0   

boštjan @boki-slo 18. Feb 2007, 22:36

Odločam se za nakup novega fotoaparata in se majem okoli canon S3 ai fujifilm s6500 fd.
Prej sem imel S1Is vendar sem bi zelo razočarn saj je bi 4x na servisu in celo 2x menjana optika, ne vem pa če je s3 kaj boljši okoli optike ali pa sem slučajno naletel na tak aparat.
Ali je res da nima S3 avtomatske bliskavice kot jo imata predhodnika (to me malo moti)
 0   

Borut @HighFly 18. Feb 2007, 23:41

Če misliš na bliskavico ki avtomatsko izskoči, je tudi S2 nima. Drugače pa imam jaz S2 in moram reči da sem kar zadovoljen z njim. Uporabljam ga malo več kot pol leta in ni bil še nikoli na servisu in nisem imel nobenih težav. Bi pa zdaj, če bi kupoval vzel Fujija, ampak ne 6500, temveč 9600. Ampak to sem jaz. smile Glede na teste, ki sem jih bral je 9600 odličen fotoaparat, in mislim da tudi 6500 ne zaostaja dosti. Moj glas gre v tem primeru Fujiju.

LP, Borut
 0   

Aleksander @discom 19. Feb 2007, 10:16

Med omenjenima (S3,S6500fd) bi bila po mojem boljša izbira Fuji.Imata pa tako kot drugi vsak svoje prednosti in slabosti.Canon ima optični stabilizator slike ,večjo povečavo (36-432mm) ,boljši makro in vrtljiv zaslon,po drugi strani pa ima Fuji manualne obroče ,širši kot (28-300mm) na objektivu ,večji LCD z višjo resolucijo ,boljšo bliskavico,možno uporabo večjih ISO vrednosti in boljši višji ISO.

Oba uporabljata AA baterije.Je pa Fuji nekaj večji in težji,kar je treba upoštevati (in vzeti v zakup),ko se ga bo nosilo naokrog.

P.S.: Če se primerjata Fuji S6500fd in S9600,sem v dilemi.Z S9600 se pridobi "samo" vrtljiv LCD ,nastavek za zunanjo bliskavico (ki pa ni sinhronizirana) in več MP (kar ni nujno pridobitev).Fuji S6500 pa ima višji ISO in večji LCD display.Izbira je odvisna od tega kaj bo bolj prav prišlo pri uporabi.
Osebno sem mnenja da bi bilo najbrž bolj uporabno če bi imel S9600 manj pikslov in več ISO,ker je senor na račun enega bil prikrajšan pri drugem.Toda vojna s miljoni pikslov med ponudniki je neizprosna (ampak to je že druga zgodba).

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

rok @Just_me 19. Feb 2007, 18:51

js bii ti priporočal s3 ker je res odličen fotič z oromno funkcijami ki delujejo izredno kvalitetno če jih le znaš uporabiti!!!!
LP
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 19. Feb 2007, 18:54

širši kot je je bolj pomemben kot tistih par mm nakoncu več...
 0   

rok @Just_me 19. Feb 2007, 20:26

no ja odvisno za kaj uporabljaš fotič
LP
 0   

Miro Prašnikar @miropr 20. Feb 2007, 22:03

Zdravo!Discom ti je točno vse povedal!
Jaz sem vzel fujija 6500 in sem zelo zadovoljen! Dodal bi še to, da ima fuji RAW format in se da lepo obdelat s softwarjem, ki je zraven in so slike še kvalitetnejše. Canon nima zapisa raw formata!
Dilema fuji 9600-6500! Odločil sem se za 6500, ker je novejši, boljši senzor, boljši lcd, čeprav ni vrtljiv i face detection funkcija, ki odlično dela in je zelo uporabna.Flesh je pa pri 6500 tudi zelo močan !
LP MIRO
 0   

Boštjan @ratnik 9. Mar 2007, 19:43

Mene pa zanima, kakšna je dejanska razlika v praksi med S3 in 6500 kar se tiče optičnega stabilizatorja slike. Kako se to sploh obnese v praksi... zna dejansko pomagat ali je to bolj funkcija za na škatlico fotoaparata. smile Je torej S3 zaradi tega lahko boljša izbira?
 0   

Pavel Veider @Protoncek 9. Mar 2007, 20:09

bogato pomaga. Predvsem pri koncu zuma. Držiš aparat v roki, 12x optični zum, malce slabša svetloba---slika stoji pri miru. Krasna zadeva. Jaz ne bi kupil nič brez IS-a, predvsem če je optični zoom 10 ali 12x... če ga nima, je tak zoom uporaben edino na stojalu ali pri močni svetlobi.
 0   

rok @Just_me 9. Mar 2007, 20:29

moram reči da se pri zoomu več kot 6x že kar pozna stabilizacija slike tako da je to kar zelo dobrodošla stvar se strinjam s protonckom da aparat brez IS-a pri večjem zoomu upopraben samo na stojalu! moje mnenje
LP
 0   

ro-bi @ro-bi 9. Mar 2007, 22:13

discom je napisal/a:
Če se primerjata Fuji S6500fd in S9600,sem v dilemi.Z S9600 se pridobi "samo" vrtljiv LCD ,nastavek za zunanjo bliskavico (ki pa ni sinhronizirana) in več MP (kar ni nujno pridobitev).

Odvisno, kaj uporabnik rabi. Gor lahko daš ring fleš in delaš odlične makro posnetke npr.
Kar se tiče S3 in IS-a; stabilizator je res odlična zadeva, to sem sprobal, ampak s1, s2 in s3 imajo nekaj zgrešeno, ker je na slikah CA-ja za na tržnico grin
lp
 0   

rok @Just_me 9. Mar 2007, 22:42

sam imam s3 in se mi zdi da stabilizacija deluje odlično ali pa imam jaz tako mirno roko a ne verjamem grin če si mislil da imajo zgrešeno stabilizacijo
LP
 0   

Pavel Veider @Protoncek 10. Mar 2007, 17:54

nič več kot vsi ostali. Sem imel vse tri (1 in 2 več kot eno leto) in nisem nikoli zasledil kaj preveč CA. Da bi zdaj povečeval na 1000000000000% to pa ni to...
za normalne fotke idealno, tudi za malo bolj zahtevne fotografe.
 0   

ro-bi @ro-bi 10. Mar 2007, 20:29

Just_me je napisal/a:
sam imam s3 in se mi zdi da stabilizacija deluje odlično ali pa imam jaz tako mirno roko a ne verjamem grin če si mislil da imajo zgrešeno stabilizacijo
LP

Poglej, kaj sem napisal v zvezi z stabilizacijo grin

Kar se tiče CA-ja in zahtevnejših fotografov- to sta dve relativni zadevi. Zame so fotke iz teh esov, ki so bile posnete v malo zahtevnejših pogojih, na formatu A4, nesprejemljive. Ali sem jaz zahtevnejši fotograf ali nisem- koga to briga?
Samo svoje mnenje sem napisal grin
 0   

Pavel Veider @Protoncek 10. Mar 2007, 20:55

no, zahtevnejši je res relativno. Tudi glede tega kje rabiš fotoaparat. Pošteno, za s seboj turistično nosit je dSLR prevelik, ampak v bistvu je potem tudi S že (pre)velik. Gledano v razredu trotlzihr je pa s med boljšimi glede kvalitete slike. CA majo vsi trotlzihri in tu S ni izjema...žal. A4 res ne bi kaj dosti printal ne glede na piksle, za 10x15 je pa to več kot odlično. V bistvu sem jaz zaradi takih stvari (no, in drugih) prešel na dSLR thumbsup
 0   

rok @Just_me 10. Mar 2007, 21:42

seveda se ga neda primirjati z dslr-ji a mislim da je za domači album več kot odličen. kar pa se tiče povečevanja na a4 ali več pa mislim da nebojo kompakti še dolgo dovolj dobri za tiste MALO bolj zahtevne grin
 0   

ro-bi @ro-bi 11. Mar 2007, 08:16

Za 10 x 15 je tudi moja nokia odlična!
A potem manj zahtevni delajo samo slike za v pasoš?

Koliko teh mlinčkov sta sprobala?
Dinozaver fuji s7000- imam ogromno slik na A4- brez CA-ja in ostre v nulo!
lp
 0   

Pavel Veider @Protoncek 11. Mar 2007, 09:23

noja...če primerjaš telefon z aparatom, potem si sigurno "oko sokolovo" laugh
kot že rečeno, ima vsak aparat pluse in minuse. Fuji ima pač minus da nima IS, canon pa da ima malo CA. Zdaj pač odvisno kaj ti bolj koristi. Jaz imam definitivno raje ostre slike z malce CA-ja kot zmazek brez CA-ja thumbsup
 0   

Boštjan @ratnik 11. Mar 2007, 09:29

Se opravičujem, kaj točno je tale "CA" upset
 0   

Pavel Veider @Protoncek 11. Mar 2007, 09:39

Kromatična popačenja...sliko povečaš in gledaš tam kjer je veliko kontrasta, recimo veja proti svetlemu nebu ali konec (temne) hiše (strehe) proti svetlemu nebu in lepo vidiš npr. roza (vijolično) ali zeleno... obrobo. Pač posledica dejstva da se različne barve različno lomijo v steklu in če to ni v samem objektivu dovolj dobro kompenzirano, se to vidi. To sicer ni možno čisto odpraviti, samo čimbolje, seveda.

aja---že na začetku sem pozabil napisati da tukaj sploh primerjamo kivi in orehe...namreč fuji 6500--9600--so aparati z večjim objektivom, skoraj SLR, s tem tudi bolj štorasti za nosit okoli. Boljša primerjava je s kakšnim panasonicom fz7 ali sony H5. Recimo Canonm 400D s kit objektivom tudi nima IS-a pa zato ne moremo reči da je slabši od S3. (no, če pozabimo da je možno objektiv zamenjat).
Malce poglejte vzporedni test S3-FZ7-H5 in se točno vidi da je s3 (na žalost enih, veselje drugih) najboljši...tukaj bi recimo poudaril da je treba pogledat sliko pri ISO800 s S3 in Panasonicom, ki ima takomočan noise reduction da je slika totalno neuporabna, medtem ko je pri S3 čisto uporabljiva. Šum, CA itd se da odpraviti, zmazano (premaknjeno )sliko zaradi pomanjkanja IS-a pa ne.

Tukaj bi OPju pripomnil da se mora odločit a rabi aparat ki je soliden, ne prevelik(no, tu je S3 že na meji) ali pa kvaliteten in s tem seveda štorast itd.

Moje osebno mnenje tukaj je da če komu ni všeč S3-FZ7-H5, potem mora na dSLR.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati