0   

David @daver 17. Jan 2007, 20:04

Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem nov tukaj na forumu in sem prebral že veliko zanimivih stvari. Pohvala vsem, ker držite skupaj in si pomagate thumbsup
Me pa nekaj zanima...
Imam Canona A540 in me zanima, ali lahko sploh kaj delam z njim?
Mislim, a ima kdo izkušnje z njim? Rad bi se naučil vse te ročne nastavitve, ker imam občutek, da če znaš "ročno" delati z njim, lahko narediš prav lepe fotke.
Kakšen nasvet?

Lep pozdrav!

David
 0   

David @daver 18. Jan 2007, 09:36

Kaj res nihče ne ve...? bigeek

Pa še nekaj...
A se splača kupiti tale objektiv, ter ali gre na canona a540?

https://www.slo-foto.net/objektivi/Canon/37.html

Prosim za odgovor... Ter za mišljenje objektiva oz. za kaj je ta objektiv dober za slikat?

Hvala.

David
 0   

Aleksander @discom 18. Jan 2007, 09:49

daver je napisal/a:
....Pa še nekaj...
A se splača kupiti tale objektiv, ter ali gre na canona a540?

https://www.slo-foto.net/objektivi/Canon/37.html

Prosim za odgovor... Ter za mišljenje objektiva oz. za kaj je ta objektiv dober za slikat?

Hvala.

David

Tole bo najbrž administrator lahko dal pod rubriko Smeh?!?..... grin ... biggrin ...
thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

David @daver 18. Jan 2007, 10:17

Hahaha...
Full smešno, kajne?

Pač se nismo vsi rodili z znanjem, kot ga imaš ti!!!

Očitno se prav na vsakem forumu najde en pametnjakovič, ki je najbolj pameten, kajne?

LP, David

P.S.
Hvala za odgovore in prijaznost...
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 18. Jan 2007, 12:05

Si to morda ti?
Pametnjakovič namreč.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

miha @mihaaa 18. Jan 2007, 12:08

ajde daver ti bom jaz odgovoril... ta aparat ki ga opisujes je kompakten kar pomeni da je manjsi, in ima (vsaj v99%) samo 1 objektiv, torej a ki je ze gor (ti pa ta objektiv pokrije obmocje za amatersko rabo,.. mislim na obmocje goriscnic).
S fotoaparatom se da veliko narediti, ceprav je (spet skoraj zmeraj)z zrcalno refleksnimi (SLR oz DSLR) vec narediti, pa tudi lazje. Za zacetek bo ta aparat zate vrh glave zadosti (ce sklepam po tem kar sprasujes). Ce ze hoces vecji razpon goriscnic se na kompaktne aparate navadno natakne predlece (ki ti spremeni objektiv v bolj tele ali bolj sirokokoten) vendar pa predlece poslabsajo kvaliteto slik (ostrina ipd).

Kar se tice tega objektiva za katerega sprasujes, ta objektiv je za SLR aparate torej ce ga hoces uporabljati rabis npr Canon 400d oz boljsa ali slabsa ohsja od canocna, verjetno ga das lahko tudi na kaksna druga ohisja vendar potrebujes adapterje in tudi ohisje dostikrat ne deluje cisto v redu.. no ampak zdaj ze bluzim..

aja se to, kako se dela s fotoaparatom bos pa izvedel ce bos prebral navodila, kar je po mojem mnenju obvezno.

lp

mihaaa
 0   

Robert @Kroma 18. Jan 2007, 13:17

daver je napisal/a:
Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem nov tukaj na forumu in sem prebral že veliko zanimivih stvari. Pohvala vsem, ker držite skupaj in si pomagate thumbsup
Me pa nekaj zanima...
Imam Canona A540 in me zanima, ali lahko sploh kaj delam z njim?
Mislim, a ima kdo izkušnje z njim? Rad bi se naučil vse te ročne nastavitve, ker imam občutek, da če znaš "ročno" delati z njim, lahko narediš prav lepe fotke.
Kakšen nasvet?

Lep pozdrav!

David

Če si prebral veliko stvari, najbrž veš kaj so osnovne nastavitve in kako jih uporabljaš. Na A540 lahko ročno nastavljaš čas, blendo, ISO, skratka v grobem vse kar je pomembno za tehnično dovršeno fotko. Najbolje bo kupiti kakšen priročnik o digitalni fotografiji in začeti preučevati aparat in poskušati z različnimi nastavitvami kaj zmore.
PS: ti pa priporočam, da drugič malo pogledaš na strica gugla na kakšne fotoaparate pašejo taki objektivi (A540 definitivno ni eden izmed takih)
PS2: oprosti, ampak tudi sam sem mislil da je zajebancija; kam pa bi našraufal ti tak objektiv idea ?
 0   

Hakan @Hakan 18. Jan 2007, 13:40

no evo: http://shrani.si/files/hahahaharcj6.jpg devilish devilish devilish

Rofl Rofl Rofl Rofl Rofl

drgač pa res najbolš, da navodila prebereš.......če bi bil jst na tvojem mestu bi šel na tečaj......proporočeno

thumbsup
 0   

David @daver 18. Jan 2007, 13:54

robert_purkart je napisal/a:
Si to morda ti?
Pametnjakovič namreč.

robert_purkart, NE NISEM, ZATO PA SEM SE OBRNIL NA VAS, KER VELIKO VEČ VESTE O TEH STVAREH OD MENE! bigrazz grin

No, se opavičujem za osornosti, toda res nič nevem o ročnem načinu fotkanja in sem postavil čisto ta pravo nevedno vprašanje...
Hvala za odgovore.
Kar se tiče navodil, sem jih prebral oz. jih prebiram že uf confused stotič, vendar ne razumem sistema delovanja fotoaparata...

Hakan, hvala za sliko... Malo je smešen tale fotkič s takšnim objektivom, kajne? upset biggrin

Grem še enkrat čez navodil in forum...

LP, David

P.S.
Še enkrat se opravičujem in hvala.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 18. Jan 2007, 14:11

daver je napisal/a:
Kar se tiče navodil, sem jih prebral oz. jih prebiram že uf confused stotič, vendar ne razumem sistema delovanja fotoaparata...

Če je to res..... upset sad no cry
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Hakan @Hakan 18. Jan 2007, 14:30

če navodil ne razumeš........verjemi mi na besedo: POJDI NA TEČAJ.
ne lihk na unga za 30k, ampak mal pobeski pa najd kšnga za tm 6k pa boš use zvedu......pa ne boš zvedu sam kako ker naštimaš, da ti bo tko pa tko pršlo, ampak tut zakaj bo to tko pa tko pršlo če boš to naredu

verjem mi.......tko sm jst začel, sam pejt na tečaj pa boš use razumel thumbsup
 0   

David @daver 18. Jan 2007, 15:32

Hakan, hvala...
Bom se posvetil brskanju, če je kje v moji okolici kakšen tečaj in se bom res prijavil nanj.

LP, David smile
 0   

Aleksander @discom 19. Jan 2007, 00:06

Se opravičujem avtorju prispevka.Tudi sam sem namreč mislil,da gre za čisto zajeb..cijo,ko sem videl vprašanje.
Za začetek je res dobro malo prebrati literaturo,če še ni dovolj osnovnega znanja.
Priporočam (od založbe Pasadena) Fotografirajmo digitalno 1 in 2 del ,avtor Nikolaj Pečenko.

http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=42353

http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=42354

Pred časom so se ti knjigi prodajali tudi ob nakupu Dnevnika (mogoče,bi se kaj tega našlo še v trgovini Leclerc-ker imajo dosti starih stvari )
Drugače pa v založbi Pasadena,cene knjig tudi niso tako pretirane(sploh če računaš trdo vezavo).Se mi zdi da je za začetnike (in druge) še kar dobro razloženo o osnovah.
Seveda ne postaneš vseved,ko prebereš kakšno knjigo,neke osnove si boš pa vendarle pridobil.
Drugi korak (ali prvi?) je nakup fotoaparata,DOBRO PREBRATI navodila in se potem lotiti fotografiranja.Šele ko se malo spoznaš s fotoaparatom in navodili,se odpravi na kakšen tečaj.Ker ni smiselno,da se na tečaju šele učiš osnove uporabe svojega fotoaparata,ampak naj bi že nadgrajeval uporabo le tega.
Za začetek bo Canon A540 čisto v redu,odvisno tudi od tega koliko si pripravljen dati za fotoaparat (+ dodatno opremo: spominska kartica,torbica;včasih še polnilec in baterije-odvisno od modela fotoaparata)

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Hakan @Hakan 19. Jan 2007, 07:22

evo tuki smo se o tečajih pogovarjal https://www.slo-foto.net/ftopict-3308-.html

un k sm ga jst omenu je čist predrag(prezahteven) pomoje............

zate priporočam delavnice na Slo-foto, ki se začnejo spomladi

drgač knjiga je pa tut fajn, preber si knjigo tko da bop mau štekov pa pejt na tečaj tko, da boste na tečaju tut probaval

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati