0   

Jessie @Jessie 26. Mar 2007, 10:12

V photoshopu CS imam action, ki pretvarja barvne v ČB,Sephia,itd...imam problem, da bi rad večje število fotk pretvoril v ČB, a moram za vsako fotko potrditi save-ok, namesto da to action sam naredi, čeprav je vse avtomatizirano, le tisti OK je treba pritisnit...Bilo bi idealno, če me ne bi bilo biti treba zraven računalnika... smile
Ima kdo od vas kakšen action za pretvorbo barvnih v ČB,Sephia itd in da PS CS vse sam naredi?
 0   

Aleš @lial 26. Mar 2007, 10:53

Če ni pogoj PS, potem ima Irfan (brezplačen) to zelo lepo rešeno. (batch conversion rename)
Priporočam.

LP

Aleš
 0   

chips @chips 26. Mar 2007, 11:44

jessie, jaz dam en malo tezji predmet na tipko enter in dela. Preverjeno thumbsup
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Jessie @Jessie 26. Mar 2007, 14:07

Juhuhu...!!!
Chips! je car ! Funkcionira! Si mi prihranil ogrooooooomno časa!!! Hvala ti! Naslednjič dobiš pir !

0   

Jessie @Jessie 26. Mar 2007, 14:08

Hvala tudi tebi Aleš !!!
Bom preizkusil !
 0   

Olaf @Olaf 26. Mar 2007, 15:21

Neka fora je v tem, da obkljukaš tisti "override save as" ali nekaj podobnega. Mene to tudi vedno malo zaj*, potem pa probam dve kljukici on/off in zadeva potem kar dela....
 0   

Jessie @Jessie 27. Mar 2007, 16:16

Hey Olaf ! Sm dal klukco na override save as, pa pol nardi vse sam, ampak shrani pa nikamor ne in pol iščem in iščem par ur po disku kje so fajli, pa jih ni nikjer...čudno, ampak tista chipsova fora pa funkcionira 100 % smile in tudi shrani fajle, funkcija override save as, je pa odkljukana...
 0   

Olaf @Olaf 27. Mar 2007, 19:19

Jah... Imaš določen output folder? Destination-folder, nato pa chose in določiš kam naj jih shrani.
Drugače pa poglej kako imaš posneto v action-u. Poizkusi tako, da tudi tu dodaš še save as (določiš tudi lokacijo, kam si ti to shranil). Sam ta del action-a vedno na novo posnamem, nato pa obkljukam override in zadeva mi špila.

Zadeva na žalost ni čisto trivialna (kar bi pričakoval od batch funkcije), se pa da hitro naštudirat kaj in kako, če si vzameš malo časa.

Verjamem pa da tudi tista hardverska rešitev dela thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati