0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 12:36

Zanima me, kako odstranite ta pojav, v fotošopu?
Sam se ga lotevam z clone stamp, je pa precej mučen in dolgotrajen postopek; ali obstaja še kakšno orodje za te reči smile ?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2006, 12:48

Probaj plugin All-by-your-self smile Kaj pametnega se ne spomnem, ampak drugače pa je kloniranje še najboljša možnost. Okey zavisi tudi od tega kakšna je situacija na fotografiji. Pošlji izrez kjer želiš popraviti fotografijo, pa bo lažje pomagat.
 0   

iztok @izo 14. Dec 2006, 12:48

mogoče pomaga kaj tisto stojalo, ki ti dvigno oz odmakne fleš stran od bodija, da ni glih tako direkt v aksi objektiva..
 0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 12:52

Lucifix je napisal/a:
Probaj plugin All-by-your-self smile Kaj pametnega se ne spomnem, ampak drugače pa je kloniranje še najboljša možnost. Okey zavisi tudi od tega kakšna je situacija na fotografiji. Pošlji izrez kjer želiš popraviti fotografijo, pa bo lažje pomagat.

Bi, pa ne znam prilepit fotke v temo upset .
Saj fleša nimam na aksi objektiva; uporabljam studijske fleše in jih imam od strani usmerjene v odbojnik, vendar pa včasih pride kak divji odboj od kakšne steklene površine in če nisem pozoren...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2006, 13:21

Pošlji mi jo na e-mail lucifix a slo-foto.net pa jo bom objavil.
 0   

iztok @izo 14. Dec 2006, 13:30

eh, luc, mislim, da se bi v današnjih cajtih že lahko naučili, kako v forum slikco nalimat. dej en kratek tutorial objavi (če že ni bil), da ne bo zmerom istih vprašanj
 0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 13:52

izo je napisal/a:
eh, luc, mislim, da se bi v današnjih cajtih že lahko naučili, kako v forum slikco nalimat. dej en kratek tutorial objavi (če že ni bil), da ne bo zmerom istih vprašanj

Raje kot da jamraš prilepi link do navodila kako prilepiti fotko v temo (če obstaja) in rade volje storim to sam.
Pregledal sem pravila in nikjer nisem zasledil tega; morda pa ne znam pogledati?
Lucifix, poslano. Hvala thumbsup .
 0   

Stane Crnjak @staneC 14. Dec 2006, 13:52

Zelo razumljivo napisano in zelo enostavna rešitev.

http://strobist.blogspot.com/2006/04/lighting-101-lighting-for-glasses.html
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 14. Dec 2006, 13:58

Vem da je mju enkrat objavil kako dodati fotografijo, sam nisem v forumu nič našel...

0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 13:58

(pozabil citirati StaneC) V redu, da. Ampak nič takega kar ne bi poskusil že prej upset . Ta "trik" je starejši od mene in ljudje, ki so me učili ga poznajo, posledično z njimi tudi jaz biggrin . Težava je v tem, da sem pri konkretnih portretih dobival odboje iz vseh mogočih strani, ker sem fotkal v prostoru polnem ogledal on stekel stars .
 0   

Stane Crnjak @staneC 14. Dec 2006, 14:24

Nisem dobro prebral. Ti fotkaš tako kot veš da ne smeš, potem pa s PS popravljaš. devilish Brez heca, nisem videl da sprašuješ za PS. Sem na hitro prebral; odsevi,očala... in prilimal link.
 0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 14:43

staneC je napisal/a:
Nisem dobro prebral. Ti fotkaš tako kot veš da ne smeš, potem pa s PS popravljaš. devilish

Dobra Rofl
 0   

miha @mihaaa 14. Dec 2006, 14:50

evo... moj hitro-beden izdelek... za silo je, sploh glede na to da sklepam da gre za portret.. pa ce ne bo lih 60x90cm pol recimo da ne bo opazt.. bi pa blo dosti bolse ce bi bla bolsa resolucija in ce bi imel npr se drugo oko da bi kaj s tam lahko pobral (predvsem trepalnice na levi)... predvsem pa se RES splaca prej pazt kot pa se 1 uro zafrkavat z usako sliko v PS da dobis vn nekaj normalnega... upam d asem saj malo pomagal
lp

se slika
 0   

Robert @Kroma 14. Dec 2006, 15:10

Ufff, hvala lepa mihaaa; vem ja da se splača pazit, samo mi včasih zmanjka časa, da bi konkretno pogledal in ocenil fotko.
Daj opiši malo postopek, pa velikost brush-a (saj si uporabljal clone stamp, ne?).
 0   

miha @mihaaa 14. Dec 2006, 16:20

ja to bom pa tezko opisal ker sem uporabljal use mozno od oznacevanja za quickmask pa popravljanja z levelsi pa curvesi, shadowhighlight, comtrast svetlostjo,... pa pol flikanja z unim patch tool, do oznacevanja pa kopiranja pa z freetransform prilagodil do malo celo risanja do sevede kloniranja... mogoce se kaj,... velikost, trdota in opacity brushev pa spet po obcutku... ampak ni lih popravljeno, po moje bi se se precej namucil,.. ce mas se drugo oko ti predlagam da dele skopiras pa obrnes, raztegnes ipd pa limas cez, magar malo opacity znizaj ipd,...

lp
 0   

Robert @Kroma 15. Dec 2006, 15:45

Fantje, vsem hvala za pomoč, sem rešil zadevo yes (ponovil bom teh par fotk grin ).
Tema se lahko zaradi mene zaklene.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati