0   

gasper trampus @gtyrant 26. Apr 2007, 14:26

sicer je to bolj ali manj brezveze,a ker imam preveč časa.....
to je zračunano bolj za moje potrebe....vzel sem približne cene ki sem jih poznal,pa ker nisem na tekočem z cenami v evrih sem uporabil tolarje.vpošteval sem samo bolj osnovne zadeve.pri digitalu nisem upošteval vse računalniške krame ki je tudi potrebna.

digital:
-nikon d200 (400k)
-objektiv 50mm F1.8 (35k)
-1000kom fotografij 30x20 cm,
cena za kos 200 (200k)
-------
635k = 2650€

film:
-nikon f100 (50k)
-objektiv 50mm F1.8 (35k)
-1000kom fotografij 30x20 cm,
cena za kos 200 (200k)
-cca. 30 filmov(negativ),približna cena komada 500 (15k)
-30 razvijanj,eno razvijanje 500... (15k)
----------
315k = 1300€
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Matej Mišvelj @matej_m 26. Apr 2007, 14:45

zanimiva primerjava. vendar pa bi mogoče moral upoštevat, da ti pri filmu ne uspe vsak fotografija, torej jih rabiš vsaj 2000 za 1000 dobrih (recimo da si dober). poleg tega se lahko z digitalom tudi precej igraš, pa ti to ne prinese dodatnih stroškov dokler ne daš printat slik

aja, pa film je že kar jurja, no 4€ (kodak gold 100).

LP
 0   

Nejc @Eagle 26. Apr 2007, 15:09

pri digitalu prištej še kompjuter, nov disk na vsake dve, tri leta, pa software... coldshower
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 26. Apr 2007, 15:10

brezveze se ubadat s stroški....

1. privoščih si opremo za eno ali drugo tehniko
2. za kolkor dnarja si pač lahko

LP!

P.S: Nekatere fotke s filma so svetovne in jih nič ne more nadomestiti...meni je film tudi všeč, čeprav skoraj nimam izkušenj...
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 26. Apr 2007, 15:41

Zanimiva primerjava res! thumbsup Hja pri digitalu je ta prednost da lahko spobavaš in se "igraš" v anolognem svetu pa to ni glih mogoče razen če si miljonar.
 0   

misfits @misfits 26. Apr 2007, 16:55

gtyrant, a ti daš vse fotke delat na 20*30? bigeek kje pa so tolk poceni?

Recimo, da zdrži zaklop 100.000 posnetkov, to je 2778 filmov s 36 posnetki, pa če je film po 500 sit (pa so zihr tud več, če rabiš kakšne iso800...) pride 1.389.000 sit + razvijanje
Itak je tko, da bl ko škljocaš, bolj se digital splača

Jaz sem do zdaj naredil že skor 50 taužnt posnetkov.
 0   

gasper trampus @gtyrant 26. Apr 2007, 18:12

samo še 20x30. ja to ceno sem pobral z mixija, kakšne so cene drugje pa ne vem.

ja s filmi je tko kakšni so tud še enkrat dražji, nekateri še cenejši(recimo kakšne superije po 3 skupi.)

sej ne rečem da se digital ne izplača...

jaz sem zračunal zelo približno,pa še to je za moj način fotografiranja(ne delam ravno ogromno fotografij)
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Apr 2007, 18:30

Že na začetku je napačno izhodišče. Novi D200 in rabljen F100. Ali novo-novo ali rabljeno-rabljeno.
Me zanima, koliko bi bilo junakov, ki bi šli v ZOO in spucali 5 filmov (buh varji diasov). A ne Mis? Ali pa na katerikoli foto izlet in škljocali 3 dni.
Računalnik ima že vsak. Si jih bolj malo kupi računalnik samo zaradi fotkanja.
Programi? Ja, baje da so vsi uporabniki pS v vrsti stali na blagajni. Irfan in Picassa sta free, RAW shooter prav tako(bil), C1 pa dobiš zraven kartice.
Preklopit moraš iz količine narejenih fotk s filmom na količino narejeno z digitalom in ti je takoj jasno, kaj se bolj splača. deal
 0   

Nejc @Eagle 26. Apr 2007, 18:36

hjap....se kr treba strinjat s tabo stane ja thumbsup yes
 0   

Zlotnik @Zlotnik 26. Apr 2007, 19:18

Gre se za to da sta film in digitalni zapis dva zelo različna medija, ki imata popolnoma svoje karakteristike. Vsak, ki se ima za fotografa bi moral vsaj poskusiti obe tehniki in uporabljati tisto, ki mu najbolj sede.
Začel sem z digitalnim kompaktom, prešel na črnobel film in samostojno razvijanje v temnici, si kupil DSLR, ki se po mojem mnenju pač nikoli ne bo primerjal s črnobelim filmom (pa ne samo zaradi tehničnih vidikov, ampak predvsem zaradi občutkov, ki jih doživiš ko razvijaš film, lastnoročno fotke printaš na pravi papir...), zraven fotkal še na diase (ki so zopet klasa zase in jim digitalna tehnika ne seže niti do gležnjev), hkrati pa filma ne morem trošiti za vsak zajebantski posnetek, za vsak eksperimentalni posnetek, in v tem vidiku je digitalna fotografija predvsem zelo velik pripomoček k izboljšavi fotografove tehnike. Da ne bo pomote - ciljam na umetniško fotografijo, film je danes povsem neprimeren za kakšne novinarske fotografe ki morajo posnetke takoj po nekem dogodku pokazati in poslati naprej.

Vsekakor pa je dober fotograf dober s kakršnimkoli fotoaparatom, pa naj bo to Canon EOS Digital ŽNJ X19 ali pa camera obscura

biggrin
 0   

ogabe @ogabe 26. Apr 2007, 20:55

staneC je napisal/a:
Že na začetku je napačno izhodišče. Novi D200 in rabljen F100. Ali novo-novo ali rabljeno-rabljeno.

Lahko tudi tako... Canon 1dmk2 je v ZDA $3400 (plus davek), 1vhs pa $2000 (1v celo $1650). Za Nikona pa isci sam grin

staneC je napisal/a:
Me zanima, koliko bi bilo junakov, ki bi šli v ZOO in spucali 5 filmov (buh varji diasov). A ne Mis? Ali pa na katerikoli foto izlet in škljocali 3 dni.

In kje pise da moras za 5 dobrih fotk narediti 1000 slik? Se posebej v enem zivalskem vrtu. Osebno ko grem na dopust in vzamem s seboj se moj star eos3 in velvio od recimo 30 filmov vrzem prec skupno 1 ali 2 filma. Res pa da tudi z 1d ne naredim ravno 30.000 slik.

staneC je napisal/a:
Programi? Ja, baje da so vsi uporabniki pS v vrsti stali na blagajni.

Ce razmisljas na tak nacin potem ni problema niti s filmom. Gres v trgovino nabases v ruzak in gres ven. confused
Drugace se pa strinjam, da se malo morje stroskov manjka... predvsem na digital strani.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

misfits @misfits 26. Apr 2007, 21:06

ogabe je napisal/a:

staneC je napisal/a:

In kje pise da moras za 5 dobrih fotk narediti 1000 slik? Se posebej v enem zivalskem vrtu.

kje pa piše, da hoče kdo iz živalca prinest 5 za ne vem koga dobrih fotk. Mogoče nekomu več pomeni, če slika žival v parih različnih pozah... recmo, slikaš celo, portret, ko zeha, pokaže jezik...in glede na to, da je tam veliko živali...

ogabe je napisal/a:

staneC je napisal/a:

Ce razmisljas na tak nacin potem ni problema niti s filmom. Gres v trgovino nabases v ruzak in gres ven. confused

je pa pol problem pri razvijanju, tisto je pa malo težje kar v ruzak dat deal
 0   

ogabe @ogabe 26. Apr 2007, 21:41

Razvijanje je poracunal v svojem sestevku... pa ceno filma tudi grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Apr 2007, 08:52

ogabe je napisal/a:
In kje pise da moras za 5 dobrih fotk narediti 1000 slik? Se posebej v enem zivalskem vrtu.

5 filmov ni 1000 fotk. Jih je 180. In če je 50% škarta, mi je žal, ker fotke niso uspele in ne, da sem šklocal. Ne škljocam pa kar brez veze in rafala ne uporabljam. Za vsako fotko upam da bo uspela.

ogabe je napisal/a:
Osebno ko grem na dopust in vzamem s seboj se moj star eos3 in velvio od recimo 30 filmov vrzem prec skupno 1 ali 2 filma. Res pa da tudi z 1d ne naredim ravno 30.000 slik.

Saj si sam povedal sam. 30 filmov. Koliko ljudi pa misliš, da spuca 30 filmov na dopustu? 30x4€ film + 30x2€razvijanje + 36x30x0,2 za fotografije= 396€ . Pa recimo, da sem se kje uštel in zaračunal preveč. Naj bo 300€. Za 14 dni dopusta. Pri digitalu te ni strah eksperimentirat in ti ni žal škljocnit kakšno fotko več. Pa ne mislim na šklocanje brez veze tja v 3 krasne.

Aja, pa ti si pro in zadeve obvladaš. Nekateri jih pač ne in se učimo. Amapk je z digitalom to mnogo mnogo lažje. Neprimerljivo lažje, hitrje in ceneje. IN tu je glavna raztlika.

staneCinogabe je napisal/a:
Drugace se pa strinjam, da se malo morje stroskov manjka... predvsem na digital strani.

Je bilo mišljeno bolj na to, da lahko tudi brez tako zveličavnega PS delaš. Legalno in zastonj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati