0   

Gaber @Persho 31. Jan 2007, 20:36

Lep pozdrav,

nasel sem zelo ugodno ponudbo za nikon d80 body iz Singapurja. Zanima me, ce ima kdo ze kaksne izkusnje ali kaj ve o teh stvareh. Kako je s placilom, baje da moras placati najprej.

Kaj pravte?

Hvala
Gaber
 0   

gasper trampus @gtyrant 31. Jan 2007, 20:40

pa a ni boljš kupit pri nas, oz kje v avstriji,nemčiji,... ne pa iz azije ? stars
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Gaber @Persho 31. Jan 2007, 20:45

hja, odvisno od ponudbe
 0   

gasper trampus @gtyrant 31. Jan 2007, 20:50

kako pa je z servisom in garancijo če kupiš od tam...?
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Robert @Seddy 31. Jan 2007, 21:27

Naredi rajs kako naduro vec na sihtu, pa kupi pr nas.
 0   

Janez Šturm @jj65 1. Feb 2007, 07:16

Nekateri dajo tudi svetovno ali evropsko garancijo. Vsekakor se prepričaj najprej o ratingu prodajalca. Če kopuješ preko paypal si zavarovan do 500€ (ne me držat za besedo). Vsekakor prištej še poštnino, carino in ddv. Običajno potem ni tako ugodno. Če pa še vedno je, je lahko 'nateg'. Vsekakor previdnost ni odveč. Lp J
 0   

Stane Crnjak @staneC 1. Feb 2007, 07:51

Zna biti, da bo ta D80 zelo drag.
 0   

ziga @ziga 1. Feb 2007, 08:53

Greš in kupiš pri Hartlauer-ju! Jst sem kupil tam D80+18-70mm+55-200mm. Ker sem imel namen plačat takoj sem iztržil na ceno cca. 310.000 starih tolarjev še 3% popusta (Hartlauer Celje). Končna cena je bla okrog 301 star jur, kar pa je dokaj ugodno. Super zadovoljen, 18-70 je za moje pojme in potrebe dober objektiv, 55-200 pa ni ravno čudo tehnike ampak služi svojemu namenu. Dvomim, da imaš kje v Sloveniji boljšo ponudbo oz. če se ti za razliko splača it v tujino oz. švicat in se sekirat da ti aparat prispe iz Azije.

lp
Življenje ni potica! http://zoomiranlajf.blogspot.com/
 0   

Peter @AbakDSLR 2. Feb 2007, 16:16

Kaj pa tista še iz juge; za Nemčijo prvi klas, za Avstrijo drugi klas za Jugo pa tretji klas. Jaz še danes dvomim da pri proizvodnji fotoaparato vse kar ni "prvi " klas završejo, verjetno gredo take kamere in objektivi v prodajo v "eksotični" deželah ( Vietnam, Burma, Nepal itn.), pač po nekoliko (ali pa znatno) nižjih cenah. Mislim, da je potrebno fotografsko opremo kupovati v razvitih tržno urejenih državah (ZDA, EU, Japonska itn.), na pa na neki izletniški bolšji tržnici v na primer Burmi.
 0   

Janez Šturm @jj65 2. Feb 2007, 19:31

Iz lastnih izkušenj, ni razlike v proizvodu kupljenem pri eksotih oz. 'kao' razvitih trgih. Ja razlika je, ampak v ceni. Osebno imam najslabši občutek v ZDA, saj so tam mahnjeni na denar in te želijo olupiti v nulo. No tudi kje drugje srečaš kakšnega takšnega. Sicer pa vidiš kako je zapakirano, ali je iz tovarne ali pa je dalo že sto odpiranj skozi. Problem je navadno garancija.
No staro robo je pa potrebno pogledat. Sem že imel kak aparat v rokah, ki je bil tako obrabljen, da se je skoraj skozi pločevino videlo, cena pa divja. To je tudi na zahodu (zahodna EU in Amerika), da je v trgovinah 'second hand' dražje kot na bolhaču ali ebay.
Nisem še kupoval ukradene robe. To je verjetno poglavje zase.
Na meji je potrebno prišteti še carino in davek. Potem pa navadno ni več tako ugodno. Lp J
 0   

Jana @Iris 2. Feb 2007, 19:55

Če kupuješ na e-bayu se najprej prepričaj, kam hoče tip, da nakažeš denar. je nekaj falotov, ki prodajajo super ugodno SRL Canon in Nikon in objektive zanje in kot lokacijo navajajo Taiwan in Singapur. Potem pa se izkaže, da želijo nakazilo na banko v Peking, še raje pa imajo Western Union. Na koncu robe ni od nikoder.
Moje načelo: ne zaupaj prodajalcem cenene robe iz Afrike in Daljnhega vzhoda. Ampak to so samo moji predsodki. biggrin
 0   

Janez Šturm @jj65 2. Feb 2007, 20:19

Ebay: če ima prodajalec rating 99,5%+ in vsaj 1000 prodanih artiklov si lahko siguren. Problem je do 50 transakcij, Peking, WMT (ali podobno) ter super ugodna cena, ki se je nobeden ne dotakne!!! Lp J

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati