0   

Anja @Tulipa 5. Mar 2007, 21:30

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup novega digitalnega fotoaparata, pa bi vas prosila za pomoč.
Z fotografijo se ukvarjam zgolj ljubiteljsko pri čemer pa me je do sedaj oviral Nikonov Coolpix L12, saj mi njegova zmogljivost ne zadostuje več. Ponavadi fotografiram portete, pokrajino, urbana okolja. (občasno me zamika makro kakih cvetlic ipd. ampak to so že izjeme). cenovno bi se omejila v grobem na 420 evrov.

( malo sem chekirala že Olympus SP-510 UZ ... toda, več glav več ve)

že vnaprej hvala za odgovore ! smile
 0   

Rudi Robič @ferrari 5. Mar 2007, 21:56

LP Mas ze novega SP-550 UZ,Matjaz na E-Foto ze testira,bo kmalo zunaj test.Aparat pa se zedobi pri nas.Ima dvojno stabilizacijo itd.
 0   

rok @Just_me 5. Mar 2007, 22:16

LP js bi ti mogoče priporočal cenon s3 omogočil ti b fotografiranje prav vsega kar si zgoraj naštela cena tudi ni previsoka z 2gb kartico je cena 417 evrov
malo več v fotoaparatu pa najdeš na strani e-fotografija.
 0   

Marko @markk 5. Mar 2007, 22:27

SP 550 je izven cenovnega ranga. Torej S3 ali pa sony H2.
Se pa splača počakati, da pride ven s4 (naj bi bil najavljen spomladi-torej kmalu), oziroma novi sony-i. Nehvaležen čas za kupovanje aparatov, IMO.
 0   

Anja @Tulipa 5. Mar 2007, 22:59

markk je napisal/a:
SP 550 je izven cenovnega ranga. Torej S3 ali pa sony H2.
Se pa splača počakati, da pride ven s4 (naj bi bil najavljen spomladi-torej kmalu), oziroma novi sony-i. Nehvaležen čas za kupovanje aparatov, IMO.

sony H2 bojda slabše deluje ob "neidealni" svetlobi. kak komentar na to?

mimogrede sem se spomnila še Fujijevega FinePix S6500, katerega sem tudi že imela v rokah za en teden. kaj pravite na tega?

z nakupom pa ne mislim hiteti. počasi in preudarno. smile
 0   

Rudi Robič @ferrari 5. Mar 2007, 23:14

Kaj pa Panasonic LUMIX DMC FZ 7ali novi8.Sem opazo da na to firmo kar pozabljate,je pa drugje po svetu bolj cenjena. Slo-Foto zakon
 0   

Matej Ružič @mat 7. Mar 2007, 10:46

Grozno ko vsak nekaj v svoj rog tuli!

A ste sploh pogledali kaj hoče slikat? "portete, pokrajino, urbana okolja"!!!!!!!

1. Po mojem mnenju je predpogoj za tako fotografijo ŠIROKI KOT! In če odmislimo miniaturne aparate ala ixus in ricoh so edini, ki to imajo Fuji s6500 in s9600 ter Olympus SP550!

2. Cenovni okvir je do 420€, kar pomeni da ostane še samo Fuji s6500!! (pa da ne bom ponavljal odlične kvalitete slik, tudi pri visokih ISO kar zna bit zelo koristno tudi pri portretih, in ostalih odlik tega aparata in da ne bom kritiziral tega "super duper " Olympusa).

Se opravičujem, če sem mal oster ampak prav vsakemu, ki tukaj vpraša za nasvet, ljudje govorijo kolk je njihov aparat najboljši...in tega več človk ne more brat no! Preberite si kaj kdo sploh pričakuje od aparata in potem svetujte če znate!!!

Tulipa: seveda pa vsak aparat najprej vzemi v roke in se potem odloči!

Lp Mat
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 7. Mar 2007, 11:19

Sony H2 mi je dobro služil, vendar je bila slika polna nekih artefaktov, najbrž zaradi 6MP. Osebno ne bi kupoval kompakta z več kot 6 megapixli, stari Oly s 3.2MP je imel veliko lepšo sliko. Ta Fuji 6500 je pa tudi mene zamikal ja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati