0   

muhc @sovincs 18. Jan 2007, 23:20

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z nakupom DSLRja ali druge foto opreme preko prodajalcev na bolhi, ki to opremo "švercajo" oz vozijo iz tujine?
Cene se mi zdijo tako sumljivo ugodne, da se človek vpraša ali je z opremo kaj narobe ali pa je fora kje drugje.

Za primerjavo podajam nekaj osnovnih podatkov:
Canon EOS 400D [Body]
Slovenija 772,00 € Bolha 630,00 € razlika 142,00 €
Canon EOS 400D + EF-S 18-55 mm + EF 55-200mm USM [KIT]
Slovenija 1.143,00 € Bolha 930,00 € razlika 213,00 €
Canon EOS 400D + EF-S 17-85 mm F/4,0-5.6 IS USM [KIT]
Slovenija 1.460,00 € Bolha 1.200,00 € razlika 260,00 €

Canon EOS 30D [body]
Slovenija 1.418,00 € Bolha 1.105,00 € razlika 313,00 €
Canon EOS 30D + EF-S 17-85 mm F/4,0-5.6 IS USM [KIT]
Slovenija 1.894,00 € Bolha 1.556,00 € razlika 338,00 €
 0   

Matjaž @sajhtam 18. Jan 2007, 23:31

Fotoaparata sicer ne, sem pa avtoradio kupil preko švercerja. Sicer ni z radiom bilo nič narobe, vse originalno zapakirano itd., samo problem zna bit, če bi hotel garancijo uveljavit (račun)!
 0   

Simao @Simke1982 18. Jan 2007, 23:42

tudi sam sem kupil Body oz kit iz nemčije vse je novo in zapakirano z granacijo oz poštemplanim računom..tko da ne se bat...
 0   

Dragan @lippi 19. Jan 2007, 08:19

Canon EOS 400D [Body]
Slovenija 666,00 € Bolha 630,00 € razlika 33,00 €

thumbsup yes
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

ziga @ZiGGi 19. Jan 2007, 09:51

Mene pa zanima, kako ima lahko zraven take cene tudi slovensko garancijo. Predvsem če pravite da se te bodye uvaža iz tujine??

Primerjava cen: Nikon d200 na bolhi 1400 evrov in v slovenski štacuni 1668 evrov.
Razlika v ceni se mi sdi kar velika, še posebaj pa je potem privlačna ponudba če prodajalec pravi, da je priložena slovenska garancija in pa račun...Kako je to možno?

http://www.bolha.com/oglas2113110
 0   

Dragan @lippi 19. Jan 2007, 10:04

ceno, ki sem navedel zgoraj je z računom in garancijo v slovenski štacuni.
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
[b:067885716f]Imagination is more important than knowledge...[/b:067885716f]
 0   

M_M @M_M 19. Jan 2007, 10:47

Sam sem pred približno letom in pol kupil 350d+kit od švercerKE. Takrat je bila pri nas cena novega okoli 230k pokojnih tolarjev, jaz sem dal 180k pokojnih. Vse novo, zapakirano. Edino za garancijo bi moral takrat v nemčijo pošiljat, če tokrat ponudijo celo slovensko garancijo, nimaš kaj oklevat smile
 0   

Peter Bernik @Noob 19. Jan 2007, 10:58

M_M je napisal/a:
Sam sem pred približno letom in pol kupil 350d+kit od švercerKE. Takrat je bila pri nas cena novega okoli 230k pokojnih tolarjev, jaz sem dal 180k pokojnih. Vse novo, zapakirano. Edino za garancijo bi moral takrat v nemčijo pošiljat, če tokrat ponudijo celo slovensko garancijo, nimaš kaj oklevat smile

Tole pa ne drži. Imam živo v spominu ceno 216.500 Sit za kit, 100%. Itak je velika večina artiklov v tujini cenejša, samo nekatere stvari so pa vseeno pri nas cenejše, predvsem artikli nižjega oz vstopnega razreda (recimo ko sem kupoval 75-300 USM je bil kar očutno cenejši pri nas).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

M_M @M_M 19. Jan 2007, 11:20

Mogoče sem to primerjal s kakšno ceno v trgovinah tipa Big-Bang ipd. V glavnem moj prihranek takrat je bil cca 40k v primerjavi z najcenejšo slo ponudbo. Za razliko sem namreč kupil Sigmo 70-300.

Moj point je, da če je razlika v ceni dovolj velika, se včasih morda splača malo raskirat in kupit na tak način. Če pa bi imel dovolj denarja, pa bi jasno najraje kupil pri nas v trgovini.
 0   

Dejan @Stanac 19. Jan 2007, 11:30

ZiGGi je napisal/a:

še posebaj pa je potem privlačna ponudba če prodajalec pravi, da je priložena slovenska garancija in pa račun...Kako je to možno?

Slovenska garancija je le trik slovenskih trgovcev. Sami pa česar ne zna popravit Beseničar odnesejo v tujino. Razlika je le da to ni potrebno tebi storiti.
Garancijo daje proizvajalec in nikoli trgovec.
Vse je en navaden trgovski blef.
 0   

Peter @AbakDSLR 19. Jan 2007, 20:59

Problem naše trgovine so VISOKE MARŽE. Slovenija ni uvščena v nek logistični center. Za nas je vse na Dunaju ( nekaj tudi v Budimpešti in Zagrebu). Naše tovrstne trgovske verige so majne (razen mogoče Beseničar).
Nekaj tega se da dobiti tudi pri Big-Bangu (tu so marže največje) - prodajajo fotografsko blago iz druge (slovenske) roke, izkoriščajo pa pokritost Slovenije z svojo mrežo prodajaln.
Me pa čudi, zakaj ima naprimer Canon Adria d.o.o., ki je "regiski" igralec (območje bivše Jugoslavije in Albanija) že v izhodišču višje cene kot podobni "regijci" drugot po Evropi. Glede na šibko kupno moč tega perspektivnega trga in ceno "logistike" bi si pri Japoncih (firma Canon) moral izpogajati za boljše pogoje. Regijski igralec pa v maloprodaji pač postavi neke "limite".
Cenovna stran je večplastna, sam mislim, da naše trgovce čaka sedem suhih let, če ne bodo v zelo kratkem času spustili marž na evropsko raven. Tudi internetne prodaje ni za podcenjevati. Če je referenca za internetno prodajo ZDA, bi morali ob svojih maržah že biti plat zvona!
 0   

Luka Karničnik @topsi 22. Jan 2007, 15:38

Zadeva glede garancij in računa je taka.

Sam se kupil svoj 400D pri firmi v Ljubljani, ki zadeve sama uvaža in bilo je 100eur ceneje kot drugje. Prodajalec mi garantira garancijo z računom. Izstavil mi je račun in evropsko garancijo.

Vse skupaj pa lahko uveljavljam pri njem.

Tako, da ni problem, če se splača kupi.
 0   

Janez Šturm @jj65 22. Jan 2007, 16:28

Mene moti, ker pišete o švercu. Če je znotraj Eu, ni šverc. Šverc je bil včasih ko smo vlekli iz A in dobili MWS nazaj, našega pa nismo plačali (+carina). Določene stvari imajo konkurenčno ceno v SLO (18-200VR), določene pa so katastrofa (d200). Osebno mislim, da se na bolhi ne moreš bistveno bolj nategnit kot pri trgovini. Oboje je smiselno poskusit/testirat. Saj oba samo prodajata!!! Z garancijami je pa drug štos. Canon ima to bolje rešeno kot kateri drug sistem (v SLO). Po izteku pa tako ali tako ni nič poceni. Elektronka se menja. Mehanike skoraj ni (zaklop se tudi menja). V končni fazi, če dobiš rezervni del iz tujine (od kje pa če je vse zunaj delano) in ga daš dobremu urarju, bo tudi zamnjal!?! Lp J
 0   

Žan @K_F 22. Jan 2007, 17:46

Mojih 5centov:

Na ebayu sem iz nemčije dubu sigmo APO 70-300 DG novo iz trgovine, zapakirano z 1letom EU garancije za borih 109€ (dražba je bla biggrin ), tako da kdaj je treba met samo golo srečo... garancija je pa garancija, znotraj EU je vse isti kakec.

Je pa res, kot že rečeno, veliko stvari precej cenejših ravno v SLO. Hvala bogu. Bo pa potrebno precej znižati cene, če bomo hotli bit konkurenčni hitro odpirajočemu evropskemu trgu... In kupovanje preko bolhe, zelo odobravam. Sam imam samo pozitivne izkušnje. Vsaj nekje kjer ne dobesedno odirajo kupcev. Kar se pa tiče izdelka: Tako ali tako se take stvari prej pogleda in ne kupuje preko "pošte" (za rabljeno mislim). Novo je pa itak novo.
 0   

miha @mihaaa 22. Jan 2007, 18:22

ja po moje je tko, ce ma stvar slovensko garancijo in racun in je poceni je varianta ta da dobi clovek stvari za kompenzacijo namesto placila in jih pol skusa prodat.. precej poceni, druga je da je ukradeno pa magar garancija ponarejena..
kar se tice evropskih garnacij.. po moje morajo, oz ce ne morajo pa bojo mogli upostevat ker smo konec koncev v EU, ravno tako worldwide,.. sej smo ja na svetu biggrin (tako kot recimo za sigmo ki ti popravi vse kar je od sigme, kot sem jaz slisal), zdej zgovarjajo se lahko da je servis od njihove firme in servisirajo smao to kar je pri njih kupljeno,.. ampak tle se meni porajata 2 vprasanji, prvo ce je on generalni uvoznik kako ma lahko servis samo za svojo firmo, drugo pa je kako lahko firma to dopusca da je nekdo uvoznik servisira pa samo pri njem kupljene artikle.. To je podobno tako kot je blo pred prbl 10 leti ko je mobitel dajal sim kartico samo ce si pri njih kupil telefon, po nacelu 1 telefo n1 kartica (no so bile tudi izjeme) in je bila cela umetnost dobiti kartico ce si zunaj kupil telefon ki je bil dobesedno manj kot 50% slovenske cene.. in to brez kaksnega hujsega iskanja, akcije in kupovanja preko interneta.. sam je tudi mobitel sprevidel da se to na dolgi rok ne bo splacalo (sploh ko se je simobil priklazal), no pa verjetno kaksen zakon jih je tudi malo zdramil oz jim pomagal biggrin .. tle se strinjam s tistim ki je napisal da bo hmali nastoplo 7 suhih let za trgovce ce ne bojo malo popravli odnosa,.. ceprav ostale bojo pa se vedno mnozice ki to kupjo kot darilo, redko, ampak ker jih je tolko je ta delez seveda najvecji..
lp
 0   

Oracle @Oracle 22. Jan 2007, 18:42

pri tujini in spletnih nakupih je treba samo preveriti nategatorje (sam sem se namreč opekel in popušil nekaj denarja....sicer sem nekaj dobil nazaj, pa še vedno ne vsega).
 0   

muhc @sovincs 24. Jan 2007, 23:15

lippi, prosim napiši, kje se dobi Canon EOS 400D body, v SLO po ceni, ki si jo napisal, če imaš še kakšno ugodno ceno za 30D, te prosim še za to.
Cene me zanimajo izključno samo za ohišje.
Tudi drugi, ki ste se odzvali na mojo temo, vas prosim za kakšeno koristno info. o nabavi oz. cenah.
 0   

Peter Bernik @Noob 24. Jan 2007, 23:24

AbakDSLR je napisal/a:
Problem naše trgovine so VISOKE MARŽE. Slovenija ni uvščena v nek logistični center. Za nas je vse na Dunaju ( nekaj tudi v Budimpešti in Zagrebu). Naše tovrstne trgovske verige so majne (razen mogoče Beseničar).
Nekaj tega se da dobiti tudi pri Big-Bangu (tu so marže največje) - prodajajo fotografsko blago iz druge (slovenske) roke, izkoriščajo pa pokritost Slovenije z svojo mrežo prodajaln.
Me pa čudi, zakaj ima naprimer Canon Adria d.o.o., ki je "regiski" igralec (območje bivše Jugoslavije in Albanija) že v izhodišču višje cene kot podobni "regijci" drugot po Evropi. Glede na šibko kupno moč tega perspektivnega trga in ceno "logistike" bi si pri Japoncih (firma Canon) moral izpogajati za boljše pogoje. Regijski igralec pa v maloprodaji pač postavi neke "limite".

Canon Adria ni uvoznik, tako da nima nobene veze s cenami grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati