0   

Gašper Klinc @Grand 20. Nov 2006, 23:15

Najprej lep pozdrav od novega uporabnika foruma.

Najbrž ste slišali že na tisoče takšnih in podobnih vprašanj pa vseeno. Kupujem dig. fot. za nekje 60k do 90k sit in enostavno več ne vem kaj naj vzamem. Vsak nekaj po svoje tupi in trdi, tko da se obračam na vas, ki mi boste najbrž še najbolj znali povedat in svetovat.
Moje želje ob nakupu so predvsem:
-ČIM MANJŠE DIMENZIJE IN TEŽA
-vsaj 2,5" LCD (zelo zaželjeno 3") z vsaj 200k točkami
-v splošnem solidne slike (nisem pa preveč zahteven uporabnik)
-kovinsko ohišje

ogledal sem si naslednje:
-Kodak V550
-Olympus mja 700, 740, 750 in 810

Slikanje bo izključno amatersko, se pravi kake priložnosti, potovanja itd.
Mju700 je bil favorit, vendar me ni prepričal, ker sem zasledil kar nekaj kritik kar se tiče kvalitete fotografij.

Kakšen predlog in komentar bi mi zelo prav prišel!

Hvala in LP!

Grand
 0   

Robert @Seddy 20. Nov 2006, 23:22

mju 300, pa se mnogo cenejsi je.
Zaslon mislim, da ni dovolj velik, a kaj ti to pomaga, ker bos slika tako ali tako gledal na monitorju, ki pa ima spet svoj barvni prostor, kjer bojo slike videti drugacne bigrazz
 0   

Brane @Brw 21. Nov 2006, 07:33

Živjo!

Videti je, da si tipičen uporabnik. (nezahteven z veliko zahtevami)
Čim manjše, čim boljše in najcenejše. upset
Jaz ti predlagam Canon IXUS 65 ali IXUS 850 IS nekje v tem cenovnem rangu.
Je majhen, (za v žep), z ogromnim displayem, ima veliko število točk (6 oz 7M), IS ima tudi stabilizator slike, veliko možnosti in kvalitetno sliko, a nezahteven za uporabnika.
 0   

Gašper Klinc @Grand 21. Nov 2006, 07:46

Brw je napisal/a:
Živjo!

Čim manjše, čim boljše in najcenejše.

Pa saj je vedno pri vseh (ok skoraj vseh laugh ) bolj ali manj tako smile
Tejle Canoni so mi kr všečni ja...bo treba stopit v trgovino in malo pogledat pa prešlatat ponudbo.
Kot opažam je med najbolj prodornimi proizvajalci tovrstne opreme ravno Canon. Ali se pač motim...
 0   

chips @chips 21. Nov 2006, 11:45

Jah, nezahteven uporavnik z mnogo zahtevami. Dobra ta:)
No, dejstvo je, da vsak uporabnik, ceprav se tako nezahteven, zeli dobiti za svoj denar cimvec. Ce primerjamo kvaliteto fotke pri kompaktih, lahko takoj pridemo na zelo ozek izbor znamk: Canon ali Fuji. Potem je le stvar kupca kaj bo izbral. Saj veste, en fotic nudi to, drugi drugo. V stacuni vrzi denar na mizo in vprasaj kaj dobis od teh dveh znamk.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Gašper Klinc @Grand 21. Nov 2006, 21:24

Najlepša hvala za vse nasvete na podlagi katerih sem se odločil za ixus 65. Glede na mojo "malo študijo" mislim, da nudi največ v svojem cenovnem razredu, pa še pri Canonu se skor ne moreš nasrat.
Samo dokler pa človek ne naredi vsaj ožjega izbora zna bit pa hud kaos ob nakupu tovrstnih igračk sleep

Samo še eno vpršanje bi imel. Se po vaših izkušnjah splača vzet 2G spominsko kartico ali zadostuje za normalne potrebe tudi 1G. Nočem namreč kupit kartice s preveč spomina, saj se zna zgodit, da bom potem na njej hranil nepotreben balast oz. skor lohk rečemo neprijeten zaprašen arhiv.

LP
 0   

Martin Peca @mPECA 21. Nov 2006, 21:30

preveri koliko fotografij lahko shraniš na 1gb kartico in koliko na 2gb... seveda moraš vedet kakšno kakovost sploh potrebuješ... oziroma čemu so fotografije namenjene...

potem pa če veš da večkot toliko fotografij ne boš delal... vzami manj gb... vendar... mislim da je 2gb nekje normala dandanes in za nekaj mesecev uporabe v naprej... smile
 0   

Lenart Senica @lenyn 21. Nov 2006, 21:33

jaz sem mel 1GB vrh glave dokler sem fotkal jpeg. zdaj ko fotkam v rawu pa opažam da bom moral kupiti vsaj 2GB
priporočam 1gb
 0   

Brane @Brw 21. Nov 2006, 21:45

Na 2 GB kartico bi moral spraviti cca dobrih 500 fotk v najvišji kakovosti. (ne raw). Lahko te popade video snemanje, potem ti ne bo žal, da imaš večjo kartico. (drugače je video (imho) malo brezveze in premalo kvaliteten).
Cene kartic na srečo kar padajo, velikosti kartic pa rastejo, hehe. Moj prvi digitalec je imel 8MB veliko kartico zraven - seveda je bila že takrat premajhna.
Kar se tiče skladiščenja fotk na kartici - meni se to ne dogaja. Takoj vse na računalnik, sledi format kartice. Ni hujšega kot če ti zmanjka prostora na kartici pa ne smeš oz. nimaš časa brisati z nje. Dogodki pa mimo tebe .... sleep

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati