0   

Rok @lille 27. Mar 2007, 14:02

Pozdravljeni,

a ma kdo kake informacije, a je kej novega na področju naslednika EOS 30D!?

LP, Sven!
 0   

jernej @ZionExpress 27. Mar 2007, 14:10

neuradne informacije: 10 megapikslov, sistem za čiščenje senzorja pa spotmeter vezan na posamezne af točke.govorilo se je da naj bi ga predstavli na photokini 2007, iz tega zaenkrat ni nič. so pa pri canonu zanikali da razvijajo naslednika 30d. pomoje samo marketinška fora da pač ohranijo prodajanost eos 30d. smile
 0   

Andrej @fotokaj 27. Mar 2007, 14:19

Photokine 2007 sploh ne bo, ker je to sejem, pripravljen le vsako drugo leto, kar pomeni, da bo naslednja Photokina v prihodnjem letu.
 0   

Martin Peca @mPECA 27. Mar 2007, 14:23

ufff kaj spet ta debata???
 0   

Gregor Gomboc @George 27. Mar 2007, 18:45

V Digital Photo je špekulacija o 40D, ki naj nebi bil več v daljavah. Oni stavijo na 10MP in FF.
 0   

Hakan @Hakan 27. Mar 2007, 18:51

George je napisal/a:
V Digital Photo je špekulacija o 40D, ki naj nebi bil več v daljavah. Oni stavijo na 10MP in FF.

Če bo pršu 40d bo 10MP sigurn, za FF pa nisem tako prepričan če si drznejo.
Vsi špekulirajo, ampak pokazalo se bo kaj bo. Zdej kje ga pa (če) vn vrgl je pa spet Q.
Vrjetn ga ne bojo lihk u Nevadi kmetu pod nos rinl, ampak dejstvo je, da govorijo da bo vgrajen, tokrat "učinkovit" protiprašni sistem. Če mene vprašaš: My ass. Oly bo kle pomoje zmeri biu prvi-govorim o zmernem

deal
 0   

jernej @ZionExpress 27. Mar 2007, 19:14

Glede FF nevem.. So pa neke špekulacije da naj bi biu senzor 1.3 crop..
 0   

Olaf @Olaf 27. Mar 2007, 19:29

Canon bi z večjim senzorjem v tem razredu verjetno pometel s konkurenco. Cena pa ne bi smela biti večja kot je bil 30D.
Po drugi strani pa bi s tem pustil na cedilu kar nekaj fotografov, ki so vložili denar v EF-S objektive (sicer ne bi bilo prvič, da je Canon zaj* uporabnike - FD). Tudi mi ni jasno, da bi Canon dal ven kar nekaj dobrih EF-S objektivov, zdaj bi pustil pa samo vstopni dSLR ki jih lahko uporablja. Drugače pa tudi za firmo verjento ni bilo poceni sproducirat te objektive, 40D z večjim senzorejm bi se pa zelo poznal na prodaji EF-S objektivov...
 0   

Bojan @bojch 27. Mar 2007, 19:34

Dvomim da bo FF, bo pa novi porcesor in čisščenje senzorja bo imel
 0   

milosh @milosh 27. Mar 2007, 19:41

glede na to da je bil en sejem (PMA al kaj je ze) ze mim, pa cebit tut poteka (al ga je ze konc) predvidevam da lahko prcakujemo kej novga sele jeseni, za poletje so pomoje bl kaksni kompakti, ker za kej vec folk dnarja nima k dopust vse ponuca, saj ne spomnem se da bi kej velikega predstavl kdaj tik pred poletjem in po kaksnem od vecjih sejmov
 0   

Gregor Gomboc @George 28. Mar 2007, 08:26

No, jaz upam, da bi 1,6 senzor.
Bom potem laže živel s 30D coldshower
 0   

Martina @Marty___ 15. Apr 2007, 16:19

hmmm... meni se splača počakat, da pride da zadevca ven torej smile)

če bi bil FF, bi bila zelo vesela, itak EF-S objektivov tko al tko ne kupujem in niti nimam... ;D

upajmo samo, da bo cena dokaj užitna ;D
 0   

Peter Bernik @Noob 15. Apr 2007, 19:00

Če bo FF in cena kot 30D (itak ne bo ne eno ne drugo), ga kupim brez oklevanja. EF-S objektivov je pa itak samo 5, od teh sta 2 odlična (17-55 2.8 in 60 2.8 Macro), ki se itak slabo prodajata, prvi zaradi cene, drugi zaradi brezvezne goriščnice za makro objektiv, 18-55 kit bo itak še ostal v entry level, na kaj višjega ga je pa itak greh navit, razen če ti je območje standardnega zoom nepomembno (kar se tiče kvalitete). Ostaja še najbolj precenjen Canonov objektiv 17-85 IS in 10-22, ki naj bi bil odličen. Torej lahko pogrešamo en oziroma dva EF-s objektiva.

Glede na vse do zdaj napisano, bi sam stavil da ostanejo na 1,6 cropu ali se pomaknejo na 1.3 crop, čigar proizvodnja ni tako pregrešno draga kot proizvodnja FF senzorjev, hkrati bi omogočil skoraj 2x večjo resolucijo ob enaki velikosti piksla kot konkurenca ali pa naredil 10 mpix senzor s še manj šuma in večjim DR (lahko bi uporabili 1D mkIII senzor). Torej v vsakem primeru čista zmaga, kar se senzorja tiče. Je pa res da je 1.3 en tak čuden množitelj, ki iz osnovnih goriščnic naredi res čudne. Npr 50=65 po kotu zajema, 85=112...recimo za portretno fotografijo ne tič ne miš. Se pravi sam ne bi mogel uporabljati obstoječe, kot bi hotel. Če začneš znova pač kupiš 100 f2 in imaš pravi portretni objektiv. Pa še 2,5x cenejši od 135 f2L, ki ga kot portretnega naviješ na FF (no je pa tudi optično za odtenek slabši in nima L zgradbe).

Ma lahko špekuliramo do nezavesti, samo po mojem (in zapomnite si ta stavek deal ), ne bo najav do konca avgusta in fotoaparata do jeseni na policah.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Martina @Marty___ 15. Apr 2007, 20:29

si se pa razpisal a? grin

meni je za 1x itak vseeno... ostajam zvesta mojemu 300d in kupujem naprej samo dobre objektive... en dan pa bom imela enkico v rokcah ;D hehe ;D
 0   

Peter Bernik @Noob 15. Apr 2007, 21:18

Sem se ja...O tem sem pa toliko prebral in razmišljal v času pred PMA, da krajše sploh ne morem napisati hehe.

Ja lensi so itak najpomembnejši, škatla pri meni ne igra nikakršne vloge - no le FF fotič bi rad imel. Pa četudi bi bil v kinder-jajček ohišju kot je od 350D not stlačen (ok, ne gre že zaradi prizme, karikiram pač).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Tadej @Neptune 16. Apr 2007, 21:06

Noob: FF Praktico L ti prodam ali menjam za 85 f/1.8 USM biggrin .

Jesen bo kar pravi čas za nakup novega 40D. Izmed vseh špekulacij je po mojem najverjetnejša ta z 10 mpix senzorjem, nič šuma in DigicIII. Pa dust removal (blah). Osebno bi si želel 100% viewfinder, s focusing screenom s tretjinami in ISO 50. Če bo imel še MLU gumb na bodyju pa itak bonus.

Upam, da bodo pri Canonu sledili špekulacijam oz. temu, kaj si folk želi. Noro bi bilo predstaviti nekaj, s čemer bodo šele dohiteli (po tehnikalijah) konkurenco.

Potihem upam na tisti 12.6 mpix senzor (če ni FF potem tudi 1.3x ne rabi bit), ki sem ga zasledil v nekem roadmapu.
 0   

Matjaž @Gooogoogh 17. Apr 2007, 00:27

Mislim da je 1D mk III pokazal kaj lahko pričakujemo v novih aparatih; DIGIC 3, iso 6400 (še vedno ne 50), protiprašni sistem, mogoče live preview, verjetno malo boljši AF sistem, samo ne vem v katero smer bodo šli - mislim pa da 45 AF točk ne bo, mogoče bo zaščiten pred vlago in prahom. Mislim pa da so razredi in konkurenca jasno postavljeni. In Nikon 200D ni neposredna konkurenca. Je jasno višje postavljen.

Za tiste ki upajo na 40D z FF senzorjem naj povem veselo novico. Imajo ga že v prodaji in imenuje se 5D. To je 30D z ff senzorjem in brez fleša. Razen v fps in malenkostno boljšem AF se ne razlikujejo praktično v ničemer (razen v ceni)... In tako bo ostalo. Tudi pri novih modelih.

Upanje vseeno ostaja, da bo Canon lovil 200 D. A ga ne bo z 40D. Ko je bil 20D prestavljen je bil brez konkurence in skoraj polprofesionalen model. Do časa ko je bil predstavljen 30D ga je konkurenca dohitela in prehitela. A Canon se je zavestno odločil da gre nižje. Vmes je predstavil 5D in mislim da je tu tista niša (ali še razred višje a nižje od 1d - morebiti 3D - želja mnogih a še čista spekulacija) s katero lovi in na nekaterih področjih (FF, kvaliteta slike) presega konkurenco. Canon je s FF še vedno brez konkurence in zato takšne cene.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati