0   

rokin_ @rokin_ 4. Jan 2007, 12:36

Pa tako lepa novica bi lahko bila.

Zdej mi je pa fotokaj pobral besede iz ust v komentarjih:
"Skratka; isto sranje samo drugo pakovanje. Kar je novega je zgolj spletna stran, ostali pacienti ki so doslej žrli živce slovenskim nikonašem, kot so razni Peršini in Beseničarji, nam jih bodo še naprej.
Prestrukturiranje my ass! "

Edino kar me tolaži je, da lahko po ugodni ceni kupim v Mediamarketu, ki ni v nobeni povezavi z zdajšnimi pacienti, in seveda z garancijo, ki nima veze s slovenskim serviserjem. juhej
 0   

Peter Bernik @Noob 4. Jan 2007, 12:57

A ta Mediamarket še brca? Kolikor vem je že zdavnaj umaknil vso ponudbo (na bolhi ni več videti oglasov).

Sam se čudim da kdo sploh še kupi Nikon v Sloveniji. Podpora, servis in uvoznik so pod vsako kritiko. Ni cenikov, nič.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Pele @Pele 4. Jan 2007, 16:15

Citiram:
Sam se čudim da kdo sploh še kupi Nikon v Sloveniji. Podpora, servis in uvoznik so pod vsako kritiko. Ni cenikov, nič.

Peter prihajajo boljši časi. Sp0letna stran je že en korak naprej.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 4. Jan 2007, 16:38

Teli NI-KONJI so...................................................................prov fletni fotiči devilish
 0   

Andrej @fotokaj 4. Jan 2007, 17:46

Mislim... prvič ko sem slišal, da Nikon Europe "išče novega zastopnika" za slovenski trg, sem si mislil zakon, končno je nekomu prekipelo in se je odločil skinit te naše t.i. "paciente".
Pol pa danes preberem tole novičko in me je skor kap. Nič! Nič boljše ne bo kot je bilo do zdaj, le do konca so jih požegnal in jim dal legitimnost, da še naprej pri svojem "poslovanju" slonijo na primitivizmu, neprofesionalnosti in kratkovidnosti kot so jih izkazovali do zdaj.
Veste v čem je problem? V miselnosti. Ker vsak klinčev rokodelec z neko privatniško poslovno filozofijo in popustniško logiko ki sloni na klientelizmu in poznanstvih, se pač ne more it špilat zastopnika. Pika. Sploh pa ne zastopnika na področju tovrstne specifične tehnologije, ki se prodaja na blazno hitro rastočem trgu, katerega skorajda v celoti obvladujeta dva konkurenta in kjer si ti number 2, hočeš pa bit number 1. Al si pek, al si pa direktor pekarne. Ne može oba troje.
Pa Beseničar... kot da se tipi še niso izkazal za dovolj levega zastopnika za Pentax, se bodo zdaj še do konca potrdili za levi Nikonov uradni servis v Sloveniji. Pa tole mi ni prav nič všeč, tale ideja o ločenem zastopstvu oz. prodaji na eni in servisiranju na drugi strani. Komu naj zdaj "uradno jamram" če oz. ko mi ne bodo pravočasno/pravilno zrihtal opreme? Grafotu? Ja, valda, yebe se njemu, oni prodajajo, dol njim visi za servis, to je druga firma...!
Saj mogoče se bom še vedno zjutraj zbudil in tole ne bo res, pa vendarle... kako je to možno? Naj se v prasico spremenim v tem trenutku, če sem v zadnjih štirih letih, odkar sem v fotografiji na rumeni strani, slišal pohvalo na račun teh dveh firm. Vsaj kar se tiče "poslov" z Nikonom. Kritik pa kolikor hočeš. Najbolj žalostno je sicer to, da na koncu najeb... mi kupci, uporabniki. Ampak veste kaj, krivi smo si sami. Moral bi se zorganizirat in vsako bedarijo, vse kretenizme in nezadovoljstva vsakič posebej sporočat na regionalnega "gazdo" in ni vraga da ne bi prej ali slej udaril po mizi, jim odvzel licenco in zadevo rešil. Čeprav... konec koncev je pa tako; jamramo "proji", torej tisti ki kupujemo več robe in še to tisto najdražjo (pišem sicer v prvi osebi, a vsa moja roba razen enega F100 in enega fleša je izza meja, ker bi pri nas preveč plačalza nikakršno post-storitev). Teh je pa pri nas na Nikonovi strani, no, ne ravno malo morje, folk, ki aparate kupuje po Big Bangih in Mercatorjih, je pa itak zadovoljen že od trenutka ko aparat prinese domov.
Kar je treba doseči je poskus profiliranja poklicnih fotografov kot fotografov ki uporabljajo Nikon opremo, treba je zalaufat NPS (Nikon Professional Service) v Sloveniji, hitro servisiranje ob podpori nadomestne opreme, finančno pokroviteljstvo šolanj, tečajev, razstav, okroglih miz in sicer vse v smislu vzgajanja bodočih kupcev. Poslovanje danes za jutri in pojutrišnjem, ne pa poslovanje danes, da bomo plačal stroške včeraj na zalogo nakupljene fotografske opreme.
Nenazadnje, ko potegnem črto, se umirim, globoko zavzdihnem in primem bejbo za rit, se lepo zavem da bom še naprej kupoval robo doma rabljeno ali pa v tujini novo. Tako plačam X+0 EUR za nič storitev, doma bi plačal pa (X+Y)+Z EUR prav tako za nič storitev.
Bog požegnaj svobodo izbire in brezcarinske cone!
 0   

nejc @JackWhite 4. Jan 2007, 22:02

fotokaj je napisal/a:
folk, ki aparate kupuje po Big Bangih in Mercatorjih, je pa itak zadovoljen že od trenutka ko aparat prinese domov.

aja mi ki ga ne kupmo od nevem kerga prodajalcam v nevemk kerem studiu pa itak ne razumemo tega in smo itak čist bedni*
 0   

rokin_ @rokin_ 4. Jan 2007, 22:43

Noob je napisal/a:
A ta Mediamarket še brca? Kolikor vem je že zdavnaj umaknil vso ponudbo (na bolhi ni več videti oglasov).

Ja nazadnje ko sem gledal za D80 so mel oglas na bolhi. Sem tut klical v štacuno...
 0   

Andrej @fotokaj 4. Jan 2007, 22:43

Ma... dej JackWhite ne drekej brez veze! Sploh nisem mel tega v mislih in drugič preden tak komentar podaš prej mal premisli, al ga pa zadrži zase. Hotel sem le izpostavit dejstvo, da amaterski fotografi, ki mate en body in kit objektiv, ne potrebujete vseh teh fensi šmensi after storitev, kot jih potrebujejo poklicni fotografi z dvema, tremi in marsikateri še z mnogo več bodyji in več pro objektivi, fleši, softwareom... Govoril sem o nadomestni opremi, NPS-u itd, itd...
Sej bi bilo lepo da bi vsak dobil nadomestni aparat, tudi kompakterji, ampak Tito je umrl, svet ni več popoln in čudeže smo ta rdeči '45-ga ukinli! Tud za vsakega golfa II ki mu crkne cing špula ne dobiš nadomestnega vozila...

Ne joči Peter, niste bedni; vi ste zakon, cheer up

confused
 0   

Stane Crnjak @staneC 5. Jan 2007, 08:25

Saj ločen servis ni nič takega. Skoraj vsa bela tehnika ga ima. Hladilnik kupiš v mega trgovini servisira ga pa "Jože pride na dom s.p.". Če pa uveljavljaš skrito napako, te pa servis sploh ne zanima, ampak greš takoj k prodajalcu. Pa če se ne motim, lahko aparat odneseš k prodajalcu, tudi če uveljavljaš garancijo pa potem on naprej urejuje. Pa tržno čim večkrat poklicat, pa se bodo stvari uredile. Miselenost je treba spremenit, da oni tebi delaju uslugo, če ti kaj v roku naredijo.
 0   

nejc @JackWhite 6. Jan 2007, 19:17

fotokaj je napisal/a:
Ma... dej JackWhite ne drekej brez veze! Sploh nisem mel tega v mislih in drugič preden tak komentar podaš prej mal premisli, al ga pa zadrži zase. Hotel sem le izpostavit dejstvo, da amaterski fotografi, ki mate en body in kit objektiv, ne potrebujete vseh teh fensi šmensi after storitev, kot jih potrebujejo poklicni fotografi z dvema, tremi in marsikateri še z mnogo več bodyji in več pro objektivi, fleši, softwareom... Govoril sem o nadomestni opremi, NPS-u itd, itd...
Sej bi bilo lepo da bi vsak dobil nadomestni aparat, tudi kompakterji, ampak Tito je umrl, svet ni več popoln in čudeže smo ta rdeči '45-ga ukinli! Tud za vsakega golfa II ki mu crkne cing špula ne dobiš nadomestnega vozila...

Ne joči Peter, niste bedni; vi ste zakon, cheer up

confused

no pol pa oprosti,sem te narobe dojel, mam pa 2 objektiva, tko da sm že skor profi biggrin
 0   

Andrej @fotokaj 6. Jan 2007, 19:32

OK, pol pa kul
 0   

miha @mihaaa 6. Jan 2007, 19:58

da se jaz povem svojo...

v bistvu bom samo pritegnil fotokaju glede nekih stvari,

...glede tega kupovanja se strinjam da se v sloveniji preprosto z garancijo ali brez ne splaca kupovat (s tem da raje niti ne omenjam da glede na to da smo v EU z int. garancijo sploh nebi smelo bit problema v sloveniji, ne vem ali je za nikon tako ali ne, ker se mi na sreco ni se nic pokvarilo biggrin, to vem bolj iz pripovedk)..

Problem je po moje tudi v tem da ce recimo zelis sprobat neko malo boljso opremo,, objektiv je cela znanost da lahko sprobas (ker ga grafo seveda nima in ti ga samo naroci, s pologom), ponavadi preko nekoga ki je dovolj prijazen da ti jo posodi za tistih par minut, ampak to bi MORAL in se 1x MORAL omogocati grafo po mojem mnenju,

kar se tice pa napak pa se spet stirnjam s fotokajem da bi morali za vsako napako ki je grafo nebi hotel ali nebi bil sposoben urediti javiti na nikon-eu in s casom bi se tisti tam gor malo zamislili in bi blo mogoce kaj drugace. Sploh pa ne smemo v naprej vse popluvat, mogoce pa se bo oz sej e tudi grafo zbudu in bo od zdej naprej malo drugace, boljse.

lp
 0   

Janez Šturm @jj65 31. Maj 2007, 06:11

Neklje sem prebral, da sedaj rumen listek velja tudi v SLO!?! Dobil sem tudi povabilo v Nikon Pro klub (na kak način mi ni jasno) in imam na popravilu pri Beseničarju CP5000, zaradi skrite napake (po izteku garancije). Kaj se bo izcimilo iz tega sporočim. Lp J
 0   

Aleksander @discom 31. Maj 2007, 06:57

Malo off topic.

Noob je napisal/a:

Mediamarket še brca.
Sicer ponudba ni bogvekaj pestra ,tudi za foto cene ne vem kakšne so (v primerjavi z drugimi ponudniki).Baje se da zmeniti tudi kaj po naročilu.
Sem pa ravno pred kratkim kupil tam avto radio in to ugodno v primerjavi s konkurenco.Samo s "plastiko" se ne prikažite tam - vse delajo na "kešovino"......(denar,sveta vladar grin )

Link:

http://www.mediamarket.si/index.php?D=3&cat_id=6

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

chips @chips 31. Maj 2007, 07:25

Samo da razcistimo... Nikon Slovenija, katerega fura Eurofoto iz Kranja, ima pod okriljem veleprodajo predvsem dSLR aparatov in opreme, Grafo pa se ubada z malimi trgovci in kompaktnimi aparatati. Tako da vi profiji nimate vec kaj s Persini delat. Ostaja pa Besenicar serviser, to pa.

Sicer pa smo Canonasi na bolj ali manj istem. Servis ima status podna ze zelooo dolgo...
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati