0   

miha @mihaaa 28. Nov 2006, 14:00

Torej evo enkrat malo bolj drugacna uporaba PS, zanima me kako se zdruzi npr sekvenco 10 slik v 1, ki zaobjema vse.. torej da se na koncni sliki vidi vse od vseh slik.

Poskusil sem npr s HDR, pa mi napise da ni zadosti dinamicnega razpona, potem sem poskusal z layeryi, pa npr dal vsem 10% opacity pa ni ok, pa po lsem probal unmu k je na dnu dat 100%, pa pol usakmu naslednjemu 10% manj.. pa tudi ni bilo ok.. spodaj prilagam link kjer so slike ce bo kdo probal al pa vsaj dal kaksno idejo. Sem se ze precej zafrkaval ampak ideje (ki je verjetno cip ko pasulj) pa od nikoder.

Gre pa tu za sekvenco posnetkov preparata arhej (lahko jim recemo kar bakteirje da ne bo zmede) pod mikroskopom, s tem da ima vsak naslednji posnetek za 2 mikrometra premaknjen fokus.. torej se sekvenca premika po globini preparata... Potrebno je pa presteti vse celice (pikice) v npr 1 kvadratu (ki je vgraviran na steklu kjer celice so, in je nekje viden drugje ni, to pa zaradi premikanja fokusa)

LINK za SLIKE
 0   

Kris @kris 28. Nov 2006, 17:28

Zdej, če sem prav razumel, bi naj zgledalo nekako takole?
 0   

miha @mihaaa 28. Nov 2006, 20:00

tako ja... no vsaj upam, torej se 1x vse iz vseh slik mora biti na 1 sliki smile, mislim da je ok, problem je v tem ker je tezko kontrolirat ce je vse gor... bmpak to bom ze... kr usak layer posebej pregledal, ker celice so se tudi malo premikale ipd...no in kako si polimal slike v 1... ce mi PROSIM poves ;oD...
lp in hvala za trud
mihaaa
 0   

iztok @izo 28. Nov 2006, 21:07

štetje je na konc, ko so vse celice ostre al vmes?
za te zadeve će obstaka softwer (tudi za štetje, če se ne motim), za združevanje več fotk v eno ostro pa ziher obstaja.
http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/indexmag.html?http://www.microscopy-uk.org.uk/mag/artmar01/depth1.html
http://www.heliconfilter.com/pages/focus_overview.html
itd..
 0   

Kris @kris 28. Nov 2006, 21:16

Se pravi, odpreš prvo slikico. Nato naslednjo in jo celo označiš (CTRL+A).
Potem skopiraš (CTRL+C) in jo pokneš na prvo (CTRL+V).
Zadaj imaš nov layer na prvi slikici, in mu določiš blending mode v Overlay.
Isto počneš z vsemi ostalimi slikicami. Pike se bodo videle skozi,
ti pa lahko z vklapljanjem in izklapljanjem posameznih layerjev opazuješ,
če se vse vidijo.
Edina slaba stvar bo ta, da bo slika postajala vse svetlejša. To rešiš
na koncu, ko združiš vse layerje (Flatten image) in z (CTRL+L) s srednjim
drsnikom v desno potemniš nazaj.
Lahko poskusiš tudi z blending mode Hard Light, ali pa se poigraš
tako, da vsako na novo pripokano slikico še invertiraš (CTRL+I) tako
da se ti bo slika temnila in jo na koncu posvetliš.

Sicer pa je Izo, živa enciklopedija, že našel hitrejše rešitve thumbsup
Takole naredi heliconfokus:

Kar impresivno in to v parih sekundah.
 0   

miha @mihaaa 28. Nov 2006, 22:17

bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeending modi... to sm rabu... sam kaj ko ne gre cez moje kable... ostalo opznam, od lejerjev levelsov flatanja slike.. no saj tudi blending mode (sem) poznal.. samo mi zdej niso niti pod razno prisli na misel... se sramujem...

@izo: stetje na konc.. tko da zdruzis use celice.... celice vem dase dastet samo moras met softwer... poleg tega mislim da porabs kr ne tolk cajta da mu dopoves kaj so celice, poleg tega so noter tudi druge necistoce ki bi ga verjetno motile,.. in ker to ni bilo trenutno slikano ampak je bila sekvenca je spet problem ker so ene celice premaknjene.. druge ne in moras pol nekako oceniti ceje to 1 celica ki se je premikala ali pa so to 2 razlicni,

hvala obema za odgovor, kris tebi pa se posebno za ideje..
lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati