0   

Martin @no_idea 27. Mar 2007, 16:37

Zivijo!

Zanima me cimbolj vsestranski kompaktni aparat (pokrajine, portreti, makro, art, arhitektura, dobra/slaba svetloba, uporaben na potovanjih, ...le snemanje videa me ne zanima), ki ima rocne nastavitve. V izboru sta A710 IS in A640. Ali ima kdo izkusnje z A640?? Razlika v ceni med njima je zanemarljiva (cca 25 EUR drazji A640).

Ali naj se odlocim za vec Mpix in vecjo zmogljivost baterij (A640) ali stabilizator, "boljsi" zoom (A710 IS)?? (stabilizator po moje za zoomiranje pod 10X ni potreben, ali imam prav??)

Sem amater z nekaj izkusnjami in veliko volje. smile

Hvala za pomoc in delitev izkusenj na omenjenima aparatoma.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Mar 2007, 17:15

jst bi a 640, zadnjič sem gledal karakteristike in so kar super, morm rečt...
 0   

rok @Just_me 27. Mar 2007, 22:47

ja lj zj tistih neki MP če ne boš delo nekih povečav ne rabiš zmoglivost batarij je res dobrodošla vedno a mislim da tudi 710 nima tako zelo slabih baterijskih zmoglivosti, stabilizator je vse kakor dobra stavar a res veliko bol potreben pri velikem zoomu kjer se treslaji roke bolj poznajo oz. pri dalšem času zaklopa.
LP
 0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 01:59

JA usp6, A640 res ima karakteristike dost mamljive. Upam da niso le na papirju. Upal sem, da je kdo na slo foto netu ki ga uporablja in bi znal povedat kaj iz lastnih izkusenj. Zgleda da bom prvi, ki bom (oz. zna bit ker sem fotkanja z mobilcem ze sit) kaj kmalu dal prve ocene in kritike na ta aparat tukaj na slo foto net. smile (upam da kdaj tudi prispevam kaksno fotko tedna) smile

Just_me, obcasno bom delal tudi povecave kar velikih formatov, zato mi je teh nekaj Mpix dobrodoslih.

Skratka smatram, da sta ta dva Cenona ena izmed najbolj vsestranskih kompaktnih aparatov sploh. Ima kdo kaknsno drugo idejo?? (jaz sem pac no_idea) smile

V vsakem primeru hvala za sodelovanje. Verjetno bo kar A640 moj suzenj, oziroma jaz njemu dokler se ga ne privadim. smile

lep pozdrav v Slovenijo
 0   

Aleksander @discom 28. Mar 2007, 15:43

no_idea je napisal/a:
...Ali naj se odlocim za vec Mpix in vecjo zmogljivost baterij (A640) ali stabilizator, "boljsi" zoom (A710 IS)?? (stabilizator po moje za zoomiranje pod 10X ni potreben, ali imam prav??)...

Čisto tehnično gledano A640 nima večjo zmogljivost baterij,ker uporablja 4xAA baterije za cca 500 posnetkov.Canon A710 IS uporablja 2xAA za cca 360 posnetkov,se pravi da bi s štirimi AA baterijami naredil cca 720 posnetkov.

Nekateri,ki se jim "trese roka",bi potrebovali stabilizator slike že pri 3x optičnem zumu.Pri 6x optičnem zumu,ki ga ima A710 IS pa je vsekakor dobrodošel.In če imaš več zuma,ne potebuješ toliko rezati kasneje.Se pravi da ne boš vedno opazil pomanjkanja pikslov,ki jih ima A710 manj.

Drugače pa sta si oba fotoaparata zelo podobna po nekaterih ostalih podatkih,ali bolje rečeno A710 je nekaj stvari "podedoval" od A640.Isti procesor,isti LCD (senzorja sta različna),isti ISO....Canon A640 je pri delovanju malenkost hitrejši,le pri snemanju zaporednih posnetkov je malo počasnejši (zaradi več MP).

Drugače pa je izbor odvisen od namena uporabe.Če boš več uporabljal makro bo vrtljiv LCD prav prišel ,pri slikanju pokrajine pa je bolj dobrodošlo več optičnega zuma,itd.
Osebno sem mnenja,da je za majhen senzor pri kompaktu 10 MP kar malo preveč,toda to je samo moje razmišljanje.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 16:35

JA res je A640 vecji porabnik baterij, a ker ima 4 zdrzijo vec. Gledam iz prakticne strani.

Roke imam kar mirne. Problem je ker nimam pojma kako se obnese tale stabilizator. Moj prejsnji aparat ga ni imel in nimam izkusenj s tem. A je res tako uporabna tale zadeva???? Glede rezanja imas pa 100% prav. Hvala ker si me spomnil.

Makro je le opcija v bistvu. Vec bo pokrajinskis fotk (zmeraj streljam iz roke). Na A640 me prav vrtljiv LCD moti, ker deluje zelo krhko in lomljivo. Tudi hitrost ni ravno prioritetna zame.

Si mi dal kar nekaj mislit s tvojim odgovorom. Sem bil ze precej nagnjen na A640 a sedaj nisem vec preprican. V bistvu si me "nagnil" na 710 IS.

JA hvala za tvoje razmisljanje.

pozdrav
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Mar 2007, 17:47

http://www.dpreview.com/reviews/canona640/page16.asp

Primerjaj na dpreview... LP!
 0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 21:02

JA poznam tole web stran. Hvala vseeno!! Ker so nakupi zame bolj breme kot kaj drugega bom "prespal" kaksen teden in se potem odlocil. V vsakem primeru bo ali A640 ali A710 IS.

Hvala vsem za pomoc, ce pa ima kdo lastne izkusnje s katerim od teh dve aparatov so njegove besede dobrodosle.

pozdrav
 0   

Aleksander @discom 28. Mar 2007, 21:29

Še test Canona A710 IS na dpreview:

http://www.dpreview.com/reviews/canona710is/page12.asp

Skupna ocena obeh:

Detail Rating (out of 10).......A 710 IS................A640

Build quality ..........................8.0 ....................9.0
Ergonomics & handling ..........8.5.....................8.0
Features ...............................9.0 ....................8.0
Image quality .........................8.0 ....................8.0
Optics ...................................7.5 ....................8.0
Performance (speed) ..............7.5......................8.0
Value ....................................9.0......................8.0

A710 IS - Highly recommended (with reservations)
A640 - Highly recommended

Vsak od omenjenih imata nekaj dobrih in slabih lastnosti.Toda če boš več slikal pokrajino kot pa makro,se mi osebno zdi večja optična povezava prednost.Je pa res da je na testu pograjana hitrost polnjenja bliskavice pri A710 IS.Toda če ne potrebuješ hitrega slikanja,to niti ni tak minus.

Pojdi v kakšno trgovino in oba malo sprobaj.

thumbsup

0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 21:50

discom hvala za tole!!! sicer mi je ze znano, da ima A640 boljse ocene. zal tukaj kjer sem v trgovinah ne dovolijo preizkusanja, drugace bi ze isprobal oba. po pravici povedano me pa zelo firbec martra kako se obnese stabilizator, sploh zaradi primerjave rezultatov s prejsnjim mojim aparatom, ki ga seveda ni imel. po drugi strani pa ..... smile

pozdrav
 0   

Aleksander @discom 28. Mar 2007, 21:58

bigeek Kje pa ne dovolijo preiskusiti fotoaparat,ki ga nameravaš kupiti?!? bigeek
Saj ne moreš za cca 330 do 370 € kupiti "mačka v žaklju",ne da bi si ga prej dobro ogledal in preizkusil stars
Pridi lepo v našo prestolnico,tu si lahko lepo ogledaš fotoaparat in narediš nekaj posnetkov.

thumbsup

0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 22:13

south america!! do Ljubljane cca 11000 km
 0   

Aleksander @discom 28. Mar 2007, 22:17

Ja potem je pa škoda,da nisi zadnjič kupil kakšnega Mig-a,so jih na Bolhi prodajali.Potem bi lažje prišel na obisk grin bigrazz .
Sorry ,nisem vedel,da si tako daleč.Pa veliko uspeha pri nakupu. yes

thumbsup

0   

Martin @no_idea 28. Mar 2007, 22:23

no problem in hvala!!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 29. Mar 2007, 09:29

710 je že dokaj star in ima kritike na kwaliteto slike in še na kaj.... zoom je v takih kompaktih tako rečeno skoraj brezveze... bolj je pomemben široki kot, no ja, ki ga pa noben nima izrazitega....

smile
 0   

Matej Ružič @mat 29. Mar 2007, 10:47

Citat uzp6:"710 je že dokaj star...."
RES IZJAVA LETA!

Pol pa se čudimo zakaj folk misli da mora vedno kupit najnovejše, kar je na policah in po možnosti še z največ Mpiksli kar obstaja, če še na fotografskih forumih dobivajo take nasvete.

A710 je na police prišel septembra 2006, tako da se prej pozanimaj ali pa take izjave vsaj ustrezno utemelji!

Isto velja za izjave kot so "zoom je v takih kompaktih tako rečeno skoraj brezveze" in "kritike na kwaliteto slike", kar sploh prvič slišim.

Lp Matej
 0   

Aleksander @discom 29. Mar 2007, 13:19

Mat mogoče je uzp6 zmotilo,ker enkrat nisem zraven pri Canon PowerShot A710 napisal oznako IS...pa ga je to zavedlo,da je še star model....... biggrin

Drugače pa uzp6,sigurno je pri DSLR optični zum boljši grin ,toda tudi pri nekaterih kompaktih se obnese-ne boš verjel.Še pred kratkim si hvalil zum na "svojem" bivšem S3 IS.

Poleg tega ne vem,če bi na dpreview kar tako napisali:
A710 IS - Highly recommended (with reservations)
In zadržki gredo največ na račun počasnega polnjenja bliskavice,ostalo pa so manjše zadeve (slabša resolucija LCD,premalo stopenj pri zumiranju,nad ISO 400 šum...)Nekje so pa tudi proizvalajci morali "šparati",da lahko dobiš tal fotoaparat za od 324,90 € naprej.
In tudi na drugih testih ni tako slabo ocenjen.

thumbsup

0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 29. Mar 2007, 18:40

jap, se oproščam za lapsus prej...ma ja, sem še enkrat pogledal tega 710 is, pa tudi primerke slik, pa je zlo v redu....

@ discom:

-imel sem in ga še imam: S2 IS
-kwaliteta slike se zelo izgublja, 12 kratni zoom je recimo bolj podn in slike so pogojno uporabne
- iz fotografskega stališča je le redko kdo uspel narediti z s2 pri 12 zoomu fotko, ki bi recimo na slo-foto dosegla nek visok seštevek in bila zelo dobra....in ravno to hočem povedat kolegu, da s tistga področja težko kak fajn izdelek vn dobiš... ti ultra kompakt zoomi so bolj za dokumentarno fotkanje....

-ni res, da je pri vseh dslrjih boljši optični zoom...ti bom jst dal tole mojo sigmo apo dg 70-300... je nekako na ravni s2 ali še slabša.... zahteva čase nad 1/800, da je slika v redu.
 0   

Aleksander @discom 29. Mar 2007, 21:30

@uzp6:

Se opravičujem,ker sem mislil da imaš novejšega Canona S3 in ne S2.

Verjamem tudi da vse slike narejene pri 12x optičnem zumu niso uporabne.Fizika pač naredi svoje : če so majhne leče in ni dovolj svetlobe (pa če še senzor nima kvelitetnega višjega ISO) ni mogoče narediti čudežev.
Toda s pomočjo vgrajenega IS in seveda s stativom se ob lepem vremenu da narediti kakšno lepo fotko.Smo že poskusili.

Poleg tega ima Canon A710 IS tudi stabilizator slike in "samo" 6x optični zum,tako da ne bo tako extremnih goriščnic pri slikanju.

Kar se pa tiče omenjenega objektiva.Na žalost dostikrat (tudi pri foto) velja:malo denarja - malo muzike.
Če primerjamo: za svojega Canon S2 IS (ko je bil nov),si dal cca 500 € (preračunano iz tolarjev seveda). No dobro,S2 je sedaj cenejši,ker je " discontinued model". Objektiv Sigmo APO DG 70-300 pa stane precej (skoraj pol) manj (cca 280 € - novo iz trgovine).In če pogledaš še podatke o objektivu,se ne čudi da potrebuješ : "čase nad 1/800, da je slika v redu".
Potrebna bo mirna roka,višji ISO in včasih stativ,pa bo.Še lažje pa bo nabaviti boljši objektiv..... grin smile

Pa brez zamere.Se opravičujem,ker sem malo zašel s teme.

thumbsup

0   

Martin @no_idea 29. Mar 2007, 22:04

JA no v glavnem oba kompakta, tako A640 kot tudi A710 IS, sta zelo verjetno najboljsa v svoji kategoriji: vsestranska, ugoden cenovni razred,... in se z veliko drugimi fotografskimi dobrimi referencijami. Z enim in drugim je mogoce narediti vrhunsko fotografijo, seveda v kombinaciji z rokami, ki ju manipulira. Da imata nekaj pomanjklivosti je sprejemljivo (konec koncev noben aparat ni popoln).

Najvecjo dilemo med enim in drugim imam zaradi nepoznavanja stabilizatorja, ki ga ima A710, kateri pa ima optiko slabse ocenjeno kot A640. Torej:

moja odlocitev je ................................. A640, pa naj bo kar bo. Kaksen rezultat bom seveda cez kaksen mesec objavil na slo foto netu, cez kaksna dva meseca pa kritiko aparatu.

pozdrav vsem

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati