0   

miha @mihaaa 21. Dec 2006, 11:00

Evo a kdo kaj ve od tega objektiva, oz a ga celo kdo ima?

Kot sem jaz prebral je ta sel na trzisce 1986, je MF in temnejsi od sedanjega 600 f4, seveda brez VR (tko da pol stojalo is a must biggrin ), ampak vsi reviewerji pisejo da je extra oster, relativno majhen (slabih 40 cm, 3kg), zelo dobro narejen, in tudi poceni (napram novi 600ki k je 8.9 k$ je ta 2,5-3k$), vsi pisejo da jih je tezko dobit (rabljene), no sedaj sem pa pri b&h zasledil da jih imajo - nove za zgornjo ceno (prej jih nisem videl, mogoce sem spregledal).

Vsa mnenja dobrodosla.

se slika

lp

mihaaa
 0   

Peter Bernik @Noob 21. Dec 2006, 11:04

MF na taki goriščnici je samo za kakšne ptiče (ko ne letijo jasno) in podobne statične motive. Za šport odpade, paparazzo boš pa tudi bolj težko z njim, če bodo migale devilish .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

miha @mihaaa 21. Dec 2006, 11:38

ne sej to ce jaz za kaj nebi rabil pa bi to bil sport biggrin ... sploh ce bi blo bolj temno... to bi rabil za statiko, zivali...

aja to da bi migale pa bi bil bolj problem ker sem v 1 reviewu prebral da mas kao na 1 miljo 1 cevelj dofa, tko da bi hitro vn padle.. biggrin .. to bi blo u bistvu zate noob, tko da ce hitro razprodas pa presedlas lih se ulovis ta objektiv prejo ko ga razprodajo, ker to me tudi najbolj skrbi (ker nisem lih najoblj pripravljen na nakup ta trenutek grin glede na to da vsi pisejo da tezko dobis dobrega (rabljenega) je potemtakem nov redkost, pa se cena je zanimiva

evo se 1 slika z vrha

ce kdo se ne ve kaj mi bo za NL kupu,... evo biggrin
 0   

Andrej @fotokaj 21. Dec 2006, 15:38

Mislim, da je boljša izbira Nikkor 500/4, isto MF, le 100mm "krajši", bistveno pa je da je eno blendo "močnejši". Tako dobiš z 1.4 konverterjem 700/5.6, kar na digitalcu znese "spoštljivih" 1050/5.6...
Pred mesecem sem tudi sam gledal tale oglas na Nikoniansih:
http://www.nikonians.org/dcforum/DCForumID23/18888.html#0

Drugače maš pa tudi MF Nikkorja v 600/4 varianti:
http://www.nikonians.org/dcforum/DCForumID23/16539.html#0
 0   

miha @mihaaa 21. Dec 2006, 16:57

ja sej se zavedam da ni najsvetlejsi in da ni najnovejsi oz da je dolh slabih 40cm (kar se mi ne zdi tako pretirano za tak objektiv) ipd, no na mir.com sem pa zasledil to .. "Nikon's most compact and lightest (6 lbs, 15 inches long) version of the 600mm f/5.6 lens," (sicer to pise za serijo 600mm f/5.6 ED-IF AIS in ne 600mm f/5.6-n ED-IF AIS, ki ima kot sem zasledi lle nekaj kozmeticnih popravkov)

ampak dobim NOVEGA za 2500$ (ce ne stejem postnine, carine)..

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=Search&A=details&Q=&sku=36988&is=GREY&addedTroughType=search

na nikonians ponujajo rabljene za prbl enako denarja, poleg tega se nisem pripraljen v ta nakup spuscat tako da bi kupil rabljeno stvar iz amerike, se mi zdi prevec rizicno, da nebi bilo pol kaksnih presenecenj. Pa tudi pri nikoniansih se (tako kot drugje) najde veckrat kaksen nategovalec.
Sploh pa je ta cel nakup bolj pobozna zelja, oz mogoce nacrt za prihodnji nakup (nedoloceno prelozen) kot pa posvetovanje tik pren nakupom. Hvala za mnenja, pomoc.
 0   

Omas @Omas 21. Dec 2006, 17:11

Noob, kaj te "boli kurac" za kaj bo človek uporabljal objektiv ? sleep

Sicer se mi pa itak zdi, da vsi, ki ne dihajo (pihajo) v smeri tvojih jader nekako niso čisto "normalni" !? laugh

Daj se brigaj zase in se vzdrži nepotrebnih komentarjev, boš videl, da boš imel v prihodnje zadosti dela (problemov) sam s seboj !
stars Bye
 0   

Peter Bernik @Noob 21. Dec 2006, 20:03

Omas, v galeriji sem še spregledal tvoje napade (zagizel si v neko brezvzezno foro). Tam je bilo mogoče še razumljivo (pač sem mislil fant ne razume) in pustil stvar pri miru, tokrat si prestopil mejo!

Takih postov na slo-fotu ne bomo več trpeli. Začeli bomo pa kar danes s teboj.

Na to temo bo v kratkem odprta tema v forumu, o kulturi komuniciranja, spoštovanju napisanih pravil, kot tudi nenapisanih, kateri bi morali biti vsakemu uporabniku jasni. Zdraharjev ne potrebujemo in jih ne bomo tolerirali! Ne bom dolgovezil, poglejte malo po kakšnem tujem forumu kot je photo.net, dpreview, fredmiranda, kjer debate potekajo argumentirano, brez žalitev, obtoževanj in povzročanja raznih prepirov.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Axxion @Axxion 21. Dec 2006, 20:28

@noob mogoče pa malo pretiravaš.......Omas pa res ni bil žaljiv, samo naprotoval je tvojim agrumentom....mogoče malo, ampak spet pa ne tako, da bi bila potrebna kazen

mogoče ste malo preveč strogi.......meni ste zaprli račun ker sm reku "majketi"

ampak pustmo to

sori za OT

0   

misfits @misfits 21. Dec 2006, 20:30

Ja pa je bil žaljiv

Miha, kako pa 80-400 + 2 TC, si kaj uporabljal to kombinacijo?
 0   

Axxion @Axxion 21. Dec 2006, 20:33

reku je brigaj se zase in ne in vdrži se nepotrebnih komentarjev.........saj sem napisal da je bil malo žaljiv, ne pa toliko da si zasluži kazen

ker v slo-foto je veliko takih izpadov, kaznovani so pa samo tisti, ki nasprotujejo administraciji, in to je zelo napačen odnos stars

0   

Peter Bernik @Noob 21. Dec 2006, 20:34

Fantje, zdaj se bodo stvari razčistile. Zdraharji bodo leteli iz portala. Kot pravim bo na to temo napisana tema. Pred tem se bo administracija še enkrat v celoti sestala da se doreče še podrobnosti, določila še kakšnega moderatorja za vzdrževanje reda itd.

Kultura komuniciranja more biti na nekem nivoju, zato obstajaj pravila in moderatorji/aministratorji. To ni živalski vrt.

EDIT: Axxion, sploh ni res. Ampak do zdaj smo prepuščali preveč svobode v izražanju. Ta sklep je bil sprejet že včeraj, dodeljen je že nov moderator, ki more biti pač še v celoti informiran in povišan. Niti slučajno ne gre, da so kaznovani le v primeru nasprotovanja administraciji, slučajno je to zdaj ravno tako. Do zdaj sem požrl že veliko, ravno iz tega razloga - da ne bi zgledalo kot da se koga kaznuje, ker je letelo ravno name ali koga drugega iz administracije. Ker je jasno da bo vedno kdo to naprej vrgel. Smo bili v bistvu na slabšem zaradi tega. Zdaj bomo vsi enakovredni, član ki bo žaljiv, povzročal prepire oz se na kakršenkoli način neustrezno obnašal, bo najprej kickan iz teme, če bo pa prekršek res velik oz se ponavljal, pa bo banan oz mu bomo zablokirali račan (ali kar vse skupaj).
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Dec 2006, 20:44

O jej zarad cesa se kregate coldshower .

Drugace pa tole kar vredu izgleda, samo za ta gnar dobis marsikaj npr: Sigmo 120-300mm f/2.8 + 2TC iz europe,dobis tudi starejso (rabljeno) sigmo 500mm f/4.5.

LP!Peter
 0   

misfits @misfits 21. Dec 2006, 20:49

Geo je napisal/a:
dobis tudi starejso (rabljeno) sigmo 500mm f/4.5.

jp, kolega jo je za en dan zamudil, pa jo je imel že na probi, sam se je predolgo odločal, al bi al ne bi. Baje je zlo hitra, ostra je pa tud zlo.
 0   

miha @mihaaa 21. Dec 2006, 21:31

aaaaaaaaaaaaalooo fantje, khm khm kaj pa objektiv biggrin.. ce bo slo tko naprej se bom sam oklical za moderatorja pa si kupu ta objektiv sam da bom usakga po glavi udaru ce se bo kregal biggrin (sala)..

mis: tc 2x in 80-400 sm probal, samo je skori obvezen stativ, pa valda rosno ostrenje,.. slike so malo mehke ampak ce jih malo poostris so spodobne,.. sem ene fazane enkrat lovil in so kar kul.. ceprav fol dosti ga pa nisem rabil..

@geo: ja ce bi kupil bi za ta dnar res neki dolgega (tudi cimsvetlejsega ce nebi bilo tko drago) samo ta je glede na to da je nov, glede na to da je nikon precej poceni, recimo za ta dnar bi u sloveniji dobil nikona 80-400ko, kot receno sem skepticen za kupovanje tko velike rabljene stvari preko neta, povrh usega se iz amerike..

ampak kot receno to so bolj nacrti, pobozne zelje...
lp
 0   

Jan @Main_Event 21. Dec 2006, 22:22

mihaaa, kaj pa na bigmo si že pomislu kaj?
Mislim da je 50-500mm zelo velik in koristen razpon, pravijo tudi da je eden najbolj popularnih sigminih objektivov.

Je tudi zelo kompakten za svoj razpon in dokaj svetel, odsvetuje pa se 2x TC.

Sam razmišljam v tej smeri, in mogoče ga bom v prihodnjosti kupil, še moram par stvai razčistit prej! thumbsup
 0   

primoz75 @primoz75 21. Dec 2006, 22:26

Main_Event je napisal/a:
mihaaa, kaj pa na bigmo si že pomislu kaj?
Mislim da je 50-500mm zelo velik in koristen razpon, pravijo tudi da je eden najbolj popularnih sigminih objektivov.

Je tudi zelo kompakten za svoj razpon in dokaj svetel, odsvetuje pa se 2x TC.

Sam razmišljam v tej smeri, in mogoče ga bom v prihodnjosti kupil, še moram par stvai razčistit prej! thumbsup

pa ne moreš primerjat Bigme (zooma) z bilokaterim fisknim tele-objektivom...
 0   

miha @mihaaa 21. Dec 2006, 23:12

mogoce nisem jasno oz explicitno povedal.. sej sem mislil da je ze razvidno iz postov, samo jaz ze imam 80-400 tako da tega obsega ne rabim, poleg tega je fixni nekaj popolnoma drugega kot zoom objektiv.. skoda sam da svetlejsih ni za to ceno (novih) biggrin.. sevede moram tudi js se zelo razmislit.. pa si se malo mozgane pomasirat da bojo prav delali stars
lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati