0   

Tuner @Tuner 8. Feb 2007, 16:30

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč pri nakupu in se obračam na vas. Kakšna so vaša mnenja o izbiri med Nikon D70s in Canon 400D, oba s svojima kit objektivoma.

Prosim, da upoštevate naslednje:
- cena obeh kompletov je zelo podobna
- v prihodnosti ne mislim kupovati kakršnihkoli drugih objektivov
- pomembno mi je dobro delovanje v slabih svetlobnih pogojih
- prednost dajem večjim aparatom (zaradi boljšega oprijema - velike roke)

Hvala za vse vaše cenjene nasvete in predloge!

Prodajam pa kompaktni digitalni fotoaparat Nikon CoolPix 7900 in me zanima, koliko lahko po vašem mnenju zanj še iztržim. Je kot nov in star dobro leto dni.

VS.
 0   

misfits @misfits 8. Feb 2007, 16:42

Tuner je napisal/a:

VS.

to ni pošteno, tukaj zgleda Canon večji Rofl
 0   

Miran @fisheye 8. Feb 2007, 17:18

Če si pri Nikonu ostani pri Nikonu! Pravzaprav pojdi v kakšno bolje založeno trgovino in prosi, da si oba aparata podrobneje ogledaš. Vprašanje pa je tudi kako se boš ukvarjal s fotografijo. Za družinske posnetke je dovolj tisti katerega imaš in ne ga prodajat, ker naj ti služi kot rezervni aparat. Če nimaš objektivov enega ali drugega modela je vseeno. Fotoaparat je fotoaparat, ni več slabih, fotko delajo leče (tehnično), dobre stanejo veliko, tako moraš sam pri sebi razčistit kaj bi rad. Kakšno sporočilo ima fotografija pa je odvisna od avtorja samega ali je kar neki ali pa ti vzbudi "čustva".
 0   

Aljaž Celarc @Hendrix 8. Feb 2007, 17:59

Nikkor 18-70 je neprimerljivo boljši od canonovega kita....
Pa nikon ma boljši body...pa info display (to je bilo odločilno, ko sem jaz kupoval)
yes
 0   

Miran @fisheye 8. Feb 2007, 18:10

Se strinjam, Hendrix. Imam D70
 0   

Peter Atanackov @Geo 8. Feb 2007, 18:20

Bom poskusil bit objektiven devilish .

Nikon ima boljse ohisje (je bolj primerljivo ohisju od 20d in 30d), ima statusni display, ki ga canon nima, objektiv je boljsi (bolj oster, "vecji zoom" in boljse fokusira. In sam fotoaparat je bolj prijazen za uporabnik, ker ima vse bolj logicno razporjeno in se dva kolescka, ki sta fuul uporabna.

Canon ima boljsi "glavni" zaslon, ima boljsi cip, ker ima manj suma in novejsi je, ce to steje in lahko se mu doda grip.

Ce bos vecinoma slikal v dobrih svetlobnih pogojih je zate Nikon, ce bos v slabih je pa mogoce boljse vzeti Canona.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati