0   

Mitja @sirij 4. Mar 2007, 14:39

Pozdravljeni.
Večkrat sem pri prebiranju oglasov na Bolhi opazil, da veliko prodajalcev v oglasu napiše, da so naredili toliko in toliko fotografij, in me zanima, če število posnetih fotografij kaj vpliva na kvaliteto fotografije.
Mitja
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 14:41

na kvaliteto ne bi vedel kako vpliva, vpliva pa na življensko dobo zaklopa.
to pa ima vsak model dslrja drugačno. ponavadi imajo cenejši vstopni modeli manj, dražji pro modeli pa daljši ciklus zaklopa.

mogoče pa izrabljen zaklop vpliva na točnost časov, ki jih le-ta odmeri...
 0   

Peter Atanackov @Geo 4. Mar 2007, 15:23

Hja no, verjetno se malo pozna na kolicini suma pa na barvah da malo zbledijo, ma govorim za res daljsa obsdobja uporabe, pa se to je prakticno ne opazno.

Aja za uno s sumom nisem siguren.
 0   

Mitja @sirij 4. Mar 2007, 16:28

Aha, torej to so malenkosti, ki jih večina začetnikov ne opazi, ali je to vseeno veliko bolj dramatično?
 0   

Hakan @Hakan 4. Mar 2007, 17:17

sirij je napisal/a:
Aha, torej to so malenkosti, ki jih večina začetnikov ne opazi, ali je to vseeno veliko bolj dramatično?

po mojem mnenju noben začetnik, tega ne opazi, že malokateri naprednejši fotograf opazi te razlike. Je pa dejstvo, da se ti sčasoma zaklop uniči in to je(kot je napisal lenyn) odvisno od fotoaprata.
Torej moje mnenje je, da naj te to ne skrbi, saj malenkosti ne boš opazil/a oz. ne boš hitro uničil/a zaklopa, saj se številke vrtijo od tam 50.000 do 300.000 slik, če se ne motim

0   

gasper trampus @gtyrant 4. Mar 2007, 17:21

zaklop ni noben problem zamenjat
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Hakan @Hakan 4. Mar 2007, 17:25

gtyrant je napisal/a:
zaklop ni noben problem zamenjat

seveda se da zamenjati, ampak stane, zdaj za nekatere je to zelo drago za druge pa ni problem, ampak ve se da pa ni tako drago, da bi šel kupovat nov DSLR thumbsup
 0   

gasper trampus @gtyrant 4. Mar 2007, 17:30

sej to pol itak vidš kaj se ti najbolj splača
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 17:32

js sm mel z 20ko srečo. body star leto in pol, če se ne motim in 5k škljocev. bil je rabljen kot drugi body. če vas pa zanima strokovna ocena glede rabljenosti pa se obrnite na PRIMOŽŽa. je 'pregledal' mojo 20ko bigrazz
 0   

Mitja @sirij 4. Mar 2007, 17:54

OK, hvala vsem za odgovore!!!
Imam pa še eno vprašanje. Kaj to sploh je zaklop??? (Prosim, ne me linčati zaradi tega vprašanja. Sem žal ubogi začetnik, ki šele vstopa v zapleten (digitalne) fotografije...) smile
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 18:32

zaklop je element, ki poleg zaslonke določa koliko svetlobe bo prišlo do senzorja/filma. sestavljen je iz zavesic, ki se hitro odpirajo in zapirajo (mislim da)
nahaja se za zrcalom
 0   

ro-bi @ro-bi 4. Mar 2007, 18:33

Geo je napisal/a:
Hja no, verjetno se malo pozna na kolicini suma pa na barvah da malo zbledijo,
.

A to se ležaji od senzorja izrabijo??

idea
 0   

Hakan @Hakan 4. Mar 2007, 18:52

lenyn je napisal/a:
js sm mel z 20ko srečo. body star leto in pol, če se ne motim in 5k škljocev. bil je rabljen kot drugi body. če vas pa zanima strokovna ocena glede rabljenosti pa se obrnite na PRIMOŽŽa. je 'pregledal' mojo 20ko bigrazz

on jo strokovno povoha bigrazz
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 18:53

Hakan je napisal/a:
lenyn je napisal/a:

on jo strokovno povoha bigrazz

tudi, če je treba grin
 0   

rok @Just_me 4. Mar 2007, 20:20

sigurno se pri velikem št posnetkov cca 35.000- 40.000 pozna saj ccd oz. cmos tipalo izgubi na svoji občutljivosti tako kot npr. monitor ali scener po nekaj scenih izgubi na kvalitetni !!!
LP
 0   

Hakan @Hakan 4. Mar 2007, 21:24

Just_me je napisal/a:
sigurno se pri velikem št posnetkov cca 35.000- 40.000 pozna saj ccd oz. cmos tipalo izgubi na svoji občutljivosti tako kot npr. monitor ali scener po nekaj scenih izgubi na kvalitetni !!!
LP

nisem še slišal kaj takega. Ma pro seriji, ki ima življensko dobo 300.000posnetkov se tudi pri 250.000posnetkov ne pozna, pri fotoapratu, ki ima pa življensko dobo do 50.000posnetkov lahko samo barve pobledijo ali kaj takega, da izgubi pa na dejanski kvaliteti pa še nisem slišal, saj tipalo ni naelektreno oz. dejavno na odzivnost magnetnega polja curtain

0   

rok @Just_me 4. Mar 2007, 22:08

slika postaja vse temnejša tako kot recimo če pogledaš monitor ko ga kupiš ima lepo sliko po nekaj letih pa je slika vse temnejša mislim da je to izguba kvalitete no!!! Nisem govoril o pro seriji ampak o fotičih za vsak žep pa tudi da se tipalo odziva nisem rekel ampak samo da izgobi na občutljivosti!!!
LP
 0   

rok @Just_me 4. Mar 2007, 22:12

sem pa siguren da se isto dogaja tudi pri pro seriji ampak po veliko več številu posnetkov in sevedadosti manj opazno kot pri cenjših fotičih
 0   

Hakan @Hakan 4. Mar 2007, 23:11

Just_me je napisal/a:
slika postaja vse temnejša tako kot recimo če pogledaš monitor ko ga kupiš ima lepo sliko po nekaj letih pa je slika vse temnejša mislim da je to izguba kvalitete no!!! Nisem govoril o pro seriji ampak o fotičih za vsak žep pa tudi da se tipalo odziva nisem rekel ampak samo da izgobi na občutljivosti!!!
LP

Ok, ampak prvo kot prvo, monitorja in fotoaprata se ne primerja. Zdaj zanima me kje si dobil informacijo, da je slika bolj temna(sprašujem samo zato in izključno samo zato ker še nisem slišal)? Nič nisem rekel, da si ti rekel da se tipalo odziva, ampak da ni naelektreno, da bi se lahko kar tako razmagnetilo(to je bil primer, kako se lahko uniči). In kako nej jaz vem, da nisi govoril o pro seriji, jaz sem samo poudaril na splošno, kako je v vstopnem razredu in kako je v pro seriji.
Tako, da pomojem mnenju ni izgube kvalitete(čisto možno, da se motim), zdaj, res je da se sčasoma izrabi, ampak to je razbeljenje barv, če je pa to izguba kvalitete, potem pa se izgublja na kvaliteti thumbsup bigrazz

P.S. Prosim ne piši na koncu !!!, ker me malo nervera devilish
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 23:14

itak je relativno ocenjevat svetlost slike, oziroma temnenje slike. če ne zaradi drugege, že zaradi tega ker zaklopi niso čist u iber točni.

ma, meni to ni važno, js tega ne bom opazil, čisto možno pa da bo to opazil kak studijski pro, ki ima cajte in blende u piko preračunane...

nea vem

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati