (tudi ce to nisi ti) strinjal in potem se to ne steje kot spam.

PS #2: Jaz ponavadi posljem mail in ce so prevec pametni posljes naslednji mail na Trzni inspektorat RS (tirs.info@gov.si) grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Nov 2006, 11:35

Meni se zdi samo čudno, da do sedaj nobeden tega še ni prijavil. Ali je ljudem res tako vseeno če dobivajo po e-pošti na dan do 20 takšnih sporočil? confused
 0   

Brane @Brw 21. Nov 2006, 13:09

Ali se je že komu zgodilo, da se je odjavil pa:

1. so sporočila še naprej prihajala
2. je dobil nazaj sporočilo, da pošte ni mogoče dostaviti (pol nabiralnik ipd.)

Še nekaj.
Danes so se spam sporočila spremenila:
subject ni več "it me..." ampak "Me again"

Pa še nekaj. Zanima me koliko je kriv Siol; namreč moj kolega si je doma
omislil adsl, sam ga je instaliral in si seveda kreiral e-poštni naslov.
Takoj za tem je (prvič !!!!!!) odprl Inbox in dobil 5 spam sporočil - na pravkar kreirani naslov!
Uganka ali dokaz? sad
 0   

tomaž @mju 21. Nov 2006, 14:04

staneC je napisal/a:
To je SPAM. Vsa neželena pošta je SPAM.

Nezaželjen je tudi račun od siola, ki se vsak mesec znajde v "nabiralniku"
 0   

sanja @sanja 21. Nov 2006, 16:06

Lucifix je napisal/a:
Meni se zdi samo čudno, da do sedaj nobeden tega še ni prijavil. Ali je ljudem res tako vseeno če dobivajo po e-pošti na dan do 20 takšnih sporočil? confused

in kam naj prijavim, men gre to blazno na zivce sad
luc dej organiziraj punt in se vsi zbunimo, mogoce bo pomagalo grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Nov 2006, 14:07

A bodo sodelovali tudi tisti, ki nimajo licenčnih Windowsov? upset
 0   

Brane @Brw 22. Nov 2006, 15:30

Seveda.
Meni spam hodi tudi na linux in na symbian curtain
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Nov 2006, 13:36

E pa sej ni res, zdaj mi bo še BSA pošiljala sporočila:

Citiram:
LJUBLJANA, 23.11.2006 Organizacija Business Software Alliance (BSA) je v Sloveniji začela s kampanjo, v kateri prek spletnih pasic, plakatov in aktivnosti njenih članov uporabnikom nelegalne programske opreme prikazuje tveganja uporabe piratskih programov.

sleep
 0   

ogabe @ogabe 23. Nov 2006, 15:11

So nekako ugotovili, da si uporabnik nelegalne programske opreme in so te zasuli s spamom Rofl
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Heretic @Heretic 23. Nov 2006, 16:41

[quote="Lucifix"]

Citiram:
... tveganja uporabe piratskih programov...

sleep[/quote

ojoj, mene je strah, a mi lahko zdej računalnik eksplodira al pa pridejo kšni tipsoni s črnimi očali, ha? šit, no bigrazz curtain sunny
 0   

Matjaž @sajhtam 23. Nov 2006, 21:18

Brw je napisal/a:
Ali se je že komu zgodilo, da se je odjavil pa:

1. so sporočila še naprej prihajala
sad

Veliko spammerjev probava ali je račun aktiven ali ne. S tem, ko se na določeni mailing listi "odjaviš" mu v bistvu sporočiš, da se dotični mail uporablja oz. da ga nekdo prebira.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Apr 2008, 11:31

A se komu sanja kako ti spemerji dobijo tvoj email naslov? Namreč pred časom sem odprl na gmailu svoj testni email, ki sem ga posredoval samo 1 osebi. Nekaj mesecev kasneje grem pogledat nabiralnik in vidim, da me že nestrpno pričakuje 50 spam mailov od viager do shujševalnih tablet. sigh
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 21. Apr 2008, 12:53

Po mojem imajo kak generator e-mail naslovov, ki potem noro pošilja vsenaokoli.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati