0   

sandi @moto 24. Jan 2007, 19:52

lep pozdrav.
sem nov na tem portalu in bodoč uporabnik digitalne fotokamere.
odločam se med
nikon d 80 in
pentax k10d
zanima me pa koliko vpliva stabilizator in protiprašni sistem,katerega nikon d80 žal nima.
vnaprej se opravičujem za ponavljanje ampak ma res zanima.
hvala za odgovore
 0   

iztok @izo 24. Jan 2007, 20:01

pozabil si še 30d dodat v izbor, kr drugače bo zelo odlgočasno debata tole, hehe.
ok, če pustimo šalo ob strani, bi bl bolj smiselno vpršat, če poznaš slr sistem od prej oz- če že kaj opreme od obeh firm premoreš.
tehnično boljši in bolj specializiran je mogoče nikon, v pentaxu spet dobiš več funkcij, tesnila, stabilzator itd..
fotke pa delajo vsi tio fotiči zelo dobre, se ne rabiš sekirat glede tega.
 0   

sandi @moto 24. Jan 2007, 22:43

nekaj že poznam od prej saj imam nikon f80 ampak objektiv bom pa moral vseglih kupit ker prejšnji bo izgubil široki kot.imam namreč sigmo 28-70 2.8
saj za kvaliteto fotk ne dvomim da sta oba aparata dobra,ampak nebi rad skozi pošiljal nikona d80 na čiščenje ccd-ja.
 0   

chips @chips 25. Jan 2007, 12:29

Naj te prah ne skrbi, razen, ce bos fotkal na gradbiscu;)

Ce bi izbiral med tema dvema, bi sam vzel Nikona. Stvar ponudbe in cen opreme.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Aleš @lial 25. Jan 2007, 13:38

Stabilizacija in potrditev fokusa pri ročnih objektivih so prednosti Pentaxa, ki jih tisti, ki tega nima ne zna ceniti. Kako učinkovit je protiprašni sistem, ne vem, če je tak, kakor pri Oly-jih, potem je vseeno če je ali če ga ni.

Važen je stabilizator, vsaj dve blendi ti doda, razpon možnosti nastavitev je zato mnogo večji. Potrditev fokusa? Meni se ves čas kolca po tej opciji...
Samo primer: na Pentaxa montiraš kakšno staro zadevo, recimo Pentacon 4/200 in dobiš fotke da te kap!
 0   

Martin Peca @mPECA 25. Jan 2007, 13:46

uff ta potrditev fokusa... še vedno mi ne zna noben odgovorit kaj je v tistem vezju vse gor?... sad je kakšen čip? al samo kontakti? ve kdo kje bi dobil podrobne info/fotke o teh focus confirm modulih? :/

sorry za OT!
 0   

Aleš @lial 25. Jan 2007, 15:28

Pomemben je tako čip, kakor tudi kontakti. Idealen je čip iz fiksnega objektiva, deluje pa tudi iz zoom-a
Jaz sem za KM našel nekaj navodil na forumu dpreviev in naredil tole:

Zadeva deluje, izgleda pa ne prav lepo...
Kolikor se spominjam, je bil enkrat organiziran en skupinski nakup za Canone z e-bay-a

LP
 0   

Martin Peca @mPECA 25. Jan 2007, 15:30

wow... maš link na dpreview za to? smile
 0   

Aleš @lial 25. Jan 2007, 15:32

Ja, za Minolte:

http://www.ojodigital.com/foro/showthread.php?t=98553
http://www.dyxum.com/dforum/forum_posts.asp?TID=6242&PN=1

Vpiši malo izraze še na forumu Canon, sigurno boš kaj odkril!

LP
 0   

Hakan @Hakan 25. Jan 2007, 18:13

okej.......stabilzator je zlo kul......kt je že reku ti doda dve blendi in to je zame zlo velik.......zdej zanima me za kaj ga boš uporabljal, ker oba sta men kul
osebno za moje potrebe bi bil nikon, sam kar rabiš pa ti pa ne vem???? thumbsup
 0   

Miki @Miki 25. Jan 2007, 18:18

lial je napisal/a:
Stabilizacija in potrditev fokusa pri ročnih objektivih so prednosti Pentaxa, ki jih tisti, ki tega nima ne zna ceniti. Kako učinkovit je protiprašni sistem, ne vem, če je tak, kakor pri Oly-jih, potem je vseeno če je ali če ga ni.

Važen je stabilizator, vsaj dve blendi ti doda, razpon možnosti nastavitev je zato mnogo večji. Potrditev fokusa? Meni se ves čas kolca po tej opciji...
Samo primer: na Pentaxa montiraš kakšno staro zadevo, recimo Pentacon 4/200 in dobiš fotke da te kap!

Kateri pa imajo dober protiprašni sistem? Če bi moj aparat ne imel protiprašnega sistema, bi tudi relativiziral.
 0   

Hakan @Hakan 25. Jan 2007, 18:25

lial je napisal/a:

pa okej no.......mam e-1 in protiprašni deluje perfektno, tko da ne govor

se opravičujem če sem te narobe razumel, ampak razumel sem te kot da oly-ji nimajo dobrga PPS, e-1 ma krasnga cool

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati