0   

lovro turk @zmelkoow 7. Dec 2006, 10:23

LP!

Malo sem ze iskal po forumu pa nisem nasel nic pametnega.

Na ebayu se poceni dobi adapter iz FT na OM olympus sistem, sedaj me pa zanima kako je z objektivi.
Imam ze oba kit objektiva, ki prideta zraven OLYa 500e, rad bi pa se en makro objektiv in pa kaksen oster objektiv, ki bi ga uporabljal za fotografiranje tehncnih premetov (CCTV kamere, objektivi, alarmni senzorji...) v improviziranem studiu.

Kaj priporocate - ali se splaca probati z OM objektivi in kaksne co cene ter kvaliteta ali je bolje kupiti nekaj boljsega za FT sistem.

Kar se AF tice mislim, da v nobeni od zgoraj nastetih aplikacij ni nujno potreben?

Hvala
 0   

David @dlicen 5. Jan 2007, 10:05

če kdo ve kaj o temu, bi tudi mene zanimalo...
 0   

Pele @Pele 5. Jan 2007, 10:21

O tem je že nekaj napisanege na forumu. Sam sem imel nekaj OM objektivov. Kvaliteta samih objektivov je dobra, ampak je bil pri meni problem drugje in sicer pri fokosiranju. Zaradi majhnega iskala, ki ga ima Olympus sem velikokrat narobe ostril. Zato sem tudi prodal svoje OM objektive. Nisem pa edini, ki sem imel te probleme. Drugače pa naj pohvalim recimo objektiv 200mm F4 res oster. S 50mm F1.8 pa nisem bil kaj preveč zadovoljen.

Uporabita funkcijo išči, če pa ne bosta nič našla pa povejta bom pa sam zbrskal grin
Veliko uporabnih informacij je pa tudi na tem forumu.

http://www.sting.si/forum/
 0   

David @dlicen 5. Jan 2007, 14:01

hvala, bom pogledal...
 0   

maMile @maMile 6. Jan 2007, 21:41

Tuki maš kar nekaj primerov kako se obnesejo stari OM objektivčki.

Boš pa verjetno tiste, ki veljajo za malo boljše težko dobil.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati