0   

milosh @milosh 25. Apr 2007, 11:20

vem da se je leta in leta nazaj dost o tem kle gor razpravlal pa testiral.
no koncno sm se odlocu da bom kupu ta adapter.
prvo kar me zanima je kaj morm gledat oz. a je m42/eos al eos/m42, sam rabm da bi m42 objektive dal na eos-a.
druga stvar pa je kako je z unim cipom k ma potrditev fokusa, a se to splaca al ne in kako to deluje. problem pr digcih mi je prvo da majo manjse okularje in drugo da nimajo spit prizme in pol mal tezi dolocs kaj je ostro in kaj ne.
tko da zeljena so vasa mnenja in pa kje se najbl splaca nabavt, ker za obicn konektor se vrjetn najbl splaca pr ns k je celka 20eur, pr ebayu je pa se postnina,...
hvala
 0   

iztok @izo 25. Apr 2007, 12:15

verjetno je bolj prav m42-eos (ali canon ef) adapter.
čip je fajn, baje dela ok, samo iz ebaya je malce drag, jst sem ga hotel naročit direkt iz rusije (več komadov), pa potem ni blo zanimanja, manj kot recimo 5-10 kosov pa ni hotel poslat, če se prav spomnem.
ot:
aja, mislim, da sem nekomu še vedno dolžan tistij 7 jurjev (bivših), zdej mi dela klik, pa lahko nakažem, da en bom izpadel baraba.

nazaj na temo:
druga varianta je tudi nabava splitprizme, se dajo naročit. (katzeye ipd). treb ja pa pazit, da sa pravilno vgradi ipd.
najboljš je pa najbž imet oboje, tako potrditev kot split prizmo, hehe.
al pa k10d nabavit, ima potrditev serijsko nice
 0   

milosh @milosh 25. Apr 2007, 12:25

sam a ni da ti una split prizma neki zbije za pol zaslonke al kaj ze, vem da je neka fora.
ja 70eur je kr mal velik za adaptr z cipom
ja ce bi se nas najdl 5 bi blo kul
 0   

iztok @izo 25. Apr 2007, 12:40

jst sem še vedno za, hehe, samo tokrat naj kdo drug prevzame organizacijo, kr se mi ne da več tolk folku težit naokrog pol ko gre zares.
tu imaš debato glede nakupa, vse linke ipd
https://www.slo-foto.net/ftopict-5512-potrditev.html
 0   

milosh @milosh 25. Apr 2007, 13:07

aha kle je slo samo za af modul
no ce se bo kdo se tuki javu bomo pa organiziral smile
 0   

iztok @izo 25. Apr 2007, 13:17

m42 adapterje (tudi za ostale znamke) dobiš tukaj:
http://www.cumulus.si/product/c205/160

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati