0   

Tomislav @tomaz_urh 12. Dec 2006, 12:07

Pozdravljeni
rad bi si postavil foto galerijo na netu,
pa me zanima če je razen Jalbuma še kaj brezplačnega pa
da ne zgleda čisto "češko.......

je kaj dobrega (pomožnosti zastonj ali za res mali denar) ( za tiste za večji denar vem), kjer lahko samo fotke uplojdaš, ustvarjaš albume...
seveda brez reklam add on-ov itd......

dobrodošli tudi tisti, delate web foto page

hvala in pozdrav
tomaž confused
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 12. Dec 2006, 12:52

Za web album potrebuješ spletni strežnik, po možnosti naj podpira tudi Sql - bazo.

Ali si imel to v mislih ali potrebuješ kakšen flickr ipd?
 0   

Kris @kris 12. Dec 2006, 13:37

Veliko ljudi ima nameščen Photoshop, manj jih pa ve, da se da
z njim čisto preprosto naredit tudi luštna spletna fotogalerija.

File>Automate>Web Photo Galery
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 12. Dec 2006, 15:10

Ne vem, če bo šlo zastonj in brez oglasov. Sam uporabljam www.fotopic.net, ki je brezplačen (250mb) in prikazuje samo tekstovne oglase. Tako naprimer izgleda moja stran

Sicer se pa mi bolj kot flickr dopade zoto, ki resda ponuja le 2gb zastonj, je pa zato vsaj za moj okus bolj pregleden in nima omejittve uploada na 20mb/mesec
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

Tomislav @tomaz_urh 12. Dec 2006, 19:31

hvala za informacije

sem se odločil za zoto
sedaj pa veselo postavljam

lp
tomaž sunny
 0   

MZ @MZ 13. Dec 2006, 09:03

Kaj je pa narobe z moj-album.com da se nikjer ne omenja??? Shraniš lahko 1GM slik brez mesečnih omejitev, reklam je manj kot na prej omenjenih, češki izgled je pa itak stvar okusa. Prosim za info, če kdo ve za kakšen problem s tem spletnim albumom.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 13. Dec 2006, 12:17

vabljeni na ogled!

http://tomurh.zoto.com/galleries

p.s.

mene pač češki izgled moti,
tudi ta na zoto je daleč od želja, pa vendar....
rabim nekaj, da si lahko zainteresirani ogledajo....

lp
tomaž
 0   

Tomislav @tomaz_urh 13. Dec 2006, 12:18

0   

Uroš Uršej @Lucifix 13. Dec 2006, 12:22

Drugače bi lahko v Dnevnik fotografa ( http://blog.slo-foto.net ) vstavil možnost izdelave lastnega albuma, a me skrbi, da bomo kaj kmalu ostali brez prostora na strežniku. sad
 0   

Kris @kris 13. Dec 2006, 13:47

Moral bi najti en način, da bi na slo-foto izdelal album, fotografije
iz albuma bi se pa shranile nekam na drug strežnik ...
Tako, po kukavičje biggrin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 13. Dec 2006, 13:51

Edin problem je prostor na strežniku. Če bi mi kdo ponudil kaj več prostora (xy Gcool bi z veseljem to naredil. Do takrat pa mormo mal pasove zategnit smile
 0   

Jani Kleindienst @iKmet 13. Dec 2006, 18:19

Če te pa zanima postavitev albuma na lastnem strežniku pa priporočam LAMP + Joomla + RSGallery2.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 14. Dec 2006, 16:11

iKmet je napisal/a:
Če te pa zanima postavitev albuma na lastnem strežniku pa priporočam LAMP + Joomla + RSGallery2.

to me zanima, če lahko malo razložiš kako gredo te zadeve

kaj je to Lamp...itd
hvala in pozdrav

tomaž
 0   

Tomislav @tomaz_urh 14. Dec 2006, 16:13

Lucifix je napisal/a:
Edin problem je prostor na strežniku. Če bi mi kdo ponudil kaj več prostora (xy Gcool bi z veseljem to naredil. Do takrat pa mormo mal pasove zategnit smile

po mojem bi uporabiki, ki bi hoteli imeti web stran bili pripravljeni dati
tudi kakega jurja ali dva za to pridobitev....
vsaj jaz bi bil pripravljen....
lp
tomaž
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2006, 18:02

tomaz_urh je napisal/a:
Lucifix je napisal/a:

po mojem bi uporabiki, ki bi hoteli imeti web stran bili pripravljeni dati
tudi kakega jurja ali dva za to pridobitev....
vsaj jaz bi bil pripravljen....
lp
tomaž

So pozamezniki, ki bi bili pripravljeni kaj dodati, a po večini dandanes vsak želi nekaj brezplačnega. Žal pa se to ne izide z računico.
 0   

Aleksander @Aleksander 14. Dec 2006, 23:36

iKmet je napisal/a:

A bi se dalo kaj več napisati o telem predlogu, že dlje časa se mučim z iskanjem kvalitetne galerije za posatvitev na lastnem strezniku, pa do danse se nisem nasel ene res dobre zadeve, se mi zdi da vse kar nekako popačijo fotke, pa še zaščititi jih je težava?

Hvala,
lp A
 0   

Jani Kleindienst @iKmet 18. Dec 2006, 08:51

Čisto na kratko:
Kratica LAMP pomeni Linux, Apache, MySQL in PHP. Stvar postavitve teh zadev je večinoma že vključena v meni znane distribucije Linuxa, obstaja pa na to temo tudi nekaj knjig. Če komu Linux ne diši preveč, je preostale tri zadeve mogoče postaviti tudi na Windowsih.
S tem torej dobimo WWW strežnik s podporo skriptnemu jeziku PHP in bazo podatkov MySQL.
Za urejanje vsebin potrebujemo še en CMS (content management system), sam uporabljam Mamobo-ta oz. njegovo novejšo izpeljanko Joomlo. Zanju obstaja množica komponent in modulov, tudi različne spletne galerije.
Vse omenjene komponente in sistemi so prosto dostopni.
Primer LAMP + Joomla + RSGallery2 si lahko ogledate na moji testni spletni strani. Le povezava ni najhitrejša - sicer je 1/1Mbit, ampak je kar precej zasedena. Drug primer, ki gostuje na Hitrost.com (že v osnovi nudijo Apache, PHP in MySQL) in uporablja Mambo (ime modula za galerijo sem pozabil) pa je stran plesnega kluba, ki jo občasno pomagam urejati.
Če obstaja interes za kaj več informacij, lahko ob priliki napišem kaj več, saj bom čez novoletne praznike verjetno postavljal en tak sistem od začetka.
 0   

Aleš Horvat @Aky 5. Feb 2007, 18:54

Jaz pa iščem drugačne vrste Web album.

Gre za album, ki bi bil samo za internop uporabo. Strežnik teče na Windows sistemu, IIS, brez baze, torej statični html.

Program bi vzel določeno mapo, naredil thumbnaile in resizeal slike na recimo 800 pik horizontalno. Na voljo hočem imeti link do izvirne slike. Program bi moral teči v ozadju in samodejno dodati v album vse slike, ki jih skopiram v dotično mapo ali podmapo. Same podmape bi bile prikazane kot mape v explorerju...

Ali kdo pozna kaj takega?
 0   

samotar @samotar78 5. Feb 2007, 20:19

iKmet je napisal/a:
Čisto na kratko:
Kratica LAMP pomeni Linux, Apache, MySQL in PHP. Stvar postavitve teh zadev je večinoma že vključena v meni znane distribucije Linuxa, obstaja pa na to temo tudi nekaj knjig. Če komu Linux ne diši preveč, je preostale tri zadeve mogoče postaviti tudi na Windowsih.
S tem torej dobimo WWW strežnik s podporo skriptnemu jeziku PHP in bazo podatkov MySQL.
Za urejanje vsebin potrebujemo še en CMS (content management system), sam uporabljam Mamobo-ta oz. njegovo novejšo izpeljanko Joomlo. Zanju obstaja množica komponent in modulov, tudi različne spletne galerije.
Vse omenjene komponente in sistemi so prosto dostopni.
Primer LAMP + Joomla + RSGallery2 si lahko ogledate na moji testni spletni strani. Le povezava ni najhitrejša - sicer je 1/1Mbit, ampak je kar precej zasedena. Drug primer, ki gostuje na Hitrost.com (že v osnovi nudijo Apache, PHP in MySQL) in uporablja Mambo (ime modula za galerijo sem pozabil) pa je stran plesnega kluba, ki jo občasno pomagam urejati.
Če obstaja interes za kaj več informacij, lahko ob priliki napišem kaj več, saj bom čez novoletne praznike verjetno postavljal en tak sistem od začetka.

Lahko kaj več o tem? Moram naredit eno galerijo v joomoli na stržniku med drugim... pa me zanima kak to gre.
Hvala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati