0   

Tomi @hous3r 17. Apr 2007, 13:56

Pozdravljeni.

Kupujem no fotoaparat, za domačo uporabo, slikanje na morju, v gorah itd..
Skratka nič posebnega. Rad bi manjši aparat, ki ga bom lahko spravil v žep.

Gledal sem med Sonyem W55, ki je v akciji na enaa za 229EUR z 2GB kartico in pa Ixus 60, ki se ga dobi za cca 280EUR z 1GB kartico..

Sony je cenejši, me pa zanima razlika v kvaliteti slik med tema dvema..

hvala in lp
 0   

JureV @JureV 17. Apr 2007, 14:06

kvaliteta je v tem cenovnem rangu zanemarljiva, ker ti bota oba več kot dovol dobra, jaz bi vzel sonyja , ker pač za manjši dnar več dobiš.
nimaš pa kaj komplicirat glede kvalitete, odločitev je tvoja, idi v trgovino pa primi oba v roko
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Aleksander @discom 17. Apr 2007, 15:22

Sony ima slabši objektiv in bolj ozkokoten :F2.8–5.2 , 38-114mm (Ixus 60 : F2.8-4.9 , 35-105mm).Ozki kot se kar pozna pri slikanju bližnjih posnetkov (s 3x optičnim zumom tako ali tako ni velike izbire).In 6MP je čisto dovolj za splošno uporabo in namen takih fotoaparatov (Sony 7MP)
Canon ima tudi naprednejše več točkovno ostrenje (Canon 9,Sony 5).Sony ima tudi slabše podatke pri hitrosti zaklopa (krajši čas).Za kakšne nočne posnetke (s stativom seveda) bo včasih 1 sekunda premalo (Canon 15s).
"Boljše" ima Sony samo podatek pri višjem ISO,toda nekaj je napisati na papir,v praksi pa....Malokateri žepni kompakt razen Fuji-ja se lahko pohvali z dobrimi realnimi rezultati pri višjem ISO.
Oba omenjena modela imata malo ročnih nastavitev.Je pa Sony nekaj lažji (seveda če ti 24g kaj pomeni).
Ixus je malo dražji,ker je pač "kao" prestižna serija žepnih Canon modelov.Omenjeni model je bil kar precej dražji,toda sedaj je nekaj znižan in ima bolj dostopno ceno,malo tudi na račun prihajanja novejših modelov.
In na testih je bil Ixus 60 dobro ocenjen.Po mojem se zato splača dati cca 50 € več.
Link:
http://www.ceneje.si/canon-digitalni-fotoaparat-ixus-60-sandisk-sd-2gb-torbica

Drugače pa kot je JureV rekel,stopi do trgovine in oba malo sprobaj.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Darko @x_darc 17. Apr 2007, 18:47

Sam imam ixus 60 in sem z njim zadovoljen. Moti me le to, da če slikaš s fleshom v temi imajo ljudje včasih rdeče oči upset . Sonyja pa ne poznam, o njem bodo drugi kaj pametnega povedali biggrin Če te še kaj zanima vprašaj...
 0   

Aleksander @discom 17. Apr 2007, 20:19

Ne samo Ixus 60,tudi Sony in drugi kompakti imajo težave z efektom rdečih oči.To je zaradi tega ,ker sta si objektiv in bliskavica preveč blizu drug drugemu.To je pač posledica majhnosti fotoaparatov.Nekateri fotoaparati imajo sicer funkcijo red eye removal,ki pri nekaterih manj in drugih bolje deluje.

Da pa se temu efektu drugače izogneš,je potrebno nekaj dvigniti cenovni znesek za nakup samega fotoaparata.Poleg tega so fotoaparati potem lahko tudi večji.

Fuji ponuja funkcijo :Natural lightning,kjer se dvigne vrednost ISO in sliko narediš brez bliskavice.Zadeva preverjeno deluje,ker si med kompakti trenutno samo Fuji privošči kvaliteten višji ISO.Je pa ta avto funkcija bolj primerna za mirujoče objekte,ker se hkrati tudi podaljša čas zajema posnetka (in je pri gibanju slika neostra).Primerna je tudi za slikanje čez šipo in v muzejih,kjer moti odsev bliskavice.Seveda se lahko tudi ročno nastavlja ISO.
Samo to pomeni cenovni razred cca 350 € (Fuji F31).

Druga možnost pa je večji fotoaparat,kjer se bliskavica "dvigne" nad ohišje fotoaparata in se stem poveča razdalja med objektivom in bliskavico.
Samo to potem ne more biti več žepni fotoaparat.

Ponavadi je že tako,daje treba na račun česa nekaj drugega tudi žrtvovati.Pri žepnih fotoaparatih so to ponavadi pojav rdečih oči in pomanjkanje ročnih nastavitev.Ga pa imaš zato lahko vedno s seboj v žepu.

thumbsup

0   

Martin Peca @mPECA 17. Apr 2007, 20:23

hmm kdo je mel super rešeno to na teh trotlih? leica? kjer ima vgrajeni fleš dve poziciji... direkt in bounce navzgor... edina pametna rešitev za ne dobit fotke z rdečimi očmi ven... smile
 0   

Aleksander @discom 17. Apr 2007, 20:28

mPECA je napisal/a:
hmm kdo je mel super rešeno to na teh trotlih? leica? kjer ima vgrajeni fleš dve poziciji... direkt in bounce navzgor... edina pametna rešitev za ne dobit fotke z rdečimi očmi ven... smile

mPECA,ali pa vzameš kakšen DSLR in zunanjo bliskavico....... grin biggrin

(sory policeman ,se opravičujem,ker smetim.... cry upset smile )

0   

Tomi @hous3r 17. Apr 2007, 20:58

Hvala za tako hitre odgovore.

Glede rdečih oči.. To se pojavlja samo, če slikam v temi?
Kateri fotoaparat hitreje slika? Se pravi čas med pritiskom na sprožilec in zajemom slike?

Še eno vprašanje. Kateri fotoaparat (an splošno, ne zgoraj omenjena) ima najtišji sprožilec? Se pravi da ko jaz pritisnem na sprožilec, bo fotoaparat neslišno zajel sliko..

Recimo, prostor poln ljudi , tišina... in potem se edn odloči da bo nekaj slikal..
Najprej je slišat tisti zoom in nato še pritisk na sprožilec. To je včasih dokaj moteče.
Torej, obstaja fotoaparat, ki deluje skoraj neslišno?

Mogoče je vprašanje butasto, ampak nisem noben ekspert na področju fotografije, zato vprašam vas.

Gledal sem tud druge CANONe (A550, 640) vendar se mi ne dopadejo predvsem zaradi baterij in s tem same velikosti ter teže fotoaparata.
Ixusa sem si želel že od zmeraj, ker sem ga videl pri enem kolegu, vendar boljšega od ixus 60 ali 65 ne bi kupil, ker se mi zdijo predragi.
Sony mi je pa tud v redu, probal ga pa nisem.

Mogoče bom pogledal še malo večje fotoaparate..
Kateri od večjih fotoaparatov je trenutno najboljši nakup dp 300 EUR (v kompletu z vsaj 1GB kartico)? Spet za domačo, amatersko uporabo..

Hvala in lep pozdrav
 0   

Martin Peca @mPECA 17. Apr 2007, 21:04

sprožilec oziroma zvok sprožilca lahko na vsakemu trotlu (žepnemu) digitalcu ugasneš ker je tisto le elektronska simulacija... zoom pač ropota kr se premika...

jst bi ti prirporočal kaj večjega od ixusa... a niso tej ixusi zadnje čase le za imidž? smile vsaj zdi se mi... po reklamah ki jih dobivam na dom smile

za druge odgovore pa žal nimam časa... sm preveč lačen biggrin

laugh

LP
 0   

Tomi @hous3r 19. Apr 2007, 06:31

Kaj večjega od Ixus...

Kot naprimer? (do 300EUR)..

lp
 0   

Stane Crnjak @staneC 19. Apr 2007, 06:56

discom je napisal/a:

A si že probal? O takih rdečih očeh, kot sem jih dobil z KM 5D in zunanjo bliskavico lahko komapkti samo sanjajo laugh Ne moreš verjet.
 0   

Aleksander @discom 19. Apr 2007, 08:44

staneC je napisal/a:
discom je napisal/a:

A si že probal? O takih rdečih očeh, kot sem jih dobil z KM 5D in zunanjo bliskavico lahko komapkti samo sanjajo laugh Ne moreš verjet.

Stane,saj ni treba vse z "avto mode" slikati...... grin
Daš ISO lepo na 400,800...,pa ne rabiš bliskavice (govora je seveda o uporabi za navadno družinsko slikanje). yes

Drugače pa,kot sem že omenil, za cca 300 - 350 € Fuji kompakta,pa bo manj rdečih oči. smile

thumbsup

0   

Stane Crnjak @staneC 19. Apr 2007, 13:12

laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati