0   

Stane Crnjak @staneC 7. Dec 2006, 15:03

Sem pri sosedovih videl eno objavo in prišel na idejo, da bi si naredil svoj koledar. Kje bi lahko dobil datume za leto 2007 v taki obliki, da bi jih lahko sprinatal skupaj s fotkami?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 7. Dec 2006, 15:06

Ravno pripravljamo en tuturial kako izdelati svoj lasten koledar. Bo čez vikend objavljen, če bo šlo vse po načrtih.
 0   

Stane Crnjak @staneC 7. Dec 2006, 15:14

0   

Oracle @Oracle 7. Dec 2006, 15:34

huh, da vidim kakšne postopke imate vi thumbsup letos delam namreč 3 koledarje, pa je kar dosti dela če želiš narediti kot je treba idea
 0   

Samo @executor 7. Dec 2006, 17:25

vem da si lahko par različnih vrst koledarja naredil z camedia master pro programom ki je bil zraven olympusovih aparatov, sej to je dosti novi program tako da ga še najdeš
http://www.olympus.si/consumer/205_CAMEDIA_Master_Pro_4_Details.htm
samo si vstavu slike notri in potrdil na kak način češ met postavljene številke..
 0   

Joze Kovacic @jusko 7. Dec 2006, 17:59

Sam sem se nekaj matral, pa če vas zanima, si oglejte spodnji link.
http://www.shrani.si/index.php?kaj=prikazi&album=juuice&mapa=koledar2007

Laserski tisk, 30x45cm, 14 listna spirala vezava.
V prometu oz. na stenah po naši domovini jih je trenutno 310. Juhu!!

Lp, Juice
 0   

chips @chips 7. Dec 2006, 19:07

Nej slabu. Ampak je to cena za 1 kos. ali vecjo naklado? Mislim, da folk bi rad imel en sam izvod (ali kvecjemu nekaj izvodov).

Pa povej kje se da tole dobit.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

miha @mihaaa 8. Dec 2006, 10:35

@jusko: lep koledar.. cestitke smile, se priporocam za 1
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2006, 11:03

jusko je napisal/a:
Sam sem se nekaj matral, pa če vas zanima, si oglejte spodnji link.
http://www.shrani.si/index.php?kaj=prikazi&album=juuice&mapa=koledar2007

Laserski tisk, 30x45cm, 14 listna spirala vezava.
V prometu oz. na stenah po naši domovini jih je trenutno 310. Juhu!!

Lp, Juice

Saj mene zanima prav to, kje si okvir z datumi dobil; kakšna predloga ali si jih sam naredil. Koledar je thumbsup
 0   

Jože @juicee 11. Dec 2006, 18:47

Se opravičujem za tako 'hiter' odgovor:

Komplet oblikovanje sem delal sam, vključno s štetjem dnevov in barvanjem praznikov, vikendov,..., kakor seveda vse fotke.

Za vse skupaj sem ob redni službi porabil nekaj mesecev - ideja se je porodila konec julija, zadnje izvode pa podarjam za prostovoljne prispevke ravno te dni.

Za morebitne interesente sem dosegljiv na ZS oz mail: juicekovacic@volja.net

Chips: cene ni, je samo stvar prostovoljnih prispevkov za dvig rodnosti v sloveniji, za večje naklade pa sem seveda dosegljiv z avtorsko pogodbo deal !
 0   

Oracle @Oracle 11. Dec 2006, 20:24

če je že tako, bom pa še jaz predstavil enega svojih koledarjev. Gre za BMW koledar, ki je nastal na željo ljubiteljev zgoraj omenjene znamke. dizajn je zelo simpel, ker je poanta v fotografijah ne v samem koledarju. sicer pa pirellijev koledar tudi ni ravno uporaben kot sredstvo za organizacijo devilish

Zanimivo je, da je povpraševanje zelo veliko, kar niti približno nisem pričakoval.

link: www.nelit.com/dnk/bmw

sem pa sedaj naredil še tri koledarje, eden je še posebaj zanimiv, bom tudi dal fotografije sem ko jih dobim v končni podobi thumbsup
 0   

iztok @izo 11. Dec 2006, 20:46

če lahko še jst dodam še kakšne komentar na te koledarje (predvsem dizajn). zelo fajn fotke, sploh tista letala, pa potem bolj povprečen dizajn grafike, ne pa slab ali kaj takega, da ne bo kakšnih zamer.
sej vem, da je teško toplo vodo poguntat pri izdelavi koledarj, pač tiste cifre morajo bit gor, drgač nima smisla ipd, ampak se da kreativno izrazit pr postavitvi, izbiri tipografije (fonta, po domače), sploh to je zelo pomembno, da zadeneš pravi stil glede na temo fotografije ipd.
recimo bmw koledar, vsaj nedelje bi dal recimo v malce bolj sivkasto barvo, da se nekako znajdeš, drgač je samo en kup številk gor..
ok, da ne težim s tem, ampak dobro se je pr dizajnu malce bolj potrudit, dober dizajn lahko celoto nardi še dosto boljšo, na žalost pa tudi obratno.
 0   

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2006, 20:58

Sta fajn oba; letala in BMW-ji. Pri Oraclu si bom dizajn sposdil; a bo pivo dovolj? Letalski mi je preveč kompliciran, je pa bolj všečen. Na koliko gramski papir pa se dela koledar. 170g se mi zdi malo preveč, tam 120-130?
 0   

iztok @izo 11. Dec 2006, 21:19

dizaj boš moral sam nardit, razen če ti kdo da še narjeno grafiko ipd. lahko pa samo "kopiraš" dizjan(kot v večini primerov, zato tudi tako enolični koledarji, pa ne msilim te dva omenjena tukaj), vendar bo vseeno nekako nardit grafiko.
no, sej ziher obstaja kakšen programček z že narjenimi predlogami, kot se že omenjali, samo kaj, ko je ponavadi tako kičasto
mo, vsake oči majo svojga malarja pravijo. glavno, da je tistemu všeč, katermu na zidu zadeva visi. thumbsup
 0   

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2006, 21:38

Sem brskal po netu, pa nisem nič pamtenega našel. Ali je bilo pa preveč pametno in kar nekaj šušk. Naredil bom tako: vse fotke bom porezal na A4, dodal črn rob (trak) spodaj, zgoraj manj, levo in desno tako kot zgoraj. Z osenčenim tekstom v sivi barvi bom napisal mesec in leto, pod tem pa številke v sivi, nedelje in praznike pa v rdeči. biggrin
Testna
 0   

Jože @juicee 11. Dec 2006, 21:48

Ok, samo fonte pa prosim zamenjaj.
 0   

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2006, 21:58

Kera "pisana pošrek" bi bila OK? Ta tudi meni ni...
 0   

Jože @juicee 11. Dec 2006, 22:03

Hmm, to je stvar oblikovalca, drugače je pa na netu nešteto fontov (free - prebrskaj po googlu). Meni je izbira primernega fonta pobrala največ živcev - najbolj pa me je razjezilo, ko mi je tiskar pokazal prvi izvod. Tam je bil font praktično nečitljiv zaradi tanke pisave!

Na monitorju zadeva še nekako izgleda, po prvem tisku pa je vsaj pri meni sledilo razočaranje. Se pa na vsak način splača potruditi, kot je dejal Izo.
 0   

iztok @izo 11. Dec 2006, 22:08

evo enga zelo na hitro, če smem

pa ni najboljši font tole, pač to kar mam v winsih..
 0   

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2006, 22:15

Izo,

hehehehe.... Kaj lahko samo fonti naredijo coldshower

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati