0   

samo Kosnik @afrosamo 27. Feb 2007, 18:25

Ker rad bluzim po Afriki in mi je dokoncno crknil analogni legendarni AE1 (canon me ne placuje za reklamo) iscem en trpezen (strapacen) spiegelreflex in objektiv 28-200 ce recem po starem, kar naj ne bi prevec presegalo jurja evrov. Prijazni prodajelac ene od trgovin mi je toplo priporocil pentax k10 (ce se ne motim), ki ima nekih 72 tesnil pa iztresavanje prahu (ha, ha....) in podobne SF fore. Ker sem se cisto nedolzen v polju digitalnega, se mi opis v specifikaciji zdi butasto prenapihnjen.

Vprasanje: kako je kaj s trpeznostjo drugih znamk v tem cenovnem razredu, posebno me zanimajo tisti, ki me ne placujejo, pac pa jaz njih za vse, kar proizvajajo.

Samo
 0   

Peter @AbakDSLR 27. Feb 2007, 18:40

Pentaxov K 10 Body ima 72 tesnil, kaj pa pentaxovi objektivi !?
 0   

Peter Bernik @Noob 27. Feb 2007, 18:41

Ni DSLRa, ki bi bil zares trpežen za ta denar, kaj šele da bi dobil objektiv zraven. Najcenejši kovinski (magnezij) DSLR je Canon 30D. Plastika pač ni pretirano trpežna, tudi k10D je plastičen. Vendar cena le tega krepko presega 1000 evrov, pri nas je cca 1400.

Tisto glede tesnil je mišljeno da ga lahko uporabljaš v dežju itd, prahu s senzorja pa se aparat znebi s tresenjem zrcalca pred senzorjem (oz nekako tako, ne vem točno za Pentax).

Alternative so Nikon D80 s ceno malo pod 1000 evrov, Canon 400D za cca 800 evrov, že prej omenjeni k10d za cca 900 evrov. Vsi so plastični, za razlike med njimi pa malo poglej specifikacije. Jasno je pa tudi da moraš gledati na cel sistem, katere objektive ti določena znamka ponuja in za kakšno ceno ti ponuja opremo ki jo misliš kupiti. Če misliš uporabljati objektive v rangu 28-200 je tako in tako vseeno - kupiš Sigmo/Tamron, ki itak proizvajata objektive za skoraj vse firme DSLRov. Samo te objektivi niso optično kaj prida, tako da je potem škoda vložiti denar v dražje ohišje. Kupiš Canona 350D in imaš čez glavo dovolj. Pa še za potovanja bo primeren, ker je majhen in boš imel samo en objektiv.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Feb 2007, 20:03

Sam pri sebi razmisli, kako na gosto si na električnem priključku. Če nisi na tri dni potem je smiselna uporaba AA baterij za napajanje. Sicer D70 drži 1000fotk na eno baterijo (moja izkušnja), pa vendar.
Mogoče pogledaš proti Fuji S3/S5. Ali pa rabljen film fotoaparat - zdaj so za bagatelo. Isto leče tipa 28-300-tamron ali 24-200-tokina morajo biti napol zastonj rabljene. Lp J
 0   

Peter @perom 27. Feb 2007, 21:13

Pozdrav!

Sam imam pentax K10D. lahko ti povem da je res kar si prebral in ni nic "butasto prenapihnjeno". Dajmo si roko na srce in priznajmo si da ima trenutno Pentax v tem rangu najboljse ohisje. Za ta denar bos dobil najvec.

Je pa res, da odločitev je tvoja.
 0   

Miki @Miki 27. Feb 2007, 21:23

Olympus E-1. Poceni in vse kar ti želiš. Če ti je 5mp dovolj.
 0   

Peter Atanackov @Geo 27. Feb 2007, 21:48

Res je, Pentax je dober in tudi tej novi objektivi, ki bodo zej prisli ven bojo vodo/prasno tesni smile, ne vem pa ce ze imajo taksne objektive.

Drugac je pa, kot ze prej napisano Olympus E-1 zelo trpezen fotoaparat.
 0   

iztok @izo 27. Feb 2007, 21:57

eh, puščavski pesek noš dobil prej ali slej notr, je pač treba bit previden, v nnekem nalivu pa itak deš vse skupaj v kakšno vrečko ipd.
osebno bi se jst za na teren kaj takšnega nabavil, po mojem zd udarce, praske ipd boljš kot kakšen magnezij ipd, ker obsorbira udarec itd.
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=168&start=12&product_id=1010027718&show=images&image_id=11850

še vedno sem pa mnenja da je za wildlife še najboljši analogen fotič (recimo kakšen eos3), pač vržeš ven film, vse dobri spihaš, zapreš in fotkaš naprej z novim filmom, pač bl hardcore, ne da se sekiraš, če ti bo image tank crknil, da nimaš kje baterije za nafilat itd.
no, seveda ima digital svoje prednosti, samo je pa tudi od situacije včasih odvisno..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati