0   

Janez @xylem 10. Jan 2007, 22:27

Na zunanjem robu obroča za objektiv se mi je pojavila rja, ki se jo sicer da praktično čisto odstraniti, vendar se ponavlja.

Fotic (350D) je star slabo leto in ni bil uporabljan v kakih ekstremnih pogojih.

Je to normalno ali je to stvar za uveljavljanje garancije?

lp,l.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 10. Jan 2007, 22:31

zdej kaj so to zate ekstremni pogoji in kaj ne, to je vprašanje...Ja, če je rja, pol je kr ornk pršla voda zravn...ne vem, kako si to uporabljal-a...sam pri svoji vesti poipči vzrok, jaz mislim, da se to ne bi smel opojaviti ob normalni uporabi, razen, če nisi kaj odrgnil-a...
 0   

Janez @xylem 10. Jan 2007, 22:49

Uporabljal sem ga v tropih, kjer je pač vlaga višja. Dež ali voda pa nista nikoli prišla poleg.
Se da to sanirat/zamenjat obroč?

lp,l.
 0   

Aleš @lial 11. Jan 2007, 19:47

Upam, da sem prav razumel - gre za zunanji obroč bajoneta na aparatu?
Če je to res, potom bi bila sanacija možna, vendar le, če poznaš kakšnega galvanizerja. Sicer je zanesljivo cenejša menjava obroča. Ker je po vsej verjetnosti ta obroč za vse Canonove aparate enak, cena ne bi smela biti previsoka, recimo nekaj evrov...
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 11. Jan 2007, 20:05

da ti ni kaka sol prišla traven.... kak morski prš...
 0   

Peter Atanackov @Geo 11. Jan 2007, 20:10

O joj, to pa je zelo cudno. Jaz sem mel Nikona D70 in Eos-a 300D v taksni vlagi (po cele noci). da mu je voda dobesedno tekla od objekitva, in vse je bilo cist mokro, pa sta bila na obeh bajoneta brezhibna.
 0   

Janez @xylem 11. Jan 2007, 20:56

Kje je uradni servis za Canon?

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati