0   

Danijel Žagar @Danijelz 19. Feb 2007, 13:59

Saj, kar nekaj besed je bilo že izrečenih na ta račun, mene pa zanima razpon cen za popravilo. Ne vem, kaj lahko pričakujem: ali je to 40€ ali 400€ ? Torej Sigma objektiv na Canon škatlci, izven garancije. Kdorkoli, ki je že tako stvar dal popravljat...?
 0   

iztok @izo 19. Feb 2007, 15:12

kje je problem, na objektivu ali fotiču, mogoče oboje?
za sigmo vprašaj na tisti strani sigma-si-com al kaj so že, za canon pa na 3a (servis). problem je, ker imjao sigmini objektivi malce drugače izpeljano logistiko za af, če prav vem, in najbrž ne boš mogel sigme prnest na canonv servis, lahk pa ti preverijo body, recimo ipd.
 0   

noname @xpr0ject 19. Feb 2007, 15:15

100 evrov za 20d pri 3a.
Meni se to zdi veliko sploh ce moras aparat 2x poslat, ker potem ko ti naredijo da je na tele oster, je na sirokem kotu mehak..in obrato..skratka sami problemi, z servisi v sloveniji sploh, tako da sam vec tukaj ne zaupam, se najmanj pa kaksnemu Besenicaju...

LP
Xpr0
 0   

iztok @izo 19. Feb 2007, 17:14

xpr0ject je napisal/a:
100 evrov za 20d pri 3a.
Meni se to zdi veliko sploh ce moras aparat 2x poslat, ker potem ko ti naredijo da je na tele oster, je na sirokem kotu mehak..in obrato..skratka sami problemi, z servisi v sloveniji sploh, tako da sam vec tukaj ne zaupam, se najmanj pa kaksnemu Besenicaju...

LP

če prav delajo, ne sme bit tako, kot ti praviš. pa ne štekam glih, kaj točno misliš z ostrim, mehkim ipd. al je fokus pravilen, al pa ne, ostrina objektiva je drugo..
vse oprema (tako objektivi in bodiji) mar bit naštelana ne en skupen standard, ker drugače kompatibilnost odpade. in če oprema ni znotraj teg standarda, jo je pač treba poštelat. na tak način, da je fokus pravilen z enim objektivom, z ostalimi pa ne, seveda ne gre..
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 19. Feb 2007, 20:06

AF mi zgreši, če pa manualno ostrim, mi s piskom potrdi fokus in je v redu. Se pravi da je kriv objektiv? Četudi ne vem, zakaj fotoaparat ne kompenzira, saj af senzor ravno tako daje potrditev, ampak zakaj napačno?
Na servis je treba poslat oboje, ohišje in objektiv, kajne?
@ xpr0ject: saj beseničar ravno tako pošlje pooblaščenemu servisu, zakaj bi bil v njih problem?
 0   

iztok @izo 19. Feb 2007, 20:51

pri af je finta v tem, da če ni prav poštimano, narobe javi signal za premik fokusa, medtem pa lahko mf in potrditev čist ok delata. problem se reši softwersko, tako na fotiču, kot na objektivu (razen, če res ni kakšna optična napaka)
 0   

Peter Bernik @Noob 19. Feb 2007, 22:03

Fotič more biti umerjen na standard, ne pa na objektive. Sigma in Canon je pa itak zelo problematična kombinacija v mnogo primerih. Z Nikoni delujejo bolje.

Ne da se mi še 1x vse pisati, tukaj je vse podrobno napisano http://peterbernik.blogspot.com/2007/01/another-disappointment-from-sigma.html
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Robert @Kroma 20. Feb 2007, 07:28

Če ima fotoaparat v garanciji, na dveh objektivih frontfokus, odpravijo napako brezplačno?
 0   

Stane Crnjak @staneC 20. Feb 2007, 08:59

Ja , FF ali BF zna biti zoprna zadeva. Noob, tisti šiviljski meter pri testiranju front fokusa pa ni ravno refernca. Kako veš, na katero črtico ti je ostril? Če si bil brez stojala, je še toliko bolj vprašljivo. Ne pravim, da objektiv nima FF, ampak test s šiviljskim metrom (iz roke) je pa bolj tako.
 0   

iztok @izo 20. Feb 2007, 09:58

Kroma je napisal/a:
Če ima fotoaparat v garanciji, na dveh objektivih frontfokus, odpravijo napako brezplačno?

to bi mogli poštimat, očitno ima body problem. pofotkaj kakšno tarčo pod kotom 45 ali pa recimo nekaj figuric, zloženih pod kotom 45 z obema objektivoma z recimo centralno af točko. potem ob fotki odpri z a tistim original canon (če je canon, seveda) softwerjem, ki pokaže, kje je af točka, ostrina je pa malce zadaj, če je recimo backfokus. tako pač dokažeš, da imaš probleme s tem.
pa boljš je več fotka, tudi iz splošnega fotkanja, kjer je vidna napaka ipd. to bi obvezno morali uveljavit pod garancijo, če jo fotič še ima, saj ni tvoja napaka.
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Feb 2007, 10:21

staneC je napisal/a:
Ja , FF ali BF zna biti zoprna zadeva. Noob, tisti šiviljski meter pri testiranju front fokusa pa ni ravno refernca. Kako veš, na katero črtico ti je ostril? Če si bil brez stojala, je še toliko bolj vprašljivo. Ne pravim, da objektiv nima FF, ampak test s šiviljskim metrom (iz roke) je pa bolj tako.

Vem po cca 200 posnetih fotkah v ZOO, pa tudi pri metru ni možno da bi 4x enako zgrešil (vem pa da je bolje imeti črte bol narazen). In da ugotoviš, če AF ostri pravilno ne potrebuješ 200 fotk, ampak recimo 2-3, ponavadi pa le eno. Dajem tukaj primer fotke posnete pri f1.2 (85 mm), torej je DOFa morda pol cm, je pa prvi in edini poskus (torej kar se mene tiče znam zadeti v prvo tudi, tudi če ne smeš zgrešiti niti za mm ali 2, le objektiv mora biti dovolj natančen - AF v fotiču tudi očitno je, če brez problemov redno delam min DOF) Min DOF portret . Govorim o prvi fotki, pod njo je še 100% izrez, da se res vidi DOF in točko ostrenja.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Stane Crnjak @staneC 20. Feb 2007, 11:30

Pri Oskarju oko ni ostro. Je ostreno na kožo med očesom in ličnico. Ali ne? Ne vem kako velik kvadratek pri AF točki ima Canon, ampak Nikon ima velikega. Prevelikega. Minolta je imela majhen kvadratek. Ko sva z Misom testirala objketive, sem mu rekel naj ostri na črko A na nekem oddaljenm napisu, on je pa Z D70 v kvadratek dobil skoraj celo besedo. Sem fotkal z f3,2 (kar je po tvojih kriterijih že DOF od tod do večnosti grin ) s strani od šprecej blizu hčerko iz profila, osstril sem pa na oko. V AF kvadratku so bile trepalnice, veka, kot očesa, malo nosu,... Kako boš vedel, kam ostri? In če AF točka ni točno na sredini kvadratka, je lahko točka ostrenja hitro premaknjena.
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Feb 2007, 11:40

AF točka je itak večja od tiste pikice v iskalu (kot jo ima 350d). Ja oko ni zares ostro, saj je posneto na f1.2 - je pa v fokusu, kar malo bolje poglej (sem vedel da boš napisal da ni zato sem še sam poglobljeno gledal fotko po objavi). Najbolje se vidi kje je fokus na desni strani spodnje veke, proti kotičku očesa (trepalnice so v DOFu), ki je v isti ravnini kot šarenica.
 0   

Stane Crnjak @staneC 20. Feb 2007, 11:52

OK, DOF je tam nekje v očesni jamici. Ampak, a je tebi ta ostrina dobra?
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Feb 2007, 12:21

Noob je napisal/a:
Ja oko ni zares ostro, saj je posneto na f1.2

grin

Pri f1.4-1.6 je pa že opazno bolje, pri f1.8 pa itak že reže, ker je ostrejši od mojega pri f1.8, pa že ta je zelo oster. Pač je treba malo posharpati, ostrina pri f1.2 je nekako taka kot pri f2.8 zoomih, pri čisto odprti blendi (ok kakšen 70-200 2.8 je najbrž za odtenek ostrejši, kakšna Sigma 50-150 je pa pri f2.8 približno enaka po mojem).
 0   

Tadej @Neptune 25. Feb 2007, 23:25

Zdravo vsem!

Kakšne so vaše izkušnje, po nastavitvi oz. korekciji front fokusa na servisu? Sam imam EF-50mm 1.8II, ki so mi ga na servisu nastavili, ampak ni čisto "v nulo". Še zmeraj je malo front fokusa, čeprav občutno manj. Zdaj je objektiv uporaben že od f/4 naprej laugh . Moje vprašanje je, ali se sploh da (na 50 f/1.8) front fokus porihtati tako, da je tisto na kar ostrim v središču DOF?

Še vprašanje za tiste, ki imate več bodyjev (Canon). Ali je kdo preizkusil isti objektiv s front fokusom na različnih bodyjih? Ali se na vseh obnaša oz. ostri enako, se pravi ima isti front fokus? stars

LP,

Tadej
 0   

iztok @izo 25. Feb 2007, 23:48

a si dal na servis in body in objektiv?
 0   

ro-bi @ro-bi 26. Feb 2007, 09:23

Ko si meter slikal, a si fotiču vtipkal, kam naj fokusira? Ker na metru so črtice po celi dolžini, AF pa "zagrabi" prvo na poti.
Fokus tam izgleda o.k.
Na bel list si potegni črno črto počez, debelo cca 5mm. Potem postavi meter poleg a pazi, da meter NE BO v polju AF-a.
Da ti bo aparat zadel fokus na 2mm natančno- a to so sanje? Takega fotiča še ni na trgu grin

lp
Robi
 0   

Tadej @Neptune 26. Feb 2007, 12:52

izo je napisal/a:
a si dal na servis in body in objektiv?

Samo objektiv. Včeraj sem šel testirat še kit objektiv (ki ga že kako leto nisem nataknil na body) in ugotovil sem back fokus. Zgleda, da bom moral vse troje dat na servis.

No, zato bi rad mnenje nekoga, ki je isti objektiv s front fokusom sprobal še na drugih bodyjih. Rad bi izločil, ali je objektiv ali body.

Če je bil objektiv (50mm 1.8) nastavljen oz. kalibriran po nekih "tovarniških" standardih (3A servis), potem ostane samo še kalibracija bodyja. Kaj bo ko kupim 40D biggrin biggrin biggrin ?

LP,

Tadej
 0   

iztok @izo 26. Feb 2007, 13:12

hja, vsa oprem naj bi bila skalibrirana znotraj nekih tovarniških toleranc, vendar očitno ni glih tako.
50/1.8 je znan po front fokusu (tudi pr meni), zato se ne preveč sekirat, medtem ko naj bi kit objektivi naj bili kar točni, se mi zdi.
poročaj, kolk so kaj poštimali in prdvsem kolk računajo za te zadeve, ali upoštevajo garancijo ipd..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati