0   

Gregor Gomboc @George 29. Jan 2007, 14:26

Če komu primankuje milimetrov pri njegoven teleobjektivu - tukaj je rešitev vaših težav.
Bo pa verjetno potrebno nabaviti drug stativ. coldshower

http://www.canonfd.com/mirrorlenses/pages/page10.html
 0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 29. Jan 2007, 14:35

Ravno pred kratkim sem razmišljal da bi kupil nekaj takega.
 0   

miha @mihaaa 29. Jan 2007, 15:12

ja sam TheAnswer.. se 1 nosaca bo treba biggrin, al pa ne 1 dzip... pa 2 cloveka, 1 za objektiv (p abo mogu bit res mocen) 1 pa za stativ k bo meu tudi svojih par 10 kg
lp
 0   

Janez Šturm @jj65 29. Jan 2007, 16:29

Nosač nese do 30kg, če ga najame tujec, drugače do 75kg. Eden ne bo dovolj. Zanima me, če paše gor sigmin 2x telekonverter?!? Lp J
 0   

Aleš @lial 29. Jan 2007, 17:13

Ti milimetri so v digiskopiji skrajni domet.
Vendar je tu en resen problem - valovanje zraka, zato je uporabnost takšnih objektivov zelo vprašljiva.
Ko sem se pripravljal na članek za 'Moj Micro', sem uspel ujeti maksimalno svežino zraka za posnetek Doma na Kredarici iz Sv, Ane (75 km zračne črte):

Žal je ta fotka močno pomanjšana, original imam na drugem disku - doma.
Če bo koga zanimalo kaj več...

Kljub odsotnosti toplih tokov na tej relaciji, je posnetek le pogojno dober.
Takoj, ko pa sem slikal Ljubljanski grad (12 km) je bilo valovanje prehudo in posnetek slab.

Verjetno so objektivi v tem linku bolj primerni za astro-fotografijo.

LP

Aleš
 0   

Janez Šturm @jj65 29. Jan 2007, 18:49

lial se strinjam! Podobne težave sem imel že s 500mm, ko sem z mrzlice slikal kamniške. No ja, tudi telekonverter sem preiskušal. Enostavno je bilo kot bi čez vodo gledal. Lp J
 0   

Tilen @Tilen20 29. Jan 2007, 19:26

offtopic: jj65, ti si pa verjetno iz savinsjke, ker sme jaz tud hodo peš na mrzlico ko sem bil na počitnicah, sem malo treniro biggrin
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Peter Atanackov @Geo 29. Jan 2007, 20:13

Temu se rece transparenca in seeing thumbsup . In je resen problem, ko slikamo oddaljene objekte, se najvecji problem predstavlja onim, ki se ukvarjajo z astronomijo, ker vcasih ko gledas kaksnega planeta je res, kot da bi gledal skoz vodo smile.
 0   

Aleš @lial 29. Jan 2007, 20:20

Še 100% izrez iz originala, edino kar še najdem (bo treba en dan red na diskih delat confused ):

Kolikor se spominjam, je ta goriščnica ekvivalent 6000 mm, aparat je Nikon CP 4500, spektiv Zeiss 85T*FL
 0   

Brane @Brw 29. Jan 2007, 22:49

Ko smo že pri dolgih grin
Tole je bilo posneto z ne preveč dobrim teleskopom: Split iz otoka Šolta, razdalja je 9 milj (cca 16km). V objektivu je vse "valovalo", kot je že omenil lial bigeek

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati