0   

Bojan Fatur @drbojan 31. Maj 2004, 17:43

Malo za zabavo hehe.Ravnokar sem govoril z foto Beseničar koliko stane čiščenje senzorja.Računajo 12 00 SIT!!! sleep Morajo baje razdret cel aparat in zamenjat senzor.Ne kapiram več kaj mislijo s tem,da so foto servis.V tujini baje računajo 100 evrov(po njihovih na vedbah!!!)Mogoče je to pri Pentaxu.3A ga zrihta za 5 jurjev,pa še to se mi zdi preveč. :? biggrin :lol:
 0   

Pele @Pele 31. Maj 2004, 17:58

Mah ta Besničar. Nesi raje v A3 pa bo. Nič ni treba senzorja zamenat. Ne vem kaj bluzijo. Če pa hočeš sam čistit pa imaš tukaj članek.
http://www.e-fotoportal.com/article.asp?ID=284
 0   

Bojan Fatur @drbojan 31. Maj 2004, 18:09

Saj vem ampak ga bom kar nesel v 3A.Hotel sem povedati kako prinesejo okoli nepoučeno stranko smile
 0   

slowenien @slowenien 31. Maj 2004, 19:01

sicer jaz ne vem zakaj v vse d-slrje ne delajo samodejnega ciscenja se mi zdi tak ce tega ni da je isto kot pri analognem retusikrat mores pa da ga jebes hehehe
 0   

Bojan Fatur @drbojan 31. Maj 2004, 19:42

Saj jaz tud retuširam v PS ampak se je precej smeti nabralo izgleda da mam preveč objektivov hehe...davek na zapravljanje smile
 0   

slowenien @slowenien 31. Maj 2004, 21:35

Saj jaz vem da je to tak kaj ces dokler se zadeve ne bojo uredile mene nebo .....sicer pa se vrjetno se dolgo nebojo tak da si je za omislit kaki kompakt tak malo za eksotiko v blizni prihodnosti
 0   

tim @tim 31. Maj 2004, 21:43

Mam jaz tut ene par krepkih na račun foto Beseničar-ja povedat... biggrin
 0   

Matevz @Matty 1. Jun 2004, 10:59

drbojan je napisal/a:
Ravnokar sem govoril z foto Beseničar koliko stane čiščenje senzorja.Računajo 12 00 SIT!!! sleep Morajo baje razdret cel aparat in zamenjat senzor.

Nekaj mi ni jasno... zakaj morajo zamenjati senzor? In kot mi je znano senzor sam stane vec kot 12000 SIT...
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Jun 2004, 11:11

Seveda stane več.Hotel sem povedati,da sem dobil totalno bedast odgovor,zakaj taka cena,so računali da bom zašarmiran in navdušen nad hudim znanjem sad sad :lol:
 0   

tinekr @tinekr 1. Jun 2004, 11:19

Eh, pusti jih, šalabajzere.
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Jun 2004, 11:29

HE HE...prišparal 5000.Lastniki 300D..lepo dvignit zrcalce,pa en močen sesalc od blizu,po potrebi še mal z vatirano palčko,pa je..nič se bat,tako kot sem se jaz do sedaj :? sad biggrin :lol:
 0   

Matevz @Matty 1. Jun 2004, 12:25

Kul... sedaj bo v obvezno fotografsko opremo se sesalc spadal smile cry Je kej vazn kolk je mocn? :?:

Mogoce ve, katera soba v stanovanju je ponavadi najmanj prasna? Kopalnica? WC?
 0   

slowenien @slowenien 1. Jun 2004, 12:37

Citiram:
HE HE...prišparal 5000.Lastniki 300D..lepo dvignit zrcalce

Kaj pa mislis da ti oni tam nardijo hehehe.

Ps:samo to je zdaj digitalno kar pa je novo CE VERJES JA isti so to postopki kot pred 50 leti 8)
 0   

tim @tim 1. Jun 2004, 12:58

Uni sesalec ko ma še paro zravno je najboljša varjanta za čiščenje senzorja :?

btw: Ve kdo kake so cene rabljenih EOS 300d v tujini?
 0   

Turob @Borut 1. Jun 2004, 15:53

Pa še res je,najboljša varjanta je vatirana paličica :wink: kar lepo počasi pa nežno,no vglavnem mi je vspelo biggrin za prvič !!!!
 0   

Turob @Borut 1. Jun 2004, 16:15

No če koga zanima,na servisu nastavijo aparat proti namenskemu monitorju za boljši pregled umazanije na senzorju,odvijejo objektiv,vse skupaj povežejo s kablom pa nastavijo na funkcijo bulb al pa vstavijo polnilec namesto baterij,lepo dvignejo zrcalce v funkciji čiščenje senzorja (seveda kdor ima možnost),pa vpihnejo 100% čist zrak,če se pokaže na monitorju še kakšen trši delček smeti pa vporabijo namenske vatirane paličice (razlika je da 100% vlečejo mikro prah nase),baje da se jih da dobit tudi pri nas v specializiranih prodaj.foto opreme,pa spet pregledajo senzor,privijejo ponovno objektiv,pa fotografirajo še enkrat in če se ne pojavi spet kakšen delček umazanije ali prahu na monitorju to je to....senzor je očiščen! 8)
 0   

slowenien @slowenien 1. Jun 2004, 17:57

Jaz sem nekje bral da ta stisnjen zrak ni 100% cist za kar naj bi vplivalo stiskanje udaj ne vem tocno zakaj ze samo jaz se nisem mel problemov pri izpihavanju 8)
 0   

Turob @Borut 1. Jun 2004, 18:31

Mislim da bo kar držalo (glede sprejeu) nekaj so mi objasnjevali da ne smem preveč prebliže upihovati,oni imajo vbistvu kar mini kompresor,pa neko napravico ki suši zrak in prečisti mikro vodne kapljice smile naj bi bila vlaga ki pride iz turborotaciskih šobic na pištolici okoli 8% do 12% !
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Jun 2004, 20:52

Po mojih informacijah in navodilih od Canona se na senzor NE sme vpihovati zraka ampak odsesati prah,poglejte lastniki 300D.LP smile
 0   

Turob @Borut 2. Jun 2004, 05:39

Res je tudi v mojih navodilih bo držalo,ampak ne gre tako zlahka,za izsesavanje večjih delcev bi mogoče še šlo ampak tistih ki se držijo senzorja...hm :wink: bom pa vporabil kar vatirano paličico!!!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati