0   

Jernej @Jernop 31. Jan 2007, 12:14

Pozdravljeni!

Ker so se v zadnjem času cene SLR fotoaparatov malo znižale, sem začel razmišljat o nakupu kakega rabljenega...sicer mi moja Praktica LTL dobro služi, rad bi probal nekaj boljšega...
potencialni kandidat se mi zdi Nikon F4...
Na e-bayu je zanimiva ponudba, 350$ za body....
po drugi strani pa mam možnost kupiti F3 body za 50jurjev v Sloveniji. Zanima me, kaj menite o obeh fotoaparatih? Kako zelo počasen je avtofokus na F4?
aja še to, kateri Canonovi SLR modeli so v tem rangu aparatov?

Lp, Jernej
 0   

Peter @Vision 31. Jan 2007, 12:17

Jaz imam F4E od leta 93 in sem zelo zadovoljen z njim.
Brez kakršnekoli okvare je preživel na tisoče in tisoče filmov.
Cel je zdrsan vendar deluje.
Avtofokus je za današnje čase počasen, vendar je se vedno popolnoma OK.
 0   

primoz75 @primoz75 31. Jan 2007, 12:48

AF je (zlo) počasen ker če se ne motim ima samo kardanski prenos...

ni primerjave z CAnoni. ok, body je zlo robusten, ampak z serijo 1 je ni, ker ima serija 1 AF hiter ko blisk
grin
 0   

Jernej @Jernop 31. Jan 2007, 12:58

Samo aparati iz serije 1 so kar dražji, ali ne?
Pa je drugač ful velik/okoren fotoaparat to (nikon)?

lp, Jernej
 0   

Robert @Seddy 31. Jan 2007, 13:11

A lahko vprasam zakaj SLR in ne dSLR ?
 0   

Peter @Vision 31. Jan 2007, 13:23

Aparat je izredno robusten in ogromen z MB 23 ( F4E ),doseže cca 6 posnetkov/s.
neto teža z baterijami body okoli 1,7 kg.

poglej:

http://www.nikon-foto.de/templates/mystuff/nikon/F4s.html
 0   

Robert @Seddy 31. Jan 2007, 13:27

Robustnost aparata je tut meni pozitivna karakteristika, vendar je moje mnenje, da to vseeno ne odtehta prednosti digital proti analog.
Je pa res, da je faktor tudi cena, ki je za SLRje nizka.
 0   

Jernej @Jernop 31. Jan 2007, 13:38

-Seddy, katere prednosti točno si mislil?

Ja SLR predvsem zaradi cene...(študentski budžet;) ...saj sem razmišljal o digitalcu...ampak če bi si DSLR kupil, bi si enega poštenega, se pravi da bi rabil ziher 300 jurjev...

Kako je drugače s tem (mogoče bi moral novo temo odpirat).....kako se primerjata kvaliteta slik SLR in DSLR, ... sploh lahko to tako rečeš?
 0   

Robert @Seddy 31. Jan 2007, 13:44

Meni digital pomeni malo vec svobode pri obdelavi fotografij. Sploh si ne predstavljam, da bi mogu na filmu odklonirat motec predmet ali kaj podobnega na fotografiji.
Predogled na monitorju ( 99% fotografij uporabljam samo v digitalnem svetu - web design ipd. ).
Poleg tega tudi ni vec razvijalcev filmov. Ce se ne motim je razvijanje filmov precej drazje kot printanje digitalnih formatov fotografij.
 0   

primoz75 @primoz75 31. Jan 2007, 14:17

Jernop je napisal/a:
Samo aparati iz serije 1 so kar dražji, ali ne?
Pa je drugač ful velik/okoren fotoaparat to (nikon)?

lp, Jernej

prva serija 1 - EOS 1, (iz časov Nikona F4) dosega podobne cene
 0   

gogo @gogo 31. Jan 2007, 15:28

http://www.bolha.com/oglas2149259

F5 za skoraj isto ceno (ali isto če se malo zglihaš). Samo preveri kakšen je, ker je od profi-ja. Drugače pa je mnogo boljši od F4. Tudi F100 so že poceni in je verjetno boljši nakup kot F4, če ne rabiš pro-zadev od F4 .

LP Gorazd
 0   

janezek @janezek 1. Feb 2007, 07:47

Jernop je napisal/a:

Ja SLR predvsem zaradi cene...(študentski budžet;) ...saj sem razmišljal o digitalcu...ampak če bi si DSLR kupil, bi si enega poštenega, se pravi da bi rabil ziher 300 jurjev...

A lahko to mal algumentiraš?
Jaz ne vidim tazloga, zakaj naj npr. D70 ne bi bil dober. Dobiš ga pa že za malenkost več kot tistega F4. Po nekaj poslikanih filmih si pa s ceno sploh že zelo blizu.
Iz D70 dobiš odlične povečave 30x45 in še vedno zelo dobre 40x60cm.
Še vedno trdim, da so pri vseh DSLR-jih zadnjih nekaj let šibke točke predvsem....fotografi.
Če pa že vzrtajaš pri analognih, ti pa toplo priporočam F90X. Odličen, poceni, zelo robusten (kljub temu da morda ne izgleda), hitrejši AF od F4, ravno prave teže,...
 0   

Jure @J_d 1. Feb 2007, 08:42

jaz imam enega F801s odlično ohranjenega za male pare...
 0   

janezek @janezek 1. Feb 2007, 09:27

801s ima praktično vse, kar ima F4, razen MLU-ja, snemljive prizme in 6fps.
Je zelo rubusten, ima kovinsko ohišje, prevlečeno s tanko plastjo plastike, deluje pa na 4AA baterije ali akkuse.
F80 in podobne igrače izgledajo res hudo ceneno v primerjavi z 801s ali 90x, kaj šele z F4.
 0   

Jernej @Jernop 1. Feb 2007, 13:24

janezek: no, saj ni samo denar...ne vem, nekaj me veže na analogno sceno. Itak se močno v dvomih glede vsega in sprejemanje odločitev v takem stanju je praktično nemogoče. Mogoče bi moral spremeniti temo, ker F4 ni več aktualna želja. Glede na omejen budžet bi rad kupil nekaj, s čimer bo najbolj zadovoljen. Nisem rekel, da ne bom morda le kupil DSLR. ok, tisto s 300čuki sem res malo pretiraval. Do sedaj sem fotografiral na dia filme, ampak ker nisem "razsipaval" z brezveznim slikanjem, vsaj v večini, me razvijanje ni stalo toliko, razen seveda na dolgi rok. Se strinjam, da je fotograf več "vreden" kot fotoaparat...tudi s Powershotom 520A od punce sem lahko posnel za moje pojme precej zadovoljive slike...pa je "samo" kompakten mali aparatčič...
Mislim da se bom moral spustiti v vseobsegajoči search po internetu...in najti mir v duši... grin

J_D, hvala za ponudbo. ampak moram še pogledati vse ostalo, kar bi približno lahko ok..

hvala vam za input!
 0   

janezek @janezek 1. Feb 2007, 13:28

Kakorkoli, svetujem ti, da nekaj kupiš in s tistim delaš. Plusi in minusi se vedno najdejo, zato izkoristi pluse, maneverskega prostora imaš praktično pri vsakem (D)SLR več kot dovolj, meje so večinoma v fotografovi kreativnosti.
En zelo uspešen znanec mi je dejal, da se tudi z leseno samokolnico da marsikaj naresti.
 0   

ziga @ZiGGi 1. Feb 2007, 19:07

enega nikona F4 imaš tudi na bolhi....

http://www.bolha.com/oglas2168628
 0   

ro-bi @ro-bi 2. Feb 2007, 21:29

mojga f90 pa tukaj med oglasi grin
lp
 0   

Jernej @Jernop 3. Feb 2007, 03:13

hvala za deal ...: ) ampak verjetno si bom prvo res digitalca nabavil...canona 350/400d, mogoče...al pa nikona d70/80. odvisno od €...

lp! j.
 0   

ro-bi @ro-bi 3. Feb 2007, 09:25

Taka odločitev bo v končni fazi povzročila največ zadovoljstva in bo najcenejša grin
lp
Robi

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati