0   

Jure @J_d 5. Jan 2007, 10:45

a ima kdo kakšne izkušnje s temi objektivi?

Sigma 20mm F1.8 EX DG ASPHERICAL
ali pa
Sigma 24mm F1.8 EX DG ASPHERICAL

predvsem me zanima tudi primerjava z nikkor objektivi, ravno tako 20 in 24 mm pri 2.8D.

nekaj si mislim nabavit, pa ne vem ali bi si raje rabljenega nikkorja ali novo sigmo za isti keš.

tnx
 0   

Tomislav @tomaz_urh 5. Jan 2007, 13:07

koliko pa pride ta nova sigma 1,8 ?

lp

p.s.
sem pred podobno dilemo
ali sigmo 1,8 ali nikorja 20mm 2,8....
lp
tomaž
 0   

Peter Atanackov @Geo 5. Jan 2007, 14:30

Kaksna objekitva grete promerjat f/2.8 proti f/1.8.

No v glavnem sam lahk povem, da je zame odlicen objekitv ta Sigma 20mm f/1.8. Res je, da ni prevec oster pri f/1.8 je pa ze nekje pri f/2.2 in f/2.5 ze kaj oster pri f/3.5 je pa zeelo oster smile.

Zgradba ohisja je kvalitetna, moti le mehanizem za prestavljanje med AF in MF. Na obejktivu ko mors focus obroc potegn gor oz. dol, da se prestavi. Drugace ma pa vgrajen motor not in ni HSM, je pa vseeno kar hiter in ne prevec glasen (bolj tih kot vgrajen motor v body-ju upset ).

Objektiv je velik in tezek, to je tudi treba upostevat in sprejema 82mm filtre, ki pa niso poceni.

Kromatske aberacija je pa tudi dobro kontrolirana.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 5. Jan 2007, 15:29

nikon 20mm
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/nikkor_20_28/index.ht

kot tukaj pišejo nikon 20 mm 2,8 ne sodeluje dobro z D200,
tako da se moj izbor oži na sigmo 20 1,8... cry
 0   

Peter Atanackov @Geo 5. Jan 2007, 15:40

Ce kdo rabi lahk nardim par slikic in posljem izreze od fotk narejenih pri razlicnih blendah.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 5. Jan 2007, 19:41

geo prima, če lahko nalimaš par fotk pri raznih blendah 1,8 itd in pa crop
lp
tomaž
 0   

Jure @J_d 6. Jan 2007, 12:14

sigma 20 1.8 pride cca. 465 eura.

jaz bi tudi rad videl nekaj izrezov.

zoprno je, če ni zadost oster pri f/2.8.
 0   

bockorek @bockorek 6. Jan 2007, 14:16

tomaz_urh ta nikkor "ne sodeluje" kao dobro le zaradi resolucije, ki jo ima D200, kateri potrebuje res dobre objektive, da se izkoristi celotna resolucija. Če uporabljaš ne ravno najboljši zoom trenutno na D200 in si zadovoljen, dvomim da s tem fiksnim nebi bil.

Tudi mene pa zanima direktna primerjava 20mm objektivov. Meni je fajn, če je oster pri odprti zaslonki, bi pa takšen objektiv uporabljal bolj za landscape pri bolj zaprtih zaslonkah (okoli f/13) kot pa pri odprtih. Zato bi me zanimala tudi ostrina obeh pri zaprtih zaslonkah, uporabljal bi ga pa tako za film kot za digital.

Ima pa sigma prednost, saj je edini 20mm objektiv z f/1,8.
 0   

Zdenko @Zlodej 6. Jan 2007, 16:23

Hmmm, lahko me imate za cepca ampak za isti denar glasujem za Nikkor objektiv. Združljivost Nikon - Sigma, sem poslušal že na kilometre pohval in še enkrat toliko tarnanj. Torej deljeni občutki. Nikkor na Nikona vsaj paše in dela. Še nisem slišal da ne bi. smile
 0   

Peter Atanackov @Geo 6. Jan 2007, 16:28

Pri f/1.8 se vidi izrazito vinjetiranje in ostrine ni smile. Druga je pa pol pri f/2.8, kjer je ze ostrina (saj za moje pojme) cist vredu, seveda ce pa zapres na f/4 je pa zelo ostro.

Izrez 1:1pri f/1.8 (oh kako ne ostro bigrazz )

Izrez 1:1 pri f/2.8 ( ostro thumbsup )

Pomanjsana cela fotka, ne rezana, pri f/1.8 (izrazito vinjetiranje in se tu se vidi da ni ostra).

Pomanjsana cela fotka, ne reazana, pri f/2.8 ( vinjetiranje ne opazno, in ostro je).

Vse fotke so ble posnete v RAW in potem sharanjene kot jpg-ji. Slikano z Nikonom D70. Ko sem spreminjal v JPG-je sem vse parametre pustil cist primeru.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 6. Jan 2007, 18:30

hej, hvala za fotke!
sedaj pa še manj vem kaj nardit.

po eni strani bi rajši nikorja kot sigmo.......čeprav tisto kar piše
na rewievu o d200 in nikorju 20mm tudi ni za spregledat........

ali ima kdo to kombinacijo d200 in nikorja 20mm 2,8 tukaj?

lp
tomaž
 0   

Andrej @blur 6. Jan 2007, 18:42

tomaz_urh je napisal/a:
hej, hvala za fotke!
sedaj pa še manj vem kaj nardit.

po eni strani bi rajši nikorja kot sigmo.......čeprav tisto kar piše
na rewievu o d200 in nikorju 20mm tudi ni za spregledat........

ali ima kdo to kombinacijo d200 in nikorja 20mm 2,8 tukaj?

lp
tomaž

probaj. mogoče so pa imeli slabo kopijo.
 0   

Andrej @blur 6. Jan 2007, 18:42

kaj pa tole:
http://www.bolha.com/oglas2072807
 0   

bockorek @bockorek 6. Jan 2007, 19:01

Hm...ostrina je pri odprti res bolj boga, vinjetiranje je pa tudi precejšnje, sploh na 1.5 crop cenzorju, torej pokaže sigma prave zobe šele pri 2.8 pa smo spet na Nikonu. Naredi prosim še taka posnetka pravokotno na površino, saj mi je ostrina pri 1.8 kar preveč slaba, motiv pa je tudi zelo "tricky" saj nima ravne površine in ni rečeno, da si ti 1:1 izrez naredil ravno na mestu, kamor je izostreno.

tomaz: če te tale stavka še vedno "morita":
The Nikkor AF 20mm f/2.8 D had a very good reputation during the film era but the D200 didn't really like the lens. The resolution is fine for most of the APS-C image frame but the extreme corners never really reach impressive results even at medium aperture settings.

Me zanima, kakšne objektive sedaj uporabljaš, saj bi za D200 potem takem moral imeti samo top-line objektive. Če hočeš res dober objektiv v tem območju ti priporočam Nikon 17-35mm f/2.8D AF-S, ki se lahko kosa in jih lahko tudi prekosa z fiksnimi objektivi v tem območju. Le odšteti boš moral zanj kot za omenjeno sigmo in nikona skupaj pomnoženo z 2.

Geo hvala za fotke! Kako pogosto uporabljaš ta objektiv? Se ne lušči tista "barva" dol, kot je znano pri sigmah? To mene moti pri sigminih objektivih, od konkretno tega me pa tudi 82mm premer za filtre malo odvrača.

Če bi se pa res kdo našel vsaj z Nikkorjem 20mm 2.8 bi se tudi jaz priporočal za fotke, ali pa se kdaj dobimo in sprobamo zadevo.
 0   

Bostjan @Archie 6. Jan 2007, 22:11

Če se boš nazadnje odločil za 24/2.8, boš težko našel optično boljšega kot Sigma 24/2.8 Super wide II. Na http://old.photodo.com/nav/prodindex.html je dobil najvišjo oceno med vsemi testiranimi 24 mm objektivi. Nikon 24/2.8 ima oceno 3.7, Sigma pa 4.0. Objektiv ni več v proizvodnji in ima naravnost smešno tržno ceno za svojo kvaliteto. Oster pri 2.8, minimalna razdalja ostrenja 18 cm z makrom do 1:4. Če te zanima poglej med oglase. In mimogrede, danes je šel eden tak na e-bay.de za 130 €.
 0   

Peter Atanackov @Geo 6. Jan 2007, 22:38

Tega obejktiva uporabljam kar veliko, ne vidim da se bi barva prav luscila dol, pac pocasi se obrabi "zguli", pa ni tako hudo.

Smem vprasat zakaj bi vi sploh uporabljali tega objektiva, za portrete je presirok, za pokraino je boljs met zooma.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 7. Jan 2007, 01:35

hvala za koristne, izčrpne informacije!
objektiv bi si morda najbolj omislil zaradi
recimo fotkanja po glasbenih klubih in manjših prireditvah
fiksni 50 1,8 mm mi je bil preozek, 85mm 1,8 še bolj, (razen za specifiko)

sedaj uporabljam d70 ( nikorja 80-200 f2,8, nik.85 1,8, nik. 18-70 in tamrona 28-75 2,8
v prihodnosti prehod na d200
upam, da bodo tej objektivi normalno delovani na 200-stotki.

tako da bi 20mm f2,8 "moral" odgovarjal,
sedaj pa je tukaj v igri še ta sigma 24- pa še cenovno ugodna je.

tomaž
 0   

ziga @ZiGGi 7. Jan 2007, 12:09

tomaz_urh zakaj pa potrebuješ še nikona 20 mm, če pa pravzaprav že imaš 18-70, ki je še širši pa samo za eno zaslonko počasnejši...
 0   

bockorek @bockorek 7. Jan 2007, 12:59

"Samo ena zaslonka" pomeni, da je potrebno uporabiti ISO1600 namesto ISO800 recimo.
Glede na fotografije, ki sem jih videl pa sem tudi prepričan, da je fiksni bolj oster pri f/3,5 kot pa kit pri 20mm in f/3,5.

Tomaž še enkrat: nikjer ne piše, da ta objektiv nebi deloval na 200tki. Prej kaka sigma nebo delovala na njem. Na 200tki deluje več objektivov (manualni) kot pa na d70.
 0   

Lenart Senica @lenyn 7. Jan 2007, 13:01

ko smo ravno pri fiksnih širokokotnikih...
kaj pa tokina at-x pro 17/3,5 za nikon.
neki sem razmišljal.
ma kdo izkušnje?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati