0   

Simke @Simke 14. Apr 2007, 11:33

Hello

Nekaj me zanima ker mi gre tole že kr na živce...namreč ....a obstaja kak program....ne ta zraven od eosa..(350) za hitro in učinkovito "downloadanje" slike iz fotoaparata na komp.

Na živce mi gre ...ko ga priklopim na komp (xp) potem moraš čakati da se ti okno pojavi da te praša kaj češ s sliko nardit...(kao download) in potem spet se neki povezuje ....in potem šele ti pojavi se okno ...(moja slike )...Pa skoz neki je kao zaseden - Bussy ...pol pa greš kao skoz eplorerja da pogledaš znotraj EOS 350 ..pa skener je žev uporabi ..itd....

Hvala

in lep dan še naprej
 0   

Matic Kos @MaticK 14. Apr 2007, 11:44

Čitalec kartic in Windows Explorer..
 0   

Hakan @Hakan 14. Apr 2007, 11:52

Jst tudi uporabljam čitalec kartic in z usb 2.0 gre pomoje kar hitro grin thumbsup
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Apr 2007, 13:19

kaj pa fotkaš? RAW, jpeg?
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Elvis @Turtle 14. Apr 2007, 13:21

Tudi jaz uporabljam čitalec kartic z USB 2,0, sem ga kupil pred dobrim letom. Bere vse razen XD in je bil skoraj zastonj, slike pa prenese ful hitro.
 0   

Simke @Simke 14. Apr 2007, 13:37

ZiZa je napisal/a:
kaj pa fotkaš? RAW, jpeg?

Jpg...samo včas ...je ene 200 slik pa pol traja to da vse skp prebere ..pa mi gre na živce...sm mislu da je zarad winsow ...pa da obstaja program in ne čitalec kartic....tisto vem da je hitreje .in da ne prazni baterije ...tko da ne vem..sem mislil da obstaja to kaka hitrejša varijanta ..če ni ni ..kaj čmo !! devilish
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Apr 2007, 15:54

jah, če nimaš zoom browserja je bl ovčasih tko, da ti jih xp-ji dol potegnejo sami... LP!
 0   

rokin_ @rokin_ 14. Apr 2007, 15:57

Zakaj pa rabš poseben program? Jaz odprem v windowsih okno in potegnem slike na računalnik. Sam mam nikona, mogoče je pr kenonu drugač.
 0   

Simke @Simke 27. Apr 2007, 23:57

ok bom kr tukaj prašal in sicer kupil sem nek čitalec kartic..ima možnost branja več vrst kartic...in sedaj ko ga priklopim dam kartico not...potem pa mikaže full map...ala
101CANON
102CANON
....
....
...
213CANON

seveda sem vse prečekiral in je v zadnji mapi ...no ena je bila v predzadnji ...zdej me zanima a bo to skoz tko dajal v te zadnje ..al morm res vse prečekirat ..da vidm da ni slik ..
 0   

Aleš @lial 28. Apr 2007, 06:23

To kar sedaj vidiš, je zapisano na kartici, številke se na vsakih sto fotk povečajo.
In ker si verjetno do sedaj iz kartice samo pobiral, nikoli pa je nisi formatiral, aparat pušča direktorije.

Torej: lahko ročno deletiraš vse kar je praznega, lahko formatiraš kompletno kartico in problem bo rešen. Če boš pri odprti kartici v raziskovalcu šel z miško preko posameznega direktorija, se ti bo v okencu pojavilo obvestilo o tem, če je direktorij prazen, ali ne. Mogoče pa je še kje kaj? grin

LP

Aleš
 0   

Simke @Simke 28. Apr 2007, 08:35

aha ...hvala lepa ....bom pogledal..ja res...formatiral nism še kartice ..saj mislim da ne ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati