0   

jernej @furioso 5. Apr 2007, 07:55

Pozdrav,

sem totalen začetnik, me pa pred nakupom tegale Canona zanima:
kolikokratni optični zoom zmore tale Canon
ter kako naj primerjam optični zoom recimo pri: Olympus SP-550 UZ 18x zoom in Canon EOS 350d 18-55,...

Hvala za odgovore, lp, Furioso
 0   

misfits @misfits 5. Apr 2007, 08:15

kolk je zooma dobiš tako, da daljšo goriščnico zdeliš s krajšo (55:18 = okol 3kratni zoom).
Primerjava zooma pa ni glih, bolje je primerjat goriščnice (se pravi kote zajema - široki kot, tele).
Olympus SP-550 je od: 28 mm do 504 mm (objektiva s takim razponom za SLR ni).
 0   

jernej @furioso 5. Apr 2007, 08:20

Kaj bi bil potem boljši nakup glede na to da več ali manj slikam oddaljene zadeve,.....
 0   

heroj @heroj 5. Apr 2007, 08:28

odvisno kaj dejasnko želiš

DSLR ali malo bolj konkretni kompaktni.
Pri Canonu EOS 350D lahko zamenjaš objektiv in potem lahko oddaljene objekte slikaš še bolj kvalitetno.
 0   

jernej @furioso 5. Apr 2007, 08:33

Zdi se mi da je uni Canon EOS 350d že kar mal profi, proti Olympusu SP-550 UZ,..
 0   

Matej Ružič @mat 5. Apr 2007, 08:40

Mislim da ti ne razlikuješ med kompaktom in DSLR-om. yes Ne mislim nič slabega s tem ampak ti predlagam da si mal o tem prebereš ker je res ogromno napisanega.

Jaz osebno nikoli ne bi dal 550€ za kompakta (olympus v tvojem primeru), je pa to pač osebno prepičanje.

Zdaj če nimaš prevelikih zahtev glede kvalitete slik in če hočeš sam pritisnit tipko in met v redu fotko kupi Olympusa, če pa se misliš kaj bolj poglobit v fotografijo pa kupi tega canona.

Lp
 0   

heroj @heroj 5. Apr 2007, 08:48

Poleg tega imaš še ogromno alternativ tako med kompaktni kot tudi med DSLR-ji.

Mogoče ti bo tole pomagalo
Izbrati kompaktno ali zrcalno-refleksno kamero (SLR)?

Pa še test Olija:
Olympus SP-550 UZ / Diwa Awards test

Potem pa recimo tole:
Nikon D40
 0   

rey_ @rey_ 5. Apr 2007, 14:31

s tem objektivom tukaj na 350D boš lahko fotkal zelo oddaljene motive... thumbsup
pa še akcijska cena je do jutri:750€ deal

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati