0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 14:27

Zanimam se za nakup enega od teh dveh analognih fotoaparatov. Cena za 50e se na Bolhi vrti med 25.000sit in 60.000sit, kaki optimisti ki zraven ponujajo še nekaj dodatne opreme pa bi zanj želeli tudi 100tisočakov. Canon eos 1n na Bolhi nisem zasledila, sem pa na e-bay.co.uk, pa me zanima če ima že kdo izkušnje z nakupovanjem prek te internetne strani? Z nakupom preko e-baya bi po vsej verjetnosti lahko ceneje prišla skozi. Kaj pa nakup v Ameriki? Če ima kdo izkušnje s tem, bi lepo prosila za pomoč. Hvala.
I´ve always spent more time with a smile on my face than not, but the thing is, I don´t write about it.
-Robert Smith-
 0   

iztok @izo 19. Dec 2006, 14:37

kaj pa eos3? mislim, da ga je nekdo pr sosedih (pa tudi tukaj, poglej med oglase)ponujal kr ugodno, zdej ne vem, če je še na voljo..
drgač pa je 50e kr fina kamera, po mojem ti bi bilo kr kul. po mojem bi jo morala dobit že za 20k, če se malo pogodiš, jst sem dal 23k al kolk že za body, dal. sprožilec in torbo, ki mi zdej prav lepo služi..
50tka ima še to plus, da ima af assist na bodiju, se mi zdi da kr pride prav taka zadeva, ko je bolj šfoh luč ipd.
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 14:48

EOS3 ne poznam, a je cool kamera? Sem se pa pogovarjala z unim k mi je fleš prodal in on prodaja eos 50e za 25jurjev. Se mi zdi kar cool, ker lahko zraven uporabiš še battery grip. EOS1n se mi pa zdi zanimiv predvsem zaradi cene, je pa res da ne vem za koliko bi se prodajal v Sloveniji.
I´ve always spent more time with a smile on my face than not, but the thing is, I don´t write about it.
-Robert Smith-
 0   

iztok @izo 19. Dec 2006, 14:53

mah ta eos1n se mi ne zdi nič kaj preveč posebnega, grip moraš itak pravtako dokupit, se mi zdi, ipd. sej je faj kamera, ni kaj, samo kaj pa vem..
eos3 je novejša in modernejša zadeva, fps in af sistem je ziher bojši, je siscer plastično ohišje, mapak ima tesnila ipd, torej je tudi za na teren.
misli, da ima fiksen polprosojen špegl, torej bo slika v iskalu malce temnejša, je pa zato tolk bolj odziven najbrž ipd. ima tudi 45 točkovni af sistem kakor nova 1 serija, s mi zdi ipd, se pravi zakon za šport ipd, pa tudi drugo splošno fotkanje. pa tudi ni glih tak cigl, kot recimo nova film enka, meni je to kr pomembno.
 0   

miha @mihaaa 19. Dec 2006, 14:57

kar se tice amerike pa jaz lahko kej povem,... najbolj se ti splaca kupt ce si tam in presvercas (tkao sem slisal no bigeek ), cene so tm lahko celo 1/2 slovenske.. je pa res da imas pol samo US garancijo k ti jo pri nas najveckrat ne priznajo, ce narocas v slovenijo moras racunat da je postnina kar nekaj, pa ddv in carina tako da bodi pozorna ce se ti se splaca ko vse sestejes (glede na to da ne bo garancije)... za cene poglej na epinions.com k ti primerja cene, zdej kar se tice pa stacun je pa tako da lih pri najcenejsih jaz nebi kupoval ker so dostkrat sleparji in lahko celo robe ne dobis.. (in ce nisi v USa je to dosti tezje urejevati..), tako da se splaca kupovati pri trgovinah ki imajo boljsi sloves oz so preverjene, poleg tega v evropo posiljajo samo nekatere trgovine, veliko jih ne.
Ce bos kupovala si zdej malo prepozna ker se bo oz se je ze zacela prednovoletna mrzlica in se vsa sistem (prodaja posiljanje,..) zabije z narocili tako da zna precej trajat,.. prej obvezno preveri ce je artikel RES na zalogi, ker se drugace lahko tudi nacakas, pa zdej pred novim letom so tudi cene verjetno malo bolj navite

lp
mihaaa
 0   

iztok @izo 19. Dec 2006, 14:59

mihaa, to so stari modeli, rabljena roba vglavnem.
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 15:05

Ja, mihaaa, to je rabljena roba in točno tak sem tudi jaz slišala, da je najcenejše če si tam in kupiš ter prešvercaš. Ne mislim pa to sedaj kupovat, ampak po praznikih. Sloh se moram še odločit kaj bi nabavila.

izo kakšna je neka realna cena za rabljenega eos-3?
-Robert Smith-
 0   

iztok @izo 19. Dec 2006, 15:10

uf, težko je rečt, ceno pač določa trenutna ponudba, ki je pa zelo majhna, če gledaš samo trojko (jo praktično ni). eni zahtevajo prav smešno visoke cifre, eni so že bolj na tleh, čeprav še vedno predragi (pač film kamera, kaj češ, lahko je še tak stroj bil včasih), zelo redki pa so taki, ki dajo neko ceno, za katero bi morda se res kakšen ljubitelj filma našel, pa kupil zadevo.
mislim, da jo je shrak prodajal, če se ne motim, nisem pa ziher, do nekje 70k je spustil, če se prav sponmem, kar je poštena cena.
nov se recimo še zdej prodaja in pride čez 300k, se mi zdi.
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 15:16

Tam nekje od 50tisoč do 70tisoč bi bila tudi jaz pripravljena dat, več pa ne vem če. Bi se potem že rajši odločila za nakup 50e, ker se mi zdi da bi mi ravno tako dobro služila.
-Robert Smith-
 0   

iztok @izo 19. Dec 2006, 15:19

z 50tko ne moreš falit, po mjem, za svoj dnar ziher dobiš fajn kamerco z veliko možnosti in dobro kontrolo. je pa seveda trojka razred višje, pač pro zadeva (čeprav je ne glih vsi tam dajejo).
ča rabiš 50tko za kakšen film pošljocat, da malo probaš, ti jo posodim, trenutno ne fotkam tolk na film (čeprav bomm mogoče zdej na kakšni smučariji ipd).
 0   

primoz75 @primoz75 19. Dec 2006, 15:20

Eos 50E je vreden največ 25-30 k sit.

Eos 3 bo prava izbira. 'Vstopni' PRO model. AF od serije 1, tudi hiter je. + lahko dodaš grip od serije 1.

E 50e pa je v bistvu predhodnik od 30/33 serije.

E3 se da že dobit za zlo ok denar. Nima pa fisknega stekla, tko kot je Izo napisal.

splača se papo Ebayu pogledat, predvsem po Ebay.de, kjer se da dobit za dober denar, pa tudi švabi so povečini čist ok thumbsup
 0   

miha @mihaaa 19. Dec 2006, 15:21

evo ti online stacuno v USA z rableno robo, roba je rangirana po ohranjenosti kot se spomnem in kot jaz vem je ta stacuna preverjena oz jo vsi samo hvalijo, ce majo te tvoje kenoncke ne vem.. , ne vem ce posiljajo v evropo...preveri
lp

http://www.keh.com/onlinestore/home.aspx
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 15:28

Full hvala vsem za te informacije. Bom pogledala malo še za eos-3. Nekak se mi zdi, da bolš počakat še kak mesec ali dva, malo našparat pa kupit neko bol pro varianto. Mogoče tudi na e-bay.de. Sicer sem tam že gledala, pa sem videla da tak neradi pošiljajo izven Nemčije. none Hvala še enkrat, če pa kdo zasledi kak dober nakup, mi pa brez problema lahko sporoči.
-Robert Smith-
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 19. Dec 2006, 19:15

Jaz delam na 1n že 6 let, kupil sem ga od enega nemškega reporterja, rabljeno. Že takrat je bila kamera fajn rabljena, jaz pa jo vsa ta leta še dodatno gonim. Kljub vsemu, si zanesljivejšega spremljevalca ne morem zamisliti. Canonove enke so bile od nekdaj paradni konj, pri katerih niso delali kompromisov, tako da je starejša enka skoraj brez dvoma veliko boljši aparat kot novejša trojka. Ohišje gre lahko skoraj pod tank, vse dela hitro, tiho in zanesljivo. In fact; vse je tako fajn, da o DSLR igračah tipa 350d in 400d sploh ne razmišljam!
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

črt @mici 19. Dec 2006, 20:34

Sem na bolhi videl eos -3 za 140k sit. Skoraj nov. Ne vem kok let star. Men se zdi da je to drago. Pa vam
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 21:25

Ma če bi imela 130tisočakov, bi še počakala da si našparam za 400D ali kak rabljen 30D. Tak da ne vem če je to drago, je pa to predrago za moje razmere. smile Tudi po e-bayih ko sem čekirala so eos-3 kar dragi, se ceneje dobi eos-1n. Nikio bi znal povedat ceno za eos-1n?
-Robert Smith-
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 19. Dec 2006, 22:02

Jst mojga ne dam za noben denar biggrin
Sem pa na bolhi videl pred kakimi 6 meseci enega za 125k, z batery gripom. Težko določim ceno... če bi ga kupoval, bi onemu, ki prodaja, zabrusil, naj mi ga da za 50k max ali pa naj ga čez par let šenka v muzej. Po drugi strani pa je to vrhunska kamera, ki ne bi smela zgubiti cene. Zelo težko je sedaj to določiti... po svoje je to stvar vrednot confused (madonca, sem zakompliciral)

Za primerjavo; pred 6 leti sem dal takratnih 2000 DEM, zraven sem dobil battery grip z dvema baterijama in polnilec. Takrat je na trg prišel eden prvih DSLRov in cene klasike so začele strmo padati. Na škatli iz leta 1996 je bila še originalna cena 4000 DEM.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Mika @enkeli 19. Dec 2006, 22:17

Na e-bayu se ga da dobit že za 200funtov, kar se mi za tak fotoaparat ne zdi pretirana cena. Kakor si ti rekel, več kot toliko niti ne bi dala zanj. In ti verjamem, da je fajn mašinca.
-Robert Smith-
 0   

Aleš @shark 20. Dec 2006, 11:04

Eos 3 je fantastična kamera in res sem jo prodajal in tudi prodal za 85k sit z gripom in objektivom 35-70. Praktično novo.
Za manjši denar ti pa definitvno priporočam 50/50e.
 0   

iztok @izo 20. Dec 2006, 11:40

uf, fajn cena je bla za vse skupaj, nekdo je lahko srečen..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati