0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 26. Apr 2007, 13:26

Najprej bi prosil, če mi kdo lahko pove kako se imenuje tisti del navpično navzgor nad zrcalom pri 400d, ker tam se mi nabira prah, sam pa sem ga z raznimi palčkami le še razpacal po celotni površini in ga sral z neko vodo in tem...saj to ni senzor , ali pač?

No v glavnem, jaz bi to zdaj rad temeljito očistil, saj se pozna tako na fotkah kot tudi v iskalu - je zelo neprijetno ker vidiš smeti in ne npr. modrega neba...

Kje točno bi lahko dobil kaj za čistit tole (konkretno, če kdo ve)....je pa tudi zelo težko priti zaven in težko spraviti tja gor svetlobo....

LP in hvala za vse!
 0   

iztok @izo 26. Apr 2007, 13:57

senzor je za špeglom in zaklopom, nad špeglom je medlica in na njen si najbrž pacal. če je orenk zamazana, bi jo bilo najboljš dol dat, pa konkretno spucat. samo to je že delo za servis al pa nekoga, ki ne dela to prvič.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 26. Apr 2007, 14:31

no, to je bil pa fajn odgovor izo, hvala...mya, to sem zasvinal...se mi je zdel, da je senzor zadej... se vidi, da je nekako zataknjeno in se da dol uzet...hmm, dokler mi ne bo kake fotke zaradi tega uničilo bom pustil tako kot je, ali pa ob priliki dal enmu iz foto trgovine, ki se spozna, pa bo povedu, al dol vzel al pa že kej naredu, ker ni prijetno za dlakocepce biggrin

čaw in hvala!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Apr 2007, 18:41

a je možno, da usrana medlica kot navajaš pusti pečat na fotki, meni se tako dozdeva... ker odkar imama umazano, mam same pikice po slikah...
 0   

misfits @misfits 27. Apr 2007, 18:47

ne, ni možno, pike na fotki so samo prah na senzorju. Sovražim prah sleep
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Apr 2007, 18:53

ja sam a ni čudn, ravno po tem, ko sem jo umazal se mi je začel pojavljat, in pojavlja se mi na točno istih delih kot mam usrano...samo zgoraj... čudn to...sej drgač mi je logičn kar pravš....

jah, se bojo mogl kej spomnt za prah, tole je čisti šit-senzor cleaning...
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Apr 2007, 19:01

[prazno]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 27. Apr 2007, 19:14

aja, pazimo se cvetnega prahu zdele, na kakem travniku...
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Apr 2007, 19:16

[prazno]
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 29. Apr 2007, 18:47

No, situacija je taka. Danes sem prišel iz nekega izleta in ko potegnem slike na comp sem videl, da jih je nekaj totalno pokvarjenih zaradi prahu. Zdej, kaj storiti oz. kam dat spucat senzor in medlico? Kaj naredite vi, ko se vam zapaca senzor?

Predvsem bi rad nasvet kam naj odpelem fotič, da ga rešijo prahu? (canon 400d)

Hvala!
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 30. Apr 2007, 07:34

če je kdo no, ki bi dal nasvet? confused

hvala!....
 0   

Kris @kris 30. Apr 2007, 08:51

https://www.slo-foto.net/reviews-104.html
 0   

Stane Crnjak @staneC 30. Apr 2007, 09:05

Spihaj senzor ob dvignjenem zrcalu. Kako pripraviš tvoj aparat za čiščenje pa preberi v navodilih. Lahko pa ga odneseš k Mešanemu TV-ju, Besnemičarju in uredijo zadevo.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 30. Apr 2007, 10:01

tnx. smile
 0   

Robert @Kroma 5. Maj 2007, 14:39

Besničarja ne bi priporočal (je kolega nesel k njemu in mu od takrat zaklop serje); maš pa na Dolenjski cesti Fotomehaniko, pa še dragi niso - nazadnje (dva meseca nazaj) je bilo čiščenje 20 EUR
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 5. Maj 2007, 15:46

Ja sej, fotomehanika ali pa mixi je kr poceni, sem se pozanimal. LP in hvala ti!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati