0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 06:49

Pozdravljeni,

sem nov član in sem si pred kratkim kupil EOS400d, vendar mi sedaj ta kit objektiv (18-55) ne pokriva vsega kar bi rad slikal.

Kaj mi priporočate tja do 250€ da bo čimbolj za slikanje narave (raznih pokrajinskih elementov, gora in kakšnih jutranjih zarj) pa vseeno še za vsakodnevno rabo in bolj takšno normalno (kakšen političen gost, koncert, prireditev)?

LP Simon
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Apr 2007, 07:32

https://www.slo-foto.net/objektivi/Canon.html deal
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 07:57

To sem našel in že tudi mnoge iskal ampak kako naj vem kakšen je primeren?
NE razumem namreč povsem te f oznake oz. zaslonke.

S fotografijo nimam takšnih izkušen ker je to moj prvi zrcalnorefleksivni aparat in še veliko ne vem kajti še tega imam komaj 3 tedne, sem pa pred tem že slikal s kompaktnim tako da vidim sliko ki je lepa in si znam stvari nastavit ne vem pa glede objektivov skoraj nič razen tega da s tem ki ga imam ne dobim slikce ki bi jo rad.

Lp Simon
 0   

gasper trampus @gtyrant 27. Apr 2007, 08:07

pa misliš da je za to kriv objektiv?
Musick ta kill for !!! ....
 0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 08:52

Ja sem prepričan, ker sem si uspel nastavit iso točno kot sem želel in hitrost zaklopa in izostritev pa sem naredil slikco s tem svojim in s kolegovim sigminim (se mi zdi da 17-70) objektivom in sem bil neprimerno bolj navdušen nad njegovim. Pa še Tomo Jeseničnik mi je svetoval da si v kratkem omislim drug objektiv preden grem delat fotke za razstavo, ki naj bi se pripravljala.

No mogoče ima kdo drug nasvet kako tega izboljšat?

Lp Simon
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 27. Apr 2007, 09:54

Če si bil nad Sigmo 17-70 navdušen, potem je mogoče to pravi objektiv zate. Sicer je pa malce čudno, da si "naštimal aparat točno tako kot si želel" na drugi strani pa "ne razumeš povsem te f oznake"
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 10:07

MatH je napisal/a:
Če si bil nad Sigmo 17-70 navdušen, potem je mogoče to pravi objektiv zate. Sicer je pa malce čudno, da si "naštimal aparat točno tako kot si želel" na drugi strani pa "ne razumeš povsem te f oznake"

Ja vem da zveni čudno vendar bom takole povedal, ne vem kaj oznaka točno pomeni (sem že prebral v navodilih smile ) ampak vem pa katera izmed 100-tih slik ki sem ji naredil z različnimi nastavitvami mi je všeč. Preprosta logika. Eni vedo kaj vse pomeni in v prvo nastavijo, jaz pa pač slikam isto stvar kakšno uro pa pač sprobam vse stvari prestavit. Saj to mi včasih malo najeda ker pač ni vedno časa toliko sprobavat ampak se pa nekako še da vendar moram se malo v roke vzet in tole prebrat in se malo počiti o teh stvareh.

No torej glede objektiva pa nisem imel priložnosti drugih sprobat in zato tule vprašam ker vidim da mnogi ste sprobali in imate veliko tega doma ter verjetno vest še za druge opcije. Nimam ravno toliko denarja da bom kupil prvega ki sem ga sprobal in potem sprobal drugega ki pa bo boljši ampak prej nisem vedel da je.

Lp Simon
 0   

milosh @milosh 27. Apr 2007, 10:10

joj sori ampak morm se oglast, delas razstavo, kups si dslr pa osnovnih pojmo fotografije nimas razjasnenih,...
MATRVOLA kje je kaksna samokriticnost!!!!

jst tut s svojim 30d ne dobim slike kot bi si jo zelel, take k vidm v hudih fotografskih revijah, a mi kdo lahko pove kaksne nastavitve uni tm uporablajo in kaksno opremo.... pa bom pol tut jst mel take hude fotke
aja pa rad bi mel razstavo kjer bi me vsi sorodniki in prjatli hvalil,...

tut ce dobim ban zarad tega, sam to kaj en folk sprasuje je ze obup

ps: in koncertna fotografija definitivno ni vsakdanja, je zlo specificna
 0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 10:21

Exploziven odgovor.

Očitno sem nekoga piknil. Se opravičujem.
Sem pač bil priden v službi in v šoli pa mi zgleda ne manka denarja in sem si ga zaston kupil. Če te tako moti jaz ne morem kaj.
Vprašal sem le za preprost nasvet na fotografskem forumu kjer sem pričakoval vsaj odgovor in ne zmerjanja. Če pa stvari razčiščujete tako, potem pa hvala za prijaznost ampak bilo je le vprašanje.

ČAO
 0   

Jan Vrhovnik @Palkic 27. Apr 2007, 10:22

Nimaš čist vsega razčiščenega v glavi glede fotografiranja. Najprej se nauči OSNOV potem pa pejdi dajle. Levo zgoraj maš fotografsko delavnico z OSNOVE in se vpiši in spoznaj to vse. Jst sm se drugače vse sam naučil z navadnik digitalcem, ki je imel nastavitev M. Potem sem si šele kupil D70 in potem sem šele začel razmišlati o novih objektivih ko sem sploh vedel kaj je svetlobna moč oz po tvoje uni F-ji in ko sem imel vse razčiščeno.

Milosh: ja jst bi tut delu take fotografije k dela Arne H. sam nevem kaksne nastavitve uporablja Rofl
 0   

Nejc @Eagle 27. Apr 2007, 10:23

upset sigh

milosh je napisal/a:
joj sori ampak morm se oglast, delas razstavo, kups si dslr pa osnovnih pojmo fotografije nimas razjasnenih,...
MATRVOLA kje je kaksna samokriticnost!!!!

jst tut s svojim 30d ne dobim slike kot bi si jo zelel, take k vidm v hudih fotografskih revijah, a mi kdo lahko pove kaksne nastavitve uni tm uporablajo in kaksno opremo.... pa bom pol tut jst mel take hude fotke
aja pa rad bi mel razstavo kjer bi me vsi sorodniki in prjatli hvalil,...

tut ce dobim ban zarad tega, sam to kaj en folk sprasuje je ze obup

ps: in koncertna fotografija definitivno ni vsakdanja, je zlo specificna

bravo milosh! thumbsup thumbsup
 0   

Matjaž Milharčič @MatH 27. Apr 2007, 10:26

f oznaka pomeni zaslonko ali blendo (aperture), ki je v bistvu zenica objektiva. Manjša številka pomeni bolj odprto zaslonko s tem pa več svetlobe na senzor in manjšo globino ostrine (objekti v ozadju so bolj zamegljeni). S tem v zvezi si oglej še tale link

Razliko v objektivih boš opazil, če boš na istem aparatu z istimi nastavitvami (čas, iso, zaslonka) in na istem motivu preizkusil različne objektive. Vedeti pa moraš tudi koliko € si pripravljen odšteti.
[size=10:ac19f3ba61]Kdor kadi sto let, dolgo živi.[/size:ac19f3ba61]
 0   

milosh @milosh 27. Apr 2007, 10:29

simy_ boli mene kok mas dnarja in kaksno opremo mas, problem je v tvoji samokriticnosti kar pomen ce ti prevedm da si kriticn do samga sebe, da ni vse supr kar nardis in tko tut fotke niso vse supr in ze za razstavo, sploh ce jih mors 100 narest da je ena ok,... najprej pr seb poslihti zadeve, pol pa pejt sprasvat na forum. ker ce sam ne ves kaj bi sploh rad ti tut mi ne mormo pomagat. ti bi rad en objektiv k bi bil za vse mozno, sploh ne ves kaj bos se fotku,... odloc se najprej pr seb.
in glede mojega eksplozinvnega odgovora. se nobenga nismo tko napadl ce je uprasu "a poznate kaksno dobro knjigo za osnove fotografije,...". ti bi pa rad da ti kr znanje v glavo ulijemo. pa se Tomo Jesenicnik ti je reku (pod prvo itak ne vem kdo je) in na nacin kot si ga omenu je zgleda zelo pomembn in mi je zalostn da ti tak mojstr ni reku da si uzam kaksno knjigo v roke al pa se na kaksno delavnico prjav, ker se en noname Palkic (brez zamere, sam hocm razliko pokazat) ti zna bols svetovat.
 0   

Simon @simy_ 27. Apr 2007, 10:38

milosh je napisal/a:
simy_ boli mene kok mas dnarja in kaksno opremo mas, problem je v tvoji samokriticnosti kar pomen ce ti prevedm da si kriticn do samga sebe, da ni vse supr kar nardis in tko tut fotke niso vse supr in ze za razstavo, sploh ce jih mors 100 narest da je ena ok,... najprej pr seb poslihti zadeve, pol pa pejt sprasvat na forum. ker ce sam ne ves kaj bi sploh rad ti tut mi ne mormo pomagat. ti bi rad en objektiv k bi bil za vse mozno, sploh ne ves kaj bos se fotku,... odloc se najprej pr seb.
in glede mojega eksplozinvnega odgovora. se nobenga nismo tko napadl ce je uprasu "a poznate kaksno dobro knjigo za osnove fotografije,...". ti bi pa rad da ti kr znanje v glavo ulijemo. pa se Tomo Jesenicnik ti je reku (pod prvo itak ne vem kdo je) in na nacin kot si ga omenu je zgleda zelo pomembn in mi je zalostn da ti tak mojstr ni reku da si uzam kaksno knjigo v roke al pa se na kaksno delavnico prjav, ker se en noname Palkic (brez zamere, sam hocm razliko pokazat) ti zna bols svetovat.

Ok ok.
Gospod Tomo je pa fotograf, ki me ima delavnico za fotografiranje biggrin in mi je sam aparat svetoval in ga šel z mano iskat sedaj pa mi je rekel da se bom lažje poglobil v to in mi bo lažje povedal kaj več če si zrihtam boljši objektiv.
Sam vem da niso moje slike nekaj posebnega ampak on mi je rekel da imam potencial ker ujamem trenutek, čeprav mi ni čisto jasno kaj je mislil, pa v redu.

To je to.

Lp Simon
 0   

Peter Bernik @Noob 27. Apr 2007, 10:44

A ti je ta gospod Tomo tudi prodal oz zrihtal opremo?
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

primoz75 @primoz75 27. Apr 2007, 10:47

Noob je napisal/a:
A ti je ta gospod Tomo tudi prodal oz zrihtal opremo?

Rofl
 0   

Jure @J_d 27. Apr 2007, 11:53

smile
 0   

Aleš @lial 27. Apr 2007, 12:03

Mislim, da ni prav, da simy dobiva tudi takšne odgovore.
Redki med nami so se rodili pametni, še manj pa se jih je rodilo s fotografskim znanjem. mad

@simy: moj predlog je, da poskušaj za začetek s kakšnim 70-300 objektivom, morda niti ni nujno, da je nov, le da je lepo ohranjen.
Znancu, ki je kupoval svoj prvi DSLR, sem svetoval body+sigmo 18-200 in je po šestih mesecih še vedno zelo zadovoljen in sploh ne razmišlja o kakšnem dodatnem objektivu.

LP

Aleš
 0   

sp3ci @sp3ci 27. Apr 2007, 14:40

simy: ne kupuj novega objektiva.

Tomo te bo osnov naucil tudi na klasicnem kit objektivu, ce pa pravi, da te na tem objektivu ne more pa bejzi k drugemu instruktorju. Ljudje smo se ucili osnov fotografije na slabsih fotoaparatih pa nam je uspelo pridobiti osnovno znanje in sedaj lahko recemo da znamo danes fotko, ki si jo zamislimo v glavi, narediti tudi v resnici. Ti tega ne mores in nisi sposoben brez znanja. Z eno urnim poizkusanjem tega ne bos dosegel pa ce se ustrelis razen ce imas res veliko sreco. Enkrat, dvakrat ti bo uspelo. Ampak od kolkih poizkusov? 100? 200?

Prav tako moras preden lahko zacnes razmisljati o novem objektivu ugotoviti za kaj se kaksne stvari (recimo ta velik F k ne ves kaj pomeni) uporabljajo in kaj je namen ko spreminjas taksne stvari. Se pravi prvi korak ti bo nauciti se osnov. Tako bos na podlagi tega vedel, kaj kupiti (kaj kaksni objektivi nudijo) oziroma imel vsaj priblizno idejo. Na cisto tvoje neznanje ti pa noben posten fotograf ne bo rekel, da zamenjaj kit objektiv za nekaj boljsega ker bos z boljsim delal boljse fotke.

Okej, zavedam se dejstva, da pri kit objektivu nimas pokritega tele obmocja, tako da kaksen dober zacetek bi bil 70-300 objektiv kakor je lial predlagal. Samo spet. Ce ne ves kajpomeni 70-300 (in v basic teoriji in v praksi - again, osnove) tudi ne bos mogel kaj prida objektiva uporabit kokr za point and click fotko pa upat nasreco, da fotka uspe (bos pa imel pokrito tele obmocje). prav tako se moras zavedati vseh slabosti, ki bodo prisle s tem objektivom...kdaj se ga da uspesno uporabit in kdaj ne. da ne bos na koncu razocaran, da je bil slab nakup ane...

nasvet ljubitelja fotografije....pojdi na en resen tečaj. Al pa si sposodi kakšno knjigo o osnovah fotografije. Prestudiraj. ne prebrat.Prestudiraj. Preizkusi. Vadi.
Za zacetek imas opremo dobro in kit objektiv sploh ni slab objektiv, je le primeren svoji ceni in ima svoje omejitve.
 0   

Samo Šteharnik @striker42 27. Apr 2007, 18:07

laugh ... gospoda veleumna, če bi poznali kakšno delo (razstavo, prispevke v časopisih, ...) g. Toma Jeseničnika, bi ne kvazili neumnosti, kot ste jih!
Noob-če bi se ti kaj sanjalo o gospodu, ki ga omenjaš, bi vedel, da dela z Nikonom. Torej mu zagotovo ni mogel kaj podvalit! Zagotovo pa Tomo ni človek takšnega kova!
Sicer se ja pa tako slatko iz začetnika ponorčevat, a ne!? Dajte še kakšno, pa bomo vsi "uživali ". sleep
Konkretnega predloga mu pa ni dal praktično nihče! Odlična "pomoč" !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati