0   

Klemen @FunnyFace 13. Apr 2007, 17:23

Kateri objektiv mi priporočate; izbiram med: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM in Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM .

Objektiv bom uporabljal za makro in portretno fotografijo. Prosim, če se osredotočite na ta dva objektiva brez predlogov novih. smile

Prosim za kakšen argument (pozitiven ali negativen) za enega ali drugega...

Najlepša hvala že vnaprej!
FunnyFace
 0   

Miha @mauss 13. Apr 2007, 17:44

za portrete (in makro) imam 100-ko - lep kremast bokeh, dovolj hiter, oster....
za manjše prostore je predolg, takrat 50-ka prav pride.
 0   

misfits @misfits 13. Apr 2007, 17:45

100
+
EF
večja razdalja pri makru (pride prav pri žuželkah)
zaradi večje goriščnice je ožji kot zajema ozadja
 0   

Robi @mavrica 15. Apr 2007, 18:35

Absolutno priporočam Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM. Je izredno kvalitetne optike. Ni ravno višek hitrega ostrenja, samo se da kar lepo lovit motive z njim. Je tih (skoraj neslišen) pri ostrenju. Ti pa mogoče pride kdaj čez leta prav če boš kupoval FF digitalca, ker je kompatibilen na vse Canonove fotoaparate, ne kot Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM, ki je kompatibilen samo s 1,6x crop tipali.
 0   

Simon @simy_ 28. Jun 2007, 15:06

Bi bil za ceno 520€ (pa še torbo dobim gratis devilish ) to pameten nakup, mislim canona ef 100mm macro - imel bi ga bolj za portrete no pa tudi makro seveda?
 0   

Shandor @7hor 28. Jun 2007, 15:45

Jaz sem imel oba 100 in 60, pa sem se odlocil za 60, ker je manjsi ni bilo pa neke bistvene razlike pri makru (nisem tak strucko kot misfitis) je bil pa malo ostrejsi od 100tke. Pri portretih mi je na moj stil bolj ustrezala 60.

Minus je to, ce mislis iti na FF, da je EF-S pa se to, da klasicni makro obrocki ne pasejo gor zaradi navoja (kar pomeni, da si bos od koga tezko sposdil, da bi probal). Oba vcasih v temacnih primerih malo "hunt-tata" pri fokusu.

Nabavil sem ga za macro ter portrete in je bil nekako tudi test, ce me bo macro fotografija potegnila, ker tam je itak car Canon MP-E 65 pol pa se macro flash pa adijo denarnica.

Upam, da sem kaj pomagal (menim pa da sta oba odlicna).

lp.
 0   

Simon @simy_ 28. Jun 2007, 16:09

a na 100-tko gredo canonovi extension tube set?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati