0   

Elvis @Turtle 1. Apr 2007, 23:59

Nekaj podobnih tem je že odprtih na tem forumu, nikjer pa nisem dobil odgovora na to kar mene zanima. Odločam se za nakup baterijskega držala za Canon 400D, saj mi je od kompakta, ki sem ga prej imel ostalo dosti polnilnih AA baterij in jih nimam za kaj drugega porabit, pa normalno tudi zaradi boljšega oprijema.
Zanima me dejanska razlika med originalom in pa Hahnelom, ki je cca 50-60€ cenejši, pa še baterijo NB-2LH ima priloženo. A ima kdo slednjega? Zdi se mi (vsaj po sliki sodeč), da na Hahnelovem gripu ni gumbov (vsaj ne vseh), kot na originalu.
Vse uporabnike gripov bi pa tudi vprašal koliko sploh gumbe na gripih uporabljate? Se vam zdi smiselno dajat več denarja za dražji grip samo zaradi gumbov?
Vnaprej hval za odgovore.
LP
 0   

chips @chips 2. Apr 2007, 07:11

Kolikor vem ima tudi Hahnelov grip vse gumbe, vsaj za 30D, katerega sem tudi sam gledal. Na koncu sem kupil enega, ki je skoraj kot originalni, za 95€ s postnino vred, medtem ko je bil Hahnelov 125€ pri nas. Kupil pa sem ga v eni poljski internet trgovini, katere linka nimam vec (je pa bil objavljen v temi gripa za 30D kak mesec nazaj).
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Miha Grgic @_mihA_ 2. Apr 2007, 08:19

Jaz imam Hahnel grip za 350D, brez gumbkov. Meni se zdi zelo vredu. Oprijem se 1000x krat poboljša. Sicer še nisem imel v roki gripa s dodatnimi gumbki, ampak meni zadostuje tudi brez njih. Moj je bil 90€ ( baterija, hrip, in saržer za AA baterije, saržer za original baterije )
 0   

Marjan Sever @BaTeMaN 2. Apr 2007, 10:24

jaz sem kupil preko neta s Polske al nekje smile DELTA SLR Battery Pack za 30D in je tudi brez pripomb... + dodatno baterijo. Vse skupaj s poštnino 100EUR.
Se mi zdi smile

LINK

http://www.foto-tip.pl/sklep/index.php?cPath=53
 0   

Miha @mauss 2. Apr 2007, 10:54

Hahnel ima, kolikor vem, dva gripa, enega samo kot 'podaljšek' in je brez vertikalnega gripa (in gumbov), drugi pa ima vertikalni grip in gumb za proženje. če je še kakšna tretja varjanta z vsemi funkcijami pa ne vem.

Original grip je daleč najboljši, sicer precenjen ampak najbolj uporaben, čeprav zraven ni baterij. ti ne bo žal. gumbi pridejo prav vsakič, ko slikaš v pokončnem formatu (večina portretov, itd), ko se nanj navadiš, ne gre brez.

pred nekaj časa so se dobili grip-i brez napisa Canon, z vsemi funkcijami ampak občutno cenejši. Druga opcija je, da ga naročiš od koga na Bolhi, ki hodi po robo v Nemčijo - ga dobiš mnogo ceneje kot pri nas.
 0   

M_M @M_M 2. Apr 2007, 12:49

vpriši na ebay-u "bg e3" in boš našel pri enem prodajalcu s Poljske kopijo orginala. Delta BG-E3. Cena je okoli 60€ + poštnina. Ima vse gumbe isto kot orginal. Sam uporabljam na 350D. Enkrat sem ga celo rahlo polomil (po moji nerodnosti), a z nekaj kapljicami Super Attack gela še vedno vse deluje.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

simon @sipro 2. Apr 2007, 17:14

Pozdrav !

Dobil pred tremi dnevi, super zadovoljen !

Naročil na Poljskem kot so ti že kolegi svetovali, kot pravi M_M enak kot original, le brez canon napisa !!

naslov : http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=53&products_id=565

Plačal sem 67€ vse skup z poštnino.

LP Simon
 0   

Elvis @Turtle 2. Apr 2007, 23:28

Thanx za vse odgovore, še posebej pa tebi Simon, ki si se še dodatno potrudil s fotkami. Simon, M_M zanima me kako je potekal nakup, sta plačala s kartico ali kako? Koliko časa je trajala dostava in kako je z garancijo? No pa saj garancija niti ni toliko važna pri teh soldih... Pri nas je Hahnel najcenejši pri Mimovrste - 78€, ampak že tri dni ne morem dobit nobenega na telefon, ki bi mi vedel kaj več o tem gripu povedat. Verjetno bom kupil kar tega s Poljske, prej bi pa le še prosil za zgoraj navedene podrobnosti.

LP

0   

simon @sipro 3. Apr 2007, 07:48

Pozdrav !

Jaz sem plačal z viso, drgač pa lahko denar tudi nakažeš na njihov account, ko dobijo denar ti robo pošljejo smile

več maš na: http://www.foto-tip.pl/sklep/shipping.php

Sam sem čakal 7.delovnih dni.

V roku 10. dneh lahko reklamiraš, in dobiš denar nazaj, brez poštnin in ostalega.

Drgač garancija - haha niti nisem pogledal, vem da so navodila in poštemplan račun smile Bom popoldan preveril deal

O napredovanju naročila te sprotno updejtajo prek mejla, mene je že malo zaskrbelo in sem jim vmes poslal mejl pač kako kaj moje naročilo smile tip mi je odgovoril ma v 5.min naj ne skrbim smile roba pride

LP Simon
 0   

Denis Ferlič @DenisF 3. Apr 2007, 10:50

Pred kratkim sem tudi sam organiziral skupinski nakup teh gripov (Delta BG-E3) za Canon-a, in mislim da se še ni nihče pritoževal, res delujejo dobro za da denar, samo malo so šparali z lepilom, tako da se hitro odlepi tista guma ampak se da zalepit.
 0   

Elvis @Turtle 4. Apr 2007, 00:04

Pravkar naročil in plačal. Sedaj pa čakam na pošiljko....
Hvala vsem, ki ste mi odgovorili. thumbsup
LP
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Avg 2007, 12:06

Naj samo povem, da sem ga tudi jaz pred parimi dnevi dobil in dela super. 67€ s poštnino vred, 1 teden da pride, potem pa akcija! smile
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 2. Avg 2007, 12:34

Baterije so prilozene? Jaz sem pred casom kupil za D70 Hähnellov grip, stal je menda 100 ojrov, vertikalnega prozilca sicer nima, sta pa bili bateriji prilozeni, ki sta se malenkost boljsi od original Nikonove.
simon[b:3393b3079c]koležnik[/b:3393b3079c]
[url]http://www.koleznik.net/blog[/url]
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Avg 2007, 13:54

ne, baterij ni zraven.
 0   

Martin Peca @mPECA 2. Avg 2007, 14:25

grrrrrrrrrrr... gripi....

se oglašam samo zato da povem začudenje ki sm ga doživel ko sm videl grip za 350/400 od delte... ta stvor je 3x boljše narejen kot grip za 30D!!! pa tisto stikalo za ON/OFF gripa... je dosti boljše za moje pojme kot vrtljiv ob strani za 30D... :S tega lahko komot s palcem pomakneš... za 30D pa je skrit v jamici in ima slab oprijem... :S

(sicer pa... to nikakor ne vpliva na fotografije bigrazz)

EDIT: jst sm naročil tudi preko foto-tip.pl...
pa sem ga naročil v petek zvečer in v torek zjutraj je bil že pri meni doma! grin
 0   

Elvis @Turtle 2. Avg 2007, 15:10

Ja, grip je majka! Ga že lep čas uporabljam in je občutek 100x boljši kot brez. Sicer pa je nakup in dostava potekal hitro in brez komplikacij. Priporočam!
 0   

Aldin @AldinStar 28. Avg 2007, 20:48

Jst imam originalni Battery grip (BG-E3) uporabljam ga na svojem Canonu 350d že 1,5 leto in sm z njim zelo zadevoljen.PRIPOROČAM CANON devilish devilish
 0   

Matej Galič @NeoN 28. Avg 2007, 21:58

Super kopija izgleda tale Delta.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 28. Avg 2007, 22:33

Grrrr..... prepričali ste me! Čeprav ga ne rabim tako krvavo, ga bom kar naročil. Poljskega seveda.
Hvala vam! thumbsup
 0   

Gregor Baric @baro 29. Avg 2007, 07:14

Mene so tudi prepričali glede Delte in sem jo naročil na Poljskem. Plačal sem 77 €, saj je poleg 67 € (cena z poštnino) treba dodati še 10 € za nakazilo v tujino, če nimaš kakšne Vise oz. Mastercard. Drugače pa je super, zgleda res kvalitetno, dodatne tipke pa so po mojem "Musthave". Portretno fotografiranje pa nasploh dobi čisto novo dimenzijo zaradi dodatne shutter tipke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati