0   

Alenka @Ally 6. Jan 2007, 20:54

Zanima me, kaj se bolj splača - razviti digitalne fotografije v fotostudiu ali kupiti fototiskalnik?!?
 0   

daylight @daylight 6. Jan 2007, 20:56

fotostudio...
 0   

Alenka @Ally 6. Jan 2007, 21:01

A je kakšna razlika v kvaliteti?
 0   

daylight @daylight 6. Jan 2007, 21:08

sigurno se bo nasel nekdo ki mi bo nasprotoval toda.. se vedno se mi zdi da print ni dosegel kvalitete kemicno razvite fotke. Z res dobrim printerjem bo fotka res zgledala krasna.. toda da to fotoko na steno.. da par mescev sije sonce na njo itd. in iz črne bo počasi nastala zelena.. upset Tisti labolatorijski testi o 100 letni vzdržljivosti... my ass smile
Saj tudi razvita fotka ni vsemogočna.. toda mislim da se dosti lepše ohrani kot print.

Je pa še ena stvar.. za dober print rabiš dober in posledično tudi drag printer.. uporabljati moreš original črnila in kvaliteten papir.. alternative so sicer veliko cenejše toda tam se o kvaliteti tezko govori.
 0   

Andrej @fotokaj 6. Jan 2007, 21:44

https://www.slo-foto.net/ftopicp-90083.html#90083 - itak da je bolje imeti svoj tiskalnik... upset
 0   

daylight @daylight 6. Jan 2007, 21:48

hehe.. sej zato ga pa prodajas laugh
 0   

Andrej @fotokaj 6. Jan 2007, 22:03

Ja valda, da bom z njim nekoga osrečil Rofl Tiskanje doma je občutno dražje kot v studiu, dokler govorimo o počitniških a la 10X15 formatih. Še vedno dražje, a zanesljivejše in boljše je pa doma tiskat velike formate, denimo 20X30, 30X40. Zadeve skalibriraš na svoje barve, svoje monitorje, kartuše, papirje in šibaš. Moraš bit res debilen da doma ne dobiš OBČUTNO boljših oz. lepših rezultatov.
Je pa tako; jaz sem na eBayu kupoval originalne Epsonove kartuše in Kodakove ter Ilfordove papirje starejših zalog oz. serij in tiskal sem napol zastonj.
Evo, živa istina; ne prodajam ker ne bi bilo v redu, prodajam ker praktično nimam opravka s printi. Tudi kupil ga nisem, temveč sem ga vzel kot plačilo za opravljeno delo. Moj zaslužek temelji na objavah v časopisju, kar že dam na papir je pa klasika, ČB, temnica in te fore.
 0   

Zdenko @Zlodej 7. Jan 2007, 11:50

Težava je, da veliki foto studiji ne uporabljajo več kemikalij ampak so fotografije natisnjene. grin In imajo celo preverjeno manjšo življenjsko dobo kot tisklaniki (z oiginla papirjem in original barvami in to oboje kakovostnimi).
 0   

Bojan Horvat @Amritaya 26. Apr 2007, 11:52

Zanima me, kateri termosublimacisjki foto tiskalnik za A4 format se vam zdi najboljši gledano s strani kvalitete fotografij in cene?

Sem gledal Kodakove tiskalnike tudi tiste, katerih ne delajo več....npr. razlika med Kodak 1400 ali pa 8600/8650.....se splača kupit take "stare" kot 8600 al pikirat na novejše tipe?

LP Bojan

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati