0   

Martina @siba33 5. Feb 2007, 13:45

Kaj bi vi izbrali:

Fujifilm FinePix S9600 ali Panasonic Lumix DMC-FZ50

? confused

Dilema je velika, prosim pomagajte. smile
 0   

Hakan @Hakan 5. Feb 2007, 14:00

jst bi fuji-ja........meni ima neprimerno boljše slike od Lumix-a

pa povejmalo bolj konkretno......zakaj rabiš, kaj ti je bolj pomembno-ali dela dobre slike, ali je trpežen in tako dalje?????

thumbsup
 0   

Martina @siba33 5. Feb 2007, 14:07

Stvar je taka, da se zdaj šele podajam prav v svet fotografije, ki pa me je že od nekdaj privlačla.. Ampak do zdaj ni blo več kot igranje z Kodakom LS633. Tako da se bom lepo sproti učila in se še ne spoznam dobro na sestavine in funkcije posameznih fotoaparatov.

Pomembno mi je, da dela dobre slike, želim pač največ kar se da od fotoaparata za to ceno (pogoj je kao do okrog 600€).

Sej če bi zadevo že obvladala, bi vrjetno sama vedla kaj naj vzamem, tak pa.. no

Slikat pa mam namen vse živo: od mravlje do lune grin
 0   

rok @Just_me 5. Feb 2007, 21:47

lj js bi ti priporoču cenona s3 ma:
-12x optični zoom ki ti bo zelo pomagal približati stvari
-super makro da boš lahko slikala mravlje
-stabilizator slike
-vrtljiv lcd
-ogromno funkcij ki ti bodo ko boš fotoaparat spoznala odlično služile ker so enostavne za uporabo
-batarije držijo do cca 500 posnetkov
-hitro delovanje
http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_1064.shtml
poglej podrobnejši opis
LP
 0   

Martina @siba33 5. Feb 2007, 21:57

Hvala za nasvet.
 0   

rok @Just_me 5. Feb 2007, 22:09

sporoči kako se boš odločila
 0   

rok @Just_me 5. Feb 2007, 22:10

ko se boš da se popravim
 0   

Miha @bigmac 5. Feb 2007, 22:59

jaz bi ti osebno priporočal fuji S9600, sam sem imel predhodnika tega modela S7000 in sem bil z njim zelo zadovoljen, ta je pa še boljši. ostalih dveh ne poznam tak da nič ne morem rečt, verjetno pa canon ne more bit slaba izbira.
 0   

Miha @bigmac 5. Feb 2007, 23:00

jaz bi ti osebno priporočal fuji S9600, sam sem imel predhodnika tega modela S7000 in sem bil z njim zelo zadovoljen, ta je pa še boljši. ostalih dveh ne poznam tak da nič ne morem rečt, verjetno pa canon ne more bit slaba izbira.
 0   

Jure @J_d 6. Feb 2007, 09:21

siba: vzemi fuji, čeprav....

če se podajaš v svet fotografije, bo pomojem bolje, če vzameš dslr. za 600€ dobiš rabljenega, ponavadi odlično ohranjenega.... pomožnosti še z dvema objektivoma.

odvisno je tudi, kako močno te fotografija zanima,....

fuji 9600 je zelo dober kompakt, fotografije so primerljive z dslrji, čeprav ga znaš, če si/boš resena, hitro prerasti.

ne vem no, moj nasvet pač, jaz bi raje še malo razmislil.

LP smile
 0   

Jure @J_d 6. Feb 2007, 09:25

aja al pa kaj takega je tudi zanimivo.

http://www.bolha.com/oglas2177823

s tem kompaktom boš daleč segla....
 0   

Aleksander @discom 6. Feb 2007, 10:42

Just_me se je odločil,da promovira Canon S3..... upset
Saj ne rečem da je slab kompakt (tudi sam sem ga že kdaj komu priporočal),toda proti FujiFilm S9600 je prava igračka.

Boljši višji ISO kot pri ostalih in seveda manualni obroči na objektivu + (široki kot objektiva,pa hot shue,f-tipka za hitri dostop nastavitev,itd).To je potem pravo izhodišče za prestop v DSLR .Seveda ko dodobra spoznaš delovanje in uporabo različnih ročnih nastavitev.
Sam sem imel predhodnika Fuji S9600 (=S9500) in rezultati so bili res dobri.
Naslednik ima še nekaj izboljšav in je to dober nakup.Seveda pa po velikosti spada med večje kompakte in to je treba vzeti v zakup.Vedno bo čez ramo visela torbica za fotoaparat (ali mogoče za pasom),ker tako velik pač ne gre v žep od jakne.

https://www.slo-foto.net/fotoaparati/Fujifilm/FinePix_S9600

Tudi cene niso pretirane.Ponudbe je kar nekaj,za 550 € ga dobiš že v kompletu z kartico,baterijami in polnilcem.Dokupiš še torbico,napolniš baterije in na "lov" za dobriimi slikami.

http://www.ceneje.si/fujifilm-digitalni-fotoaparat-finepix-s9600-pqi-cf-1gb-100x-polnilec

http://www.ceneje.si/search.aspx?strSearch=Fuji%20S9600&raSearchIn=.&idMain=4&slugMain=foto&urchinCode=UA-426385-2&raBool=and

thumbsup

P.S.:

J_d je napisal/a:
aja al pa kaj takega je tudi zanimivo.

http://www.bolha.com/oglas2177823

s tem kompaktom boš daleč segla....

Ta fotoaparat bo mogoče zanimiv zaradi velike optične povečave.Toda po nekaterih kratkih testih so že pokritizirali hitrost delovanja in kvaliteto optike.Kar je seveda čisto razumljivo,če se upošteva cenovni razred.
Kljub vsemu pa se ne more primerjati z Fuji S9600.
Tako je moje mnenje.
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Martina @siba33 6. Feb 2007, 11:44

Najprej hvala vsem za vaša mnenja! thumbsup

J_d ta fotoaparat sem tudi gledala, ampak se mi zdi, da je v primerjavi s Fujijem in Panasonicom samo v tele boljši, v nekaterih drugih stvareh pa bolj zaostaja..

Včeraj sem si poskušala nardit listo + in - , no nekaj mi je uspalo, je pa res da se na veliko stvari še ne spoznam in enostavno ne vem kaj pomenijo, tako da ne morem zaključit kateri fotoaparat je v določeni stvari boljši.

Do zdaj sem prišla tako daleč:

Panasonic
+
Tele kot 420
ISO 3200
Ločljivost filma 848 x 480
SD spominske karice (jih mam že od prejšnjega doma)
Stabilizator leč

-
LCD 207.000
baterija Lithium-Ion

Fuji
+
Makro 1cm
LCD 235.000
baterije 4 AA
bolj simpatičen izgled smile

Kar se pa tiče širokega kota, tele kota, fokus razdalje, velikost in vrste tipala, zaslonke in osvetlitvenega časa, tega pa ne obvladam tako, da bi lahk rekla, ta je boljši od tega npr.

V bistvu je tako, da sem imela najprej namen nabavit dslr-ja. Ampak so me potem iz več strani "napadli", da je boljše vzet dobrega kompakta, ker moreš pri dslr-ju res obvladat funkcije, drugače ne bo nič. In sem se pač "vstrašla". Se pa malo brala o tem in sem nekak zasledila glavni argument proti dslr-jem, da se pri menjavi objektivov pogosto lahko vtihotapi prah in je pol problem itd.

Ne vem.. Bolj berem po internetu, bolj sem zmedena stars
 0   

Aleksander @discom 6. Feb 2007, 14:15

Mogoče bi se kdo odločil za Panasonic DMC FZ50 zaradi večje optične povečave in stabilizatorja slike.
Zaradi večjega ISO pa sigurno ne (vsaj če je kdaj preizkusil fotoaparat ali prebral kakšen test o tem).Panasonici so znani,da imajo senzorji kar precej "šumeče" zadeve.Ne sme se verjeti vsemu kar "nalepijo" v tehnične podatke.ISO 3200... biggrin .....to še kakšen vstopni DSLR nima najboljši.
V tem segmentu (višji kvalitetnejši ISO ) sigurno prednjači Fuji S9600.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Iztok Založnik @iztok432 6. Feb 2007, 14:55

Dati 600 evrov za kompakta v današnjih dne. Ima to spoh smisel?????

Kupi kaki cenejši DSLR, ki jih proko spletnih trgovin v evropi dobiš ugodneje kot pri nas, ali pa kakega rabljenega DSLR.

Sicer pa današnji DSLR niso nič kaj večji od teh dveh pošati, pa tudi za upravljati niso tako zahtevni. To vsaj velja za vstopni razred aka D40, REBEL, ...
Mogoče res ne znam slikat, mam pa zato neverjetno veselje!
 0   

rok @Just_me 6. Feb 2007, 15:45

nisem se odločil promovirat s3-ja ampak ta fotoaparat poznam dostirokujem z njim in vem da je vreden svojega denarja, v primerjavi s fujijem katerega ne poznam niti še nisem rokoval z nobenim njegovim modelom
LP
 0   

Martina @siba33 6. Feb 2007, 15:53

A mi lahko mogoče kdo tud priporoča kako dobro knjigo o digitalni fotografiji, kako maksimalno uporabiti nastavitve, obdlava slik itd. lahko v slovenščini, nemščini ali angleščini.

Hvala že vnaprj tudi za to. thumbsup
 0   

rok @Just_me 6. Feb 2007, 16:03

dosti nasvetov in navodil dobiš v brezplačni feviji e-fotografija ali na njeni internetni strani
www.e-fotografija.com
 0   

Boris @Bauci 6. Feb 2007, 19:23

Če ne veš veliko o fotografiranju ne kupuj DSLR. Sam sem šel iz S2 na DSLR in sam ne vem kaj naj rečem. Ugotovil sem, da sploh ne znam fotografirati. Prej so bile slike ostre, barvite in sploh OK, sedaj pa izprane barve, dostikrat neostre in podobno. Veliko se da popravit s primerno programsko opremo ampak to ni to. Ugotovil sem, da se moram najprej naučiti teorijo potem pa še VELIKO prakse, da bo kaj pametnega prišlo ven. Nujno moram spet kupiti kompakta, saj bo drugače zaradi družinskih slik kriza, ker z DSLR niso "tako lepe" kot so bile s kompaktom.
Pa veliko sreče z nakupom.
 0   

Robert @Kroma 6. Feb 2007, 19:39

Bauci je napisal/a:
Če ne veš veliko o fotografiranju ne kupuj DSLR. Sam sem šel iz S2 na DSLR in sam ne vem kaj naj rečem. Ugotovil sem, da sploh ne znam fotografirati. Prej so bile slike ostre, barvite in sploh OK, sedaj pa izprane barve, dostikrat neostre in podobno. Veliko se da popravit s primerno programsko opremo ampak to ni to. Ugotovil sem, da se moram najprej naučiti teorijo potem pa še VELIKO prakse, da bo kaj pametnega prišlo ven. Nujno moram spet kupiti kompakta, saj bo drugače zaradi družinskih slik kriza, ker z DSLR niso "tako lepe" kot so bile s kompaktom.
Pa veliko sreče z nakupom.

Bravo thumbsup ; lepo, iskreno napisan post.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati