0   

Stane Crnjak @staneC 22. Dec 2006, 16:51

Hčerki sem kupil MP3 predvajalnik. Katero oz kako lahko spravim glasbo na kartico? A lahko iz originalnih CD-jev kopiraš željene komade na predvajalnik? Kakšen je postopek? A niso tudi serverji, kjer lahko za malo $ legalno downloadaš (slovenjenje) glasbo?

PS
Ne se smejat
 0   

chips @chips 22. Dec 2006, 17:20

Na MP3 lahko kopiras, ponavadi, preko USB kabla (ce ni ze sam predvajalnik tudi USB kljuc-v tem primeru priklopis predvajalnik v USB vhod na racunalniku), pol pa uporabis klasicni postopek za kopiranje datotek, saj se ti predvajalnik na racunalniku prikaze kot nov disk.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Stane Crnjak @staneC 22. Dec 2006, 17:49

Tnx. Bomo probali.
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Dec 2006, 17:50

js mam enga sonyjevga in sem se na začetku zelo dolgo zaj*baval s prenašanjem skladb. zraven dobiš poseben programček in lahko prenašaš samo preko tistega... se je blo treba navadit
glede originalnih cdjev. na compu konvertaš v mp3 in nato gor kopiraš. v prej omenjenem programčku imam tudi zelo uporaben konverter iz CD v tako imenovane atrac3plus datoteke. to je sonyjev zaščiten format, tudi pri večji kompresiji da dobre rezultate, podobno kot mp3. je pa še fora, ker mi atrac format žre manj baterije kot navaden mp3 bigeek biggrin
lp
 0   

miha @mihaaa 22. Dec 2006, 18:26

ja ceprav si ze kupil, mislim da se splaca kupit player ki omogoca direktno loudanje in ne potreuje nikakrsnega programcka za to, ker v primeru da potrebujes prog ga moras imeti na vsakem racunalniku kjer uporabljas ta plejercek (npr za prenos podatkov, ali celo improvizirani image tank).. kot vem aimjo iPODi tudi tak nacin za prenos muzike gor, ce hoces imeti image tank iz ipoda moras imeti dodatne fizicni plugin od appla...
sem pa do sonija drugace malo skepticen ker ne maram da mi omejujejo kasen format lahko poslusam ipd... se mi zdi da sony to veckrat naredi
drugace pa za prenos muzike ce ne potrebuje programa enostavno utaknes v usb in (ce mas windowse xp) enostavno preneses zeljene fajle na ta kljucek ki sep okaze kot svoj disk
lp
 0   

Lenart Senica @lenyn 22. Dec 2006, 18:30

mihaaa strinjam se glede programčka, glede formatov pa ne, ker imam večino na plejerju mp3. me ne omejuje, atrac je le opcija in za takšno uporabo, kot je mp3 predvajalnik s svojimi malimi bednimi slušalkami je atrac bolša izbira. pobere mi manj placa pa še baterije manj žre.
glede programa pa se absolutno strinjam.
 0   

Stane Crnjak @staneC 22. Dec 2006, 18:44

Hčerki bi naredil en izbor iz njenih CD-jev. Kaj potem, preko USB kabla priklopim predvajalnik, dam CD v čarunalnik in ... "kopiraj na predvajalnik"?
Upam, da bo šlo.
Hvala.
 0   

miha @mihaaa 22. Dec 2006, 19:58

ne ne bo slo.. razcen ce niso na cdjih zapeceni mp3ji (govorim precej poenostavljeno), glej na avdio cdju je zapisan zvok in recimo da na 700M dobis max 20 komadov, npr. mp3 je pa format ki ti file za muziko skopmresira in "obreze" za nase uho neslisnih zvokov so pa zato fajli dosti manjsi in lahko stlacis na 700M CD (ali pa zaradi mene na dvd, usb kljuc, disk, mpr3 plejer...) par sto komadov... seveda odvisno od kvalitete, velikosti, formata....
sicer mogoce lahko preneses kar image od cdja na kljuc pa ti bo delal ampak to je po moje je precej redko, poleg tega bi ti 1 cd pozrl 700M placa, iin ce nimas lih creative mp3 playerja k mislim da ma 120G se ti to kar precej pozna),.... zato se ponavadi tako to dela da das cd v racunalnik in z programom pretvoris ta format ki je na cdju v npr mp3 format in potem te fajl das na ta usb mp3 predvajalnik (preko us kabla oz izhoda).... tej pretvorbi v mp3 ali tudi druge formate se rece ripanje in ga omogoce dosti programov, ... ce vtipkam na googla najdem na hitro tega (ki pa ga ne poznam... ne odgovarjam za uporabo), ki je freeware torej zastojn, javno dostopen.. jih je pa verjetno se vsaj 1000 biggrin

http://www.mgshareware.com/frmmain.shtml

srecno z ripanjem

@lenyn: ma nisem mislil da te formati omejujejo ampak da mi gr ena zivce da ti proizvajalec v npr mp3 player zakodira da ne more spilat tega formata (oz mu ne da kodeka) al pa hoce zascito.... sicer tega formata od sonyja ne poznam je pa verjetno malo bolj skompresiran in zoptimiziran za sonyja in zato manj zdre... pac da se sony preferira biggrin.... sevede je to z moje strani razmisljanje na temo ker tolko pa spet ne poznam stvari
 0   

Stane Crnjak @staneC 22. Dec 2006, 21:40

thumbsup I can see clearly now....
 0   

Darko @Kremen 22. Dec 2006, 21:53

staneC je napisal/a:
Hčerki sem kupil MP3 predvajalnik. ... A lahko iz originalnih CD-jev kopiraš željene komade na predvajalnik? Kakšen je postopek?

CDex je brezplačni program in je zelo v redu ter enostaven za uporabo.

Ko vložiš CD ploščo v CD player, se poveži na internet, CDex bo sam poiskal iz ustrezne baze podatkov na internetu avtorja, naslov albuma in naslove vseh skladb (ikona Get album info.)

Ko pretvoriš glasbo iz CD-ja v MP3, zapiše na rač. disk datoteke z imenom avtorja, naslovom albuma in naslovom skladbe in vse to lahko vidiš kasneje na zaslonu MP3 playerja. Iz rač. diska pa preneseš na MP3 predvajalnik glasbo preko USB kabla. Ko je končan prenos, je potrebno programsko ustaviti priklop zunanje enote (MP3 predvajalnika) sicer lahko pride do izgube podatkov na tem predvajalniku. Vsak MP3 predvajalnik bi moral imeti priložena navodila, kako se to pravilno izvede.

CDex : http://cdexos.sourceforge.net/features.html
 0   

Stane Crnjak @staneC 22. Dec 2006, 22:17

Uh, hvala. Bom probal.
 0   

Stane Crnjak @staneC 25. Dec 2006, 11:33

Prou fajn špila. Hvala za razlago. thumbsup
 0   

Lenart Senica @lenyn 25. Dec 2006, 11:40

no, lepo da dela smile je hčerka zadovoljna curtain
 0   

Darko @Kremen 26. Dec 2006, 22:45

staneC je napisal/a:
Prou fajn špila. Hvala za razlago. thumbsup

V kolikor si mislil za CDex, bi še nekaj dodal, kar v prejšnjem postu nisem omenil.
CDex ima precej nastavitev: Options/ Settings/ Bitrate.

128 kbps je že zelo dobra kvaliteta, nastavi pa se lahko tudi na 96 kbps, zvok je nekoliko slabši, kar pa se na slušalkah komaj opazi, vendar lahko naložiš več skladb v pomnilnik MP3 playerja, ker so te skladbe po obsegu manjše.
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Dec 2006, 14:50

Sem kar z Win. MP naredil RIP. Sem dal na 320kbps, tako da so malo veliki fajli. Bom malo zmanjšal.
Lenyn, ja hčerka je vesela k radio curtain oz MP player. Veš da moraš otroke že od malih nog navajt na dobro glasbo. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati