0   

rokin_ @rokin_ 20. Dec 2006, 18:41

Če koga zanima:

http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/
 0   

Peter Atanackov @Geo 20. Dec 2006, 19:21

Waw, se kar vredu je na koncu tole izpadlo.

Edine slabosti sta, da nima vgrajenega motorcka in "samo 3 AF tocke". Samo clovek ki bo to rabil, ne bo rabil vec.

V Sloveniji je ekstremno drag, v ZDA pa je cena ugodna bigeek .

Izgleda kot vredu zacetniski DSLR.
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Dec 2006, 20:43

No koncu je izapdlo dobro; da seveda, o dobro kvaliteto fotk in izdelavo ohišja, tako in tako nihče ni dvomil, gre se za hendikepiranost kar se tiče uporabe objektivov - ta ostaja. Dpreview ima še vedno odlične teste, stestirajo vse mogoče, prikažejo na odličen način, ampak verodostojnosti kot so jo imeli pa, vsaj zame, nimajo več. Kdaj je nazadnje kakšen DSLR dobil oceni nižjo od Highly recomended? Bullshit.

Sicer pa smo ga malo valjali po rokah na slo-foto srečanju in je zelo primeren za potovanja, majhen in lahek, nekaj takega kot 350D. Grip sicer ni kaj občutno boljši (na 350D je res katastrofalen), je recimo dosti slabši od D50. SIcer pa: za začetnika bo super, kit objektiv pravijo da je boljši od večine ostalih. Samo kakšen teleobjektiv bo dal gor? 70-200 2.8 VR? Ne vem, a obstaja kakšna poceni alternativa, ki je AF-S? Kakšen odličen in poceni 50 1.8 tudi odpade (samo MF, za začetnika seveda nemogoče).

Se mi zdi da se je Nikon nekako "prodal". Nismo navajeni toliko nižjega nivoja ergonomije itd. Cena 700 Eurov za kit je pa itak previsoka.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 20. Dec 2006, 21:24

KUL FOTIČ! devilish
 0   

Janez Šturm @jj65 20. Dec 2006, 21:28

Prebral sem tole na dpreview. Najbolj me je presenetila velikost +-1mm je enak 350d in 400d!?! Na slikah je deloval bistveno manjši! Barvni šum je nizek. Škoda, da ni firmwara za starejše 6Mp Nikon-e, ki bi omogočaj tak šum in v ohišju procesiran jpg. Glede objektivov sem skeptičen, saj stari primi so praktično vsi na 'šraufciger'. Noob: teleobjektiv bo zanimiv 70-300/4.5-5.6VR. Stari G je bil zelo lahek. Meni taki dslr-ji nekako bolj padejo kot dober kompakt ali pa menjava za njih. Se spomnete še Nikon-ov 5000, 5400, 5700, 8400, 8700, 8800 ter Cano-ov G?
Ali ima sigma kaj širokih primov s hsm? Pa da so lahki. Lp J
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Dec 2006, 22:21

jj65: seveda, 14 2.8 EX. Lahek pa seveda ni, je težji od fotoaparata klik.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @blur 20. Dec 2006, 23:23

ampak spet je za ta denar k100d boljši. saj meni se tako zdi. sploh šum/detajli...
 0   

Janez Šturm @jj65 21. Dec 2006, 06:55

Cene z dne 21.12.06, vir idealo.de:
d50 418€
d70s 498€
D40 499€
K100 518€
350d 532€
400d 623€
d80 793€
Nisem si mislil, da so tako cenovno skupaj. Mislim, da je nakup 6 ali 8Mp senzorja (v ohišju) še vedno smiseln, saj večina objektivov ne dosega ostrine 10Mp. Sploh za kakšno hobi/amatersko rabo.
A ni eden na tem forumu iskal dslr s kit objektivom za 100ksit/400€? Rabljene stvari bi se morale dobiti za ta denar. Lep dan J
 0   

denis @deni 20. Maj 2007, 22:17

lep pozdrav vsem skupaj.imam nikona d40,katerega sem nabavil pred kratkim.sem zacetnik v dslr razredu in moram povedati da sem z fotoaparatom zadovoljen.ima zelo enostaven in pregleden meni,sama izdelava je dobra in dela odlicne fotografije....
 0   

janezek @janezek 21. Maj 2007, 08:06

Noob je napisal/a:
Kdaj je nazadnje kakšen DSLR dobil oceni nižjo od Highly recomended? Bullshit.

Če pa realno pogledam na DSLR-je, so pa v zadnjih par letih vsi po vrsti sposobni producirati fotke izjemne kvalitete.
Vse ostalo se mi zdi precej bolj postransko.
Bi samo še eno rekel o ergonomiji. V zadnjem času sem delal z vsem, kar mi je prišlo pod roko. Saj veš, prideš na žur brez aparata, ker bi končno rad žural in ne (spet) bil 'uradni fotograf', pa ti porinejo v roke aparat, samo za nekaj posnetkov smile
Tako sem delal z vsem od Canona 400D do Nikona D2x. V zelo kratkem času se vsega navadiš, z vsemi kamerami se da zelo elegantno delati, na koncu pa itak šteje le fotka.
 0   

Marko @nikondigital 21. Maj 2007, 08:09

janezek je napisal/a:
V zelo kratkem času se vsega navadiš, z vsemi kamerami se da zelo elegantno delati, na koncu pa itak šteje le fotka.

Tudi jaz se podpišem pod ta stavek. thumbsup
 0   

j3rn3j @j3rn3j 15. Avg 2007, 22:39

hmm....zanima me kaj predlagate....torej canon eos 350d ali nikon d40....
Canon dobim za ceno 600€ - davek ker ima od punce oče fotostudio in bi ga vzel na original račun on pa mi povrne davek....torej nekje 520€
Cena nikona je prav tako okoli 600€ - 90€ podari nikon ob 90.letnici. torej 510€

Trenutno imam Canon S3 IS torej kompaktni fotoaparatek, ampak moje želje so postale višje, prehod na slr.

Potreboval bi ga za amatersko slikanje. Napisali ste, da je pri nikonu D40 problem pri objektivih...a lahko to kdo malo boljše razloži.....torej kakšen objektiv se bi dalo dobit za zoom-iranje in kakšne so cene?

LP
Jernej
 0   

Gligorij @SoulMan 16. Avg 2007, 07:41

Za začetek dobiš pri Nikonu v kitu objektiv 18-55, kar je širokokotna zadeva. Za cca. 170€ se da dobit drugi kit tele objektiv 55-200, kar bo prinesel zoom že skoraj na raven tvojega Canona. Seveda so to najcenejše variante...navzgor praktično ni omejitve (no...je, ampak je visoka).

Gor lahko daš le objektive AF-S in AF-I, katerih še trenutno ni veliko. In pa HSM objektive proizvajalca Sigma, kateri so pa malce dragi. Na Canona pa lahko naviješ skoraj vse, kar ti pade pod prste.

Sam imam D40-ko, ker sem v SLR svet preklopil iz naprednega kompakta, tako kot ti in se mi je zdelo, da je to vse kar potrebujem. V bistvu je res...trenutno me zadovoljuje zelo dobro, edino izbira objektivov me malce moti. Ampak do takrat, ko bo denar za kakšen nov objektiv, bodo že ali prišli novi, ali bodo pa morda cene padle.

Sem pa mnenja, da karkoli boš izbral, ti bo dobro služilo. Mojster v Mixiju mi je na vprašanje, kateri je boljši odgovoril: "Izbira med njima je takšna, kot da bi izbiral med Unionom in Laškim." Prav ima. yes
 0   

Martin Peca @mPECA 16. Avg 2007, 08:43

ja laško je boljše devilish deal

JUTRANJI SPAM!
 0   

j3rn3j @j3rn3j 16. Avg 2007, 09:15

no sedaj sem prišel že tako daleč da malo berem teste itd...in me zanima ker nikjer nisem zasledil, če ima eos 350d stabilizator v ohišju, namreč nikon ga baje nima.
 0   

Matej Ružič @mat 16. Avg 2007, 10:33

A šele zdaj si začel brat? POl pa kar hitro nadoknadi zamujeno. thumbsup

Niti Canon niti Nikon nimata stabilizatorja v ohišju. Če to hočeš moraš pogledati Sony alpho (ki bi ti jo jaz za ta denar najbolj priporočal), Pentax K100D ali pa Olympus E510 (malo dražji).

LP Mat
 0   

j3rn3j @j3rn3j 16. Avg 2007, 19:25

hmm....po prvih prebranih testih se je tehnica začela obračat na canon eos 400d.... sem ga najdel za ugodnih 650€ - davek na original račun...torej kr ugodno. Kaj pravite...se splača dat 100€ več, za 400d?!
 0   

j3rn3j @j3rn3j 16. Avg 2007, 22:53

Sicer ne spada v to temo, a vseeno....brat gre nasl. teden v Ameriko in Kanado in me zanima če kdo ve ali so tam fotkiči še vedno toliko bolj poceni? kako pa je s polnjenjem, oz. priklučkom na elektriko če fotkič kupiš tam in ga želiš uporabljat pri nas...hmm...bo treba kable rezat al pa adapter zraven nosti.. ?
 0   

Matej Ružič @mat 17. Avg 2007, 07:42

Ponavadi so cene po številkah enake, kar pomeni, da čće je pri nas nekaj 700 EUR, je tam 700 USD, kar ob trenutnem tečaju dolarja pomeni kar za tretjino ceneje. Če uvažaš legalno, torej plačaš vse potrebne dajatve, se pa cene spet skoraj zglihajo oz. je mogoče iz ZDA vseen še kakih 10% cenejš (v primerjavi z nemškimi cenami!!), vendar pa si brez garancije. Po moje se ne splača.

Zaradi česa točno špa se tehtnica nagiba v prid Canona? A si ga že videl v živo?

Lp
 0   

anonimnez @scano 17. Avg 2007, 08:21

Nesmiselno je odpirat večna vprašanja brez odgovora. Blo je že nešteto tem na to temo kateri vstopni DSLR vzeti. Na konc koncu smo vedno ugotovili da so razlike minimalne, samo v raznih bombončkih in da je kvaliteta fotk odvisna 90% od fotografa. Torej preglej te bonbončke in se odloči.
Veliko slikam na bližje razdalje s stativom zato sem se odločil za 400d, da ne rabim tako zelo premikati fotoaparata da izostrim na določenem mestu in pa ker ima gumb za preview globinske ostrine. Če je to vredno dodatnih 100€ in da tudi D40 ima nekaj prednosti glede na 400D, to je pač stvar posameznikove odločitve.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati