0   

neptun @neptun 3. Mar 2007, 12:20

Sm glih pred nakupom enga fotkiča pa me zanima s kterim od naštetih modelov se da narest najbolj ostro fotografijo (brez softverskega ostrenja).

Olympus SP-550 UZ
Olympus C-8080 WZ
Canon PowerShot G7
Canon Powershot G6
Canon Powershot S3 IS
Sony DSC-H9 (tega vrjetn ni še nben sprobu)
 0   

daylight @daylight 3. Mar 2007, 14:07

samo tu je treba upostevat da se tak test lahko dela samo z raw fajli.
kar je jpeg-ov se itak obdeluje (tudi ostri ali mehča) že pri zapisu na kartico.
 0   

neptun @neptun 3. Mar 2007, 14:21

ok pol bom pa tkole vprašu..

V raw formatu bi rabu primerjavo med modeli ki podporajo raw:
Olympus SP-550 UZ
Olympus C-8080 WZ
Canon Powershot G6
NIkon D40 s kit objektivom (sam za primerjavo, drugače me ne zanima)

Vesel bi bil pa tud primerjave ostrine pri najboljši jpeg nastavitvi za vse naštete modele:
Olympus SP-550 UZ
Olympus C-8080 WZ
Canon PowerShot G7
Canon Powershot G6
Canon Powershot S3 IS
NIkon D40 s kit objektivom (sam za primerjavo, drugače me ne zanima)
 0   

iztok @izo 3. Mar 2007, 14:37

neptun je napisal/a:
Sm glih pred nakupom enga fotkiča pa me zanima s kterim od naštetih modelov se da narest najbolj ostro fotografijo (brez softverskega ostrenja).

Olympus SP-550 UZ
Olympus C-8080 WZ
Canon PowerShot G7
Canon Powershot G6
Canon Powershot S3 IS

oly 8080, skor ziher. sicer pa je itak v drugi klasi, vsi ostali so bolj ultra zumi ipd, kjer je prednost v razponu. oly je bolj resno zadeva, tudi po izdelavi, velikosti senzorja ipd, je pa vprašanje, kaj ti je bolj važno: kvaliteta ali zum?
 0   

iztok @izo 3. Mar 2007, 14:42

edit: najboljš, da tole pogledaš. primerjava z hibridi (ki imajo malo večje senzorje kot navaden kompakt) in jih oly kr dobro vlovi in prehiti, celo 300d mu ni tak problem za primerjat (ok, pustimo zdej višji iso ipd)
http://www.dpreview.com/reviews/olympusc8080wz/page19.asp
 0   

neptun @neptun 3. Mar 2007, 14:48

ja sej k 8080 se še najbl nagibam, ker mam šanso, da ga dobim rabljenga z ikelite ohišjem. Zum mi ni važn preveč ...bl to da ma 28mm. S tistimi 140mm pr 3.5 se bo dal pa celo kkšn portret narest.

...edina stvar k me mot je, da je malce star in ful počasn https://www.slo-foto.net/ftopicp-97735.html#97735
 0   

iztok @izo 3. Mar 2007, 14:59

počasen glede česa?
ikelite ohišje? pa veš ti kolk to košta drgač, kolk pa boš dal za oboje, če ni skrivnost (ne bom kupil, ne rabiš se bat)?
 0   

neptun @neptun 3. Mar 2007, 18:15

Počasn v play modu za pregledvat in urejat material: 2,3 sekunde med posamezno sliko v jpegu in dobrih 10sek če je raw. Half-press Lag je pa med 0,5 in 2s.

Za ohišje in aparat mam ponudbo 700€, dokupt bi mogu pa še ikelite roko in fleš ter sync kabel kar bi me pršl še $500+poštnina kvečjemu če najdem, kej cnej na ebayu.

Aja pa thx za un link na dpreview ...sm sicer tm bral review sam sem nekako spregledal resolution charte.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati